Koncert & depresia

Príspevok v téme: Koncert & depresia
verysadsoul

Ahojte všetci.
Na začiatok Vás chcem poprosiť, aby mi skutočne odpovedali len seriózni ľudia, ktorí majú naozaj záujem mi pomôcť a poradiť. Akékoľvek hlúpe komentáre a rôzne pripomienky mi iba zbytočne ublížia a preto Vás prosím o trochu empatie.

Je to možno trochu banálny problém. Pred pár dňami mi do cesty vošla jedna skvelá hudobná skupina, ktorá ma očarila na prvý pohľad. Dlhú dobu sa pasujem so zlou náladou, nemám kamarátky, prázdniny trávim osamote a práve preto je hudba mojou jedinou cestou. Do môjho života, ktorý je plný prázdnoty táto skupina vniesla akýsi nový dych. Ihneď ma pesničky tejto kapely očarili, zamilovala som sa do speváka tejto skupiny...proste po dlhej dobe akoby som dostala nejaké antidepresívum...opadla zo mňa všetko zlé, začala som sa cítiť doslova ako znovuzrodená. Ale mojím najväčším problémom je práve moja citlivosť a neskutočná schopnosť sa na takmer každú vec doslova psychicky pripútať. Obzvlášť na hudbu som príliš náchylná a labilná a hudbu považujem za niečo čo je pre mňa životne dôležité. Pripútala som sa k tejto skupine hneď prvý deň a potom zrazu prišiel zvrat. Len tak zo zvedavosti som sa pozrela či nechystajú nejaké koncerty a oni naozaj tie koncerty chystajú. A priamo na Slovensku! Za necelý mesiac. V tej chvíli som ale namiesto radosti zacítila obrovskú vlnu bolesti. Uvedomila som si, že je úplne, ale úplne nemožné že na tento koncert pôjdem. Prehovárala som rodičov, ale žiaľ žiadna výhra. Kamarátky nemám, takže žiaľ ani tadiaľto cesta nevedie. Ľutujem, že som vôbec hľadala tie dátumy koncertov, kebyže niesom taká zvedavá, tak by som sa teraz vôbec netrápila a nemrzelo by ma to tak, že som na tom koncerte nebola, keby som sa to dozvedela už po koncerte. Som zdrvená, mám psychickú bolesť, nič ma nebaví, som znechutená sama zo seba a zo svojej nálady, najhoršie že tie nálady už pomaly mieria aj do depresívnych stavov, najradšej by som si z mozgu túto informáciu vymazala a zastavila to trápenie, ale už je neskoro. Nechutí mi jesť, alebo práve naopak mám chuť svoje trápenie zahnať tým že zjem kilo sladkostí, som podráždená, nervózna, pociťujem hnev voči svojím rodičom, i keď viem, že hnev mi nepomôže a nič nevyrieši. Viem, že tá bolesť opadne asi až po tom koncerte, kedy si už uvedomím, že je po tom, že som prišla o tú šancu, že už je proste koniec..ale aj tak som presvedčená, že toto trápenie ktoré je až iracionálne na mne zanechá rany.
Už sa mi niečo podobné pred 2 rokmi stalo. Tiež som nemohla ísť na koncert a už sa to so mňou zahrávalo. Hnev, plač, zlá nálada, podráždenosť. Kvôli tomuto jednému koncertu som mala 2 mesiace prázdnin úplne zničené. O rok neskôr sa mi na koncert podarilo ísť, avšak išlo o inú skupinu, a koncert dopadol fiaskom. Pršal silný dážď, mala som nevoľnosti, proste vtedy som oľutovala, že som na ten koncert išla a doslova som si bola vtedy istá, že už na žiadny koncert nikdy nepôjdem. Ale ako vidíte, do môjho života vstúpila nová kapela, a ja som opäť v stave kedy sa moje prázdniny rútia do záhuby a ja sa len trápim a mučím sa vo svojom vnútri.
Prosím Vás o nejakú pomoc ako túto bolesť a smútok zahasiť...Veľmi by som na ten koncert chcela ísť a viem že jedine ten koncert by ma vyliečil, ale keď naň nemôžem ísť, potrebujem sa vyliečiť inou cestou... Naozaj to možno celé znie banálne až vtipne, že ma niečo takéto trápi, ale je to tak....naozaj ma to vzalo a to úplne doslova a ak tento smútok nezastavím, tak fakt sa asi v tom smútku utopím.
ďakujem za všetky rady a pomoc.

