Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako začať s herectvom?

Príspevok v téme: Ako začať s herectvom?
Cherry10

Dobrí deň.

Som dievča, mám 14 rokov, teraz budem deviatačka a mám taký problém. Chcela by som študovať herectvo, ale neviem ako presne začať. Prihlášku si asi podám na gymnázium, aj to len preto, že tam je divadelný krúžok. Tam by som chcela zaťať, potom by som chcela ísť asi na vysokú do BB na akadémiu umení, ale nie som si istá :( neviem aké prijímačky tam sú, viem len, že sa tam musím naučiť texty typu: monológy a dialógy. Ale neviem, či sa skúša aj spev, keď nechcem ísť na muzikálové herectvo, alebo nie. Hrám na klavíri, spievať veľmi asi neviem a čo sa týka tanca, tak to neviem posúdiť :) ale aj tak je to ešte asi predčasne sa rozprávať o vysokej škole, najprv sa musím dostať na to gymnázium a tak neviem, či aj na niektorých hodinách zvyknú robiť nejaké divadelné inscenácie alebo nie. Neviete niekto náhodou? Chodíte niekto na gymnaziálny dramatický krúžok? Ako to tam prebieha? Ja viem, že ak chcem ísť na herectvo, je lepšie mať konzervatórium, ale mňa by na konzervatórium určite nezobrali, a aj tak o tomto mojom sne rodičia ani nevedia, myslia si, že z gymka chcem ísť na nejakú inú vysokú školu. Poraďte mi prosím :) Ďakujem :)

Cherry10

Ale keď ja na ten klavír hrám, len pre to herectvo, že to bude aspoň 1 plus na prijímačkách, neviem si predstaviť, že by som sa hre na klavír venovala až tak, že by som to študovala. Mňa jednoducho strašne láka herectvo, aj keby som sa v živote nedostala do žiadného filmu, či reklamy, ale len hrávala v divadlách, aj tak by som to chcela robiť, jednoducho počuť ten potlesk ľudí za Váš výkon je neuveriteľne krásna vec pre mňa :) a možno keby som na tom gymnáziu chodila na ten dramatický krúžok, začalo by ma to ešte viac baviť a išla by som na vysokú školu s nejakým takým zameraním, veď nemusím ísť na VŠMU, v Banskej Bystrici je nejaká podobná škola a tak sa nehrnie až tak veľa ľudí a je tam asi aj ľahšie sa dostať, no že vraj tí študenti čo to vyštudovali v BB hrajú tak maximálne v divadle, no mne by to absolutne nevadilo, len či by ma to uživilo.

LMarika

Suhlasim s kafe, ze ak uz tak velmi tuzis byt hereckou, tak gymnazium radsej nie. A este dodam, ze ja som chodila na gymnazium a nebola to zrovna najlepsia volba. Je to skola, ktora ta bude zatazovat uplnymi zbytocnostami, z ktorych minimalne 95% podla mojho odhadu ti do zivota praktickeho na nic nebude, ale ucit sa to musis, aby si nemala zle znamky. Jedine, ze by si chcela ist na medicinu, na to ta gympel dobre pripravi. Kto chce VS ekonomickeho zamerania, pre toho je zase lepsie ist na OA. A kto chce ist studovat jazyky, pre toho by zase bilingvalne gymnazium mohlo byt celkom fajn... Dalsia vec, ktoru som za cele 4 roky na gympli nedokazala "stravit", bol gymnazialny system skusania. Ty proste chodis pol roka do skoly a lazo-plazo, pohodicka, nikto ta neskusa, nikto ti pisomky nedava, profaci iba vysvetluju ucivo a to je vsetko... No par dni pred polrocnou konferenciou pride do triedy napriklad dejepisarka a zaveli: "Ziaci, naucte sa polovicu knihy, zajtra si napiseme pisomku!" No a ty tu polovicu knihy musis vediet od slova do slova naspamat. Inak nie je sanca dostat z pisomky jednotku, lebo ste podeleni na viac skupin, aby ste nemohli odpisovat a kazdy dostane nejake mozno 4 otazky. Otazka - rozumej ucivo. V ramci jednej otazky musis cele, celucicke ucivo, tak ako je v knihe, od slova do slova napisat na papier. Ak je to fyzika a mas tam nejake obrazky, krivky a grafy v ucebnici, prosim pekne, treba ich nakreslit (ci si im aj porozumela, je druhorade, hlavne ich musis vediet nakreslit). Ak ti co i len jedine slovicko unikne, lepsiu znamku ako dvojku necakaj. Porozumela si ucivu a pises na pisomke vsetko vlastnymi slovami? Zabudni, ze budes mat lepsiu znamku ako trojku z tej pisomky! Na gymnaziu vyhrava ten, kto nicomu nerozumie, iba sa tesi z memorovania sa obrovskeho mnozstva textov od slova do slova naspamat. Ci porozumel, nikoho nezaujima. Hlavne to musi vediet naspamat. Ak by si sa naucila len to najdolezitejsie, pripadne napisala na pisomke len to najdolezitejsie, co si pamatas z hodin a z vysvetlovania bez toho, ze by si sa nieco ucila, lepsiu znamku ako trojku, stvorku necakaj. A zrazu mas behom jedneho tyzdna aj 9 pisomiek, niededy aj 3 za den. Jasne, ze sa bolo treba ucit priebezne... A jasne, ze aj clovek s dobrou hlavou, ktory na ZS prechadzal s cistymi jednotkami bez ucenia a bez namahy, nakolko nikdy nebol zvyknuty ucit sa doma, tak sa proste neuci a lepsie znamky ako trojky, stvorky mat nebude, hoci aj ma IQ ako genius a na ZS za celych 9 rokov neurobil v diktate ani jednu chybu. Zatial, co clovek s priemernym IQ, ktory ma rodicov inzinierov, doktorov na svoje decko velmi prisnych a do ucenia ho nutiacich, platiacich mu doucka a nutiacich ho mat ciste jednotky, tak on tie ciste jednotky proste mat bude, lebo uz od ZS bol zvyknuty krvopotne driet, vela, vela sa doma ucit, lebo bez ucenia by tie ciste jednotky na ZS nebol mal, tak sa vela, vela uci aj na gympli, krvopotne drie a tie ciste jednotky si vydrie. Takze jednoducho povedane, na ZS dosahuju uspech ti, ktori maju dobru hlavu, nech uz by boli akokolvek lenivi, ale aj priemerni, ktori strasne, ale strasne vela dru, aby rodicom urobili radost... a na gymnaziu je to uz naozaj len o drine, pricom sikovnost a talent u leniveho cloveka uplne zaniknu, ta skola zabija kreativitu a nuti ziakov k biflovaniu sa bez toho, aby sa niekto presvedcil, ci ten ziak tomu aj porozumel a prave to bolo to, co sa mi na gympli nepacilo.