aloveu

A smutná nie si len kvôli koncertu, isto je v tom viac. Smútok pripisuješ k tomu koncertu preto, lebo to pre Teba znamená veľa, ale smutná si aj z niečoho iného. Z niečoho, čo trvá dlhodobo. Ak by si bola celý život šťastná a teraz by Ti ocko nedovolil ísť na ten koncert, ktorý pre Teba niečo znamená, tak by si kvôli tomu nezosmutnela. Možno by Ti to trochu vadilo, ale nebola by si smutná a už vôbec by si nemala depresie. Depresia vzniká proste z dlhodobého smútku. Rozmýšľaj o svojom živote a predstavuj si seba samú v Tvojej túžbe, ktorá je pre Teba veľmi krásna. Uvidíš, čo to s Tebou spraví...

verysadsoul

Opat tu prispejem, nakolko by som tuto temu rada uchovala aktivnu.

Nuz, zmena v mojom mysleni je kratkodoba. Chvilu pohoda, potom zase smutok.
Neviem co mam robit, neviem ci vobec zaspim, vyzeram ako troska, zla zivotosprava, tvar zhorsena, bleda, kruhy pod ocami, unavena, otras. Tento tyzden ma cakaju vysetrenia pri doktoroch..nic nevnimam, akoby som nemala prehlad o case. Potrebujem niekoho objat, ale to je nerealne. Ach.

verysadsoul

Žužova: Vidíš to.. kebyže moji rodičia majú inú povahu, mohli sme ísť na koncert spolu. Škoda, verila som že aspoň niekto pôjde a dá mi vedieť aký ten koncert bol. Či to trápenie aspoň stálo za to. Inak, ďakujem ti moc aj za pochvalu hud.vkusu. :)
Možno máš pravdu a naozaj ten HIM ostane v mojom živote len krátko. Možno príde niečo lepšie, krajšie. Puberta je veľmi ťažká. S ľuďmi moc nekomunikujem, nechodím medzi ľudí vôbec a do mesta idem dva razy za mesiac, takže teoreticky by ma tie klasické pubertiacke veci mali obchádzať. Ale zatiaľ čo ostatné dievčatá obháňajú frajerov, ja roním slzy nad koncertami a nad mojími platonickými láskami. Ach, to je diagnóza.

verysadsoul

Ale vo všeobecnosti verím že to zvládnem. Prebolí to, viem, že to prebolí. Podobný pocit som už zvládla neraz a vždy to prebolelo. Stále si vravím, že to čo sa deje sa deje kvôli nejakému dôvodu. HIM poznám krátko, možno mi ešte nie je súdené, aby som na ich koncert šla. Možno si to nezaslúžim, ktovie. Všetky tieto na pohľad malicherné veci ma ale robia silnejšou a aj keď teraz sa cítim mizerne, viem, že za nejakú dobu budem na to spomínať ako na niečo čo ma posilnilo. Ďakujem všetkým že mi pomáhate, verte mi, že kebyže mám aspoň jednu dobrú kamarátku nesťažujem sa tu na fóre, ale naozaj som sa potrebovala zdôveriť a tak som tu napísala. Som rada, že sa našlo pár ľudí ktorí mi pomohli, myslela som že mi ani nik neodpíše. Vážim si to. Vždy sa mám najlepšie hneď ráno po zobudení keď som ešte rozospatá a môj mozog nepracuje naplno. Ale hrozné je to potom počas celého dňa a hlavne večer. Túto noc som do druhej ráno premýšľala čo mám robiť, ako sa mám prestať trápiť a ako mám zastaviť tie dotieravé myšlienky, ktoré ma stále otravujú. Ide tu aj o ten koncert, ale veľkú úlohu tu zohráva aj ten spevák. Poznáte to, proste nevyberáte si to. Niekto Vám padne do oka a už je to vo Vás. Ale aj to prebolí. Časom sa na tomto zasmejem. Možno nie, možno to bude bolieť ešte viac...