Pises, ze hras na klaviri. Co tak ist na strednu skolu, presnejsie konzervatorium so zameranim na hru na klaviri? Lebo ak budes chodit tam, tak je vacsia pravdepodonost, ze si ta niekto vsimne, da ti sancu hoci len v muzikali hoci len co sa hrania na klaviri tyka... ziskas uzitocne kontakty, spoznas kopu ludi, ktori sa tocia okolo hudby (pripadne aj okolo herectva) a od hudby k divadelnemu herectvu a k muzikalom je to uz predsa len blizsie ako z gymnazia. Dalsia vec, ze ak by ti to s herectvom nahodou predsa len na prijimackach nevyslo, pretoze na tento odbor je strasny naval, mas aspon vzdelanie hudobneho zamerania, teda sa mozes uplatnit napriklad ako ucitelka hudby, mozes si zalozit kapelu a hravat niekde na svadbach po vikendoch na privyrobenie si popri zamestnani... Ale mozes ist aj do nejakeho orchestra, co ja viem? Kazdopadne aj keby si sa len tej samotnej hudbe a hre na klaviri cely zivot venovala, tiez budes, myslim si, robit to, co ta bavi a co mas rada, tiez budes vystupovat na javisku a tiez ti budu ludia tlieskat... Nech by si tak zila v Rakusku a hrala klasiku, vedela by si, ako to tam dokazu ludia ocenit a na koncertoch by si videla natrieskane plne saly ludi, par dni po Novom roku hufy ako zhanaju CD s novorocnym koncertom s klasickou hudbou... Skoda, ze na Slovensku to takto nefunguje, ale do toho Rakuska by si sa dostat mohla a hravat na koncertoch aj tam... Mas proste talent minimalne na tu hudbu, tak sa toho chop a kasli na nejaky sprosty gympel! Urcite by si v Rakusku ako clenka nejakeho orchestra zarobila viac nez na SLovensku ako divadelna herecka, no nie?

Cherry10

Ano písala som sem už :) ... ale potrebujem radu znova.

To s tým divadlom, to nie je také jednoduché, bývam na dedine a do mesta je to okolo 15km, to by som nevedela tak často dochádzať a čo sa týka toho gymnázia, nejdem tam len pre krúžok, idem tam aj preto, lebo si neviem vybrať strednú školu a to gymnázium je moje jediné východisko :(

kafe

ty si tu už písala, že? V prvom rade máte na základke nejakú výchovnú poradkyňu, ktorá má na starosti stredné školy a môže ťa oveľa lepšie navigovať. S tou sa poraď.
Podľa mňa je to úplná blbosť ísť kvôli krúžku na gympeľ, to si radšej nájdi nejaké ochotnícke divadlo a hrávaj tam len tak, pre radosť a školu si vyber inú. Na zákl. umeleckých školách je tak isto dramatická tvorba, tam hrajú scénky, tam sa ešte kľudne môžeš prihlásiť (možno, neviem, choď sa ešte teraz cez prázdniny popýtať, uvidíš) a tak isto sa môžeš popýtať tej vedúcej aké iné umelecké školy ešte existujú, kde by si mohla ísť a bolo by to aspoň čiastočne podobné tomu, čo ťa láka.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako začať s herectvom? - Fórum - ZDRAVIE.sk