Žužova

Tak potom usper,len si sa teraz namotala nachvílku na HIM hovoríš :) Aj tie ostatné su skvelé kapely ,máš veeelmi dobrý vkus ;)
Tak tato sa o teba bojí,ved si jeho dcéra,to oni vedia ..počkaj aký bude ked si nájdeš frajera,to ešte lne začne striehnuť :D :o)))
Ňo ja na ten koncert nejdem, poviem ti pravdu,nemala by som ísť ským :)) Frajer na to neni a kamarátky tiež moc nemám :D A s chalanmi by bolo hlupe asi ísť,kedže som zadaná a neviem či vobec taku hudbu počuvajú..asi ťažko. Tiež sa cítim ako taký mimozemšťan na tomto svete,vo vela veciach odlišná ako dav.ale pomaly som si na to zvykla už,občas sa do cesty pritrafí taká poodbná krvná skupina.ale bohužial vačšinou sa dlho neohreje lebo cesty sa nám rozídu ale verím že niekde existuju ešte takí mimóni ako sme my,určite je nás viac iba sa nevieme akosi nájsť :o)

verysadsoul

Žužova: Počúvam toho samozrejme omnoho omnoho viac. Metallica, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors... je toho viac, už si ani nespomeniem. Oh, mojej mame by to nevadilo, ten odvoz...ale môj otec, no ten by bol neskutočne proti. On je miestami až paranoidný, proste s ním sa nedá dohodnúť na ničom. Ale ďakujem ti aj tak, veľmi si cením tvoju ochotu. Ver mi, že v peniazoch by problém nebol, ja by som tú vstupenku aj cez mŕtvoly zohnala a šla by som na ten koncert s tebou kebyže sa dá.

Inak, ak by si teda bola ochotná, pofoť Villeho a ak sa bude dať tak daj vedieť ako bolo! Uži si ten koncert aj za mňa. Bytostne tam niekde budem aj ja a moja duša bude ležať na pódiu.

Žužova

Ahá ,to je škoda zrejme otec vie prečo to robí,tak to ber tak že to tak malo byť :) cliettsi ti dobre píše.. ono aj ja som si prešla depresívnym obdobím ked som počuvala takuto hudbu a dokonca aj HIm a to iba podporovalo moju depku.. si mladučká ,v tvojom veku som mala takéto isté odbobie a prešlo to :) Vydrž ,bud edobre...skončí sa to ani sa nenazdáš. teraz si takuto hudbu pustím iba ked mi je smutno a chcem sa vyplakať,alebo len popremýšlať.. verím že aj ty sa z toho časom dostaneš. kamarátky neni problém si nájsť,uvidíš to sama na strednej,neskôr v práci..najdeš si kolegyne a všetko bude fajn... len musíš nejak teraz toto pubertálne odbobie prežiť :)) tak ti držím palce.
Na ten datum koncertu soms a pýtala lebo HIM mam rada aj ja a keby je problem v odvoze alebo tak ,tak by som ťa kludne zobrala,išla by som aj stebou ,ak by si nebola teda proti.Ale ked tato nedovolí tak nenarobíme nič:)) Rodičia vedia prečo to robia ,netráp sa..a skús sa z himu presunuť aj na iný žáner.postupne.. čo ja viem ,poznš avenged sevenfold ? tí su taký dynamickejší..alebo escape the fate. To su super kapelky. Bullet for my valentine, breaking benjamin a podobne..skus sa započuvať do takých dynamickejších a vycvič tu zlu energiu..pusti si to do sluchatiek a chod si zabehať,chod na biku do lesa ..možno ti to zaberie ako mne,tiež som bola samotár a tieto ,,aktivity" mi pomohli :o)) držím palce