Neustály strach

Príspevok v téme: Neustály strach
hviezda01

Dobrý deň.
Ani neviem ako by som začala.Mám taký probélém,že sa stále bojím,ale nieje to taký strach z uzavretích priestorov,alebo z pavúkov,skor sa bojím o svojich blízkych.O dcéru,ktorá v septembry nastupuje prvý krát na strednú školu,bojím sa,či si nájde kamarátov,či zapadne do kolektívu,či jej pojde škola.Bojím sa,keď muž niekam odíde na dlhšiu cestu,či sa mu niečo nestane,bojím sa chorob,aby som nedostala rakovinu,a čo bude potom s mojimi deťmi.Bojím sa niečo povedať,len aby som nevyzerala ako debil.Niekedy si pripadám ako 15 ročné neskúsene decko,ktoré nič nevie a stále čaka len na to,čo mu kto povie,že može urobiť,len aby som niečo neurobila zle.V robote to isté.Mám vedúcu,ktoej nikto nevyhovie,a nech urobíte tak,či onaa,nič nieje dbre.az mi povie,aby som danú vec urobila tak,a ked to tak spravím,tak mi zas povie,že to malo byť inak..a toho je viac..tak sa zase,,bojím"niečo urobiť,len aby som neurobila zle,alebo aby mi nepovedala,,načo si to robila"...bojim sa,keby som náhodou ťukla auto,abymimanžel nevynadal.Stretol sa už niekto s niečim podobným?Som vadná??Ďakujem za každý názor.

Kýčera

Hviezda 01, každé ochorenie má svoje fyzické i psychické prejavy. Ak teda nemáš ochorenia súvisiace s týmito orgánmi, môžeš mať podľa tradičnej medicíny narušenú energetickú rovnováhu týchto orgánov a Tvoj strach by mohol byť psychickým prejavom tejto nerovnováhy, ale aj...Takže by som najskôr popátrala, prečo je ho až toľko, odkiaľ sa vzal, čo ho spúšťa...a potom sa s ním môžeš popasovať. Som mimo z toho tepla, ozvem sa Ti,...

Kýčera

Hviezda 01, nemáš náhodou nejaké telesné ochorenie, či problémy s obličkami, močovým mechúrom a tenkým črevom? Ešte mi napíš názov tej témy, kde sme sa prvýkrát stretli.

hviezda01

..posledný týždeň mám navyše hroznú depku...dnes cítim,že je to trocha lepše,ale stále to není ono...:-(...úplne som stratila radosť zo života...ja viem,že to určite prejde a zase to budem ja,...ja.čo sa vie z chuti zasmiať,zavtipkovať,ale tento stav ma desí....a ja neviem,ako s tým bojovať..:-(...v mužovi podporu nemám,ten mi len vynadá,že sa mám usmievať a tešiť sa..lenže mne to nejde na povel..potom sa len pohádama a zase som na dne

Delete 2

Najskôr mi to vymažú ale tak aspoň to skúsim :)

Amnestia
Rozprávka o strachu

Správa o amnestii sa vo väzení okamžite rozšírila.
,,Amnestia! Amnestia!,, ozývalo sa zovšadiaľ.
Väzni boli vzrušení, každý v sebe živil tajnú nádej, že teraz je na rade práve on. Dozorcovia sa tvárili zachmúrene, ale v kútiku duše aj oni dúfali, že ich prepustia čo najviac. Väzenie bolo preplnené, ciel málo a spotreba energie vysoká.
,,Čo sa deje? Aký je dôvod na amnestiu?,, zaujímal sa dychtivo mladý a hlúpy Strach zo staroby.
,,Ty sa tu nepleť. Ty si tu iba krátko, ešte si chvíľu posedíš. Musíš nabrať sily a nechať si narásť fúzy,, posmieval sa mu Strach z tmy. Bol to jeden z najstarších väzňov - zavreli ho už v ranom detstve. ,,A prečo práve ja?,, zafňukal Strach zo staroby. ,, Možno ma pustia,, dodal s nádejou v hlase. ,,To určite,, povedal so sadistickým potešením obrovský tučný Strach zo samoty. ,,Čie je to väzenie? Presne! A ženské sú už raz také... staroby sa boja až do staroby...,,
,,A v starobe sa boja čoho?,, spýtal sa rozrušene Strach zo staroby. ,, V starobe sa konečne pustia a namiesto teba príde sedieť napríklad Strach zo smrti. Tak seď a čakaj!,, upokojil ho strach zo samoty. Pod väzenskými klenbami sa ozval hlasný výkrik: ,,Schôdza! Schôdza! Všetci na schôdzu!,,
Dvere ciel sa s cvaknutím otvorili a väzni sa vydali za hlasom. Vo väznici veľa zábavy nemali, takže schôdze všetci milovali. Mohli sa porozprávať, zistiť čo je nové a podiskutovať o amnestii. ,, Vítam tu všetkých väzňov! Strachy i Obavy!,, privítal ich hlavný dozorca. ,,Chcel by som vám oznámiť, že majiteľka väznice sa nám rozhodla trochu pomôcť, takže niektorí z vás budú zajtra prepustení na slobodu,,
,,Netrep hlúposti!,, vyvolával škandál nehanebný a iracionálny Strach z myší a potkanov vo väzenskej čapici. ,,Povedz to priamo! Koho pustia a prečo?,, ,,Ty mlč, aj tak nemáš nádej. Ty si tu na doživotie,, uzemnil ho dozorca. ,, Veď ani nevieš kto a začo ťa zavrel. Alebo azda vieš?,, ,, Ženské sú jednoducho kravy!,, provokoval myšo - potkan. ,, Mačiek sa neboja, škrečkov tiež nie, ale myší a potkanov sa boja! A keď sa ich spýtaš prečo, nevedia. Zavreli ma pre nič za nič, som len väzeň, väzeň bez mena. Deň s s dňom sa strieda a nijaké svitanie,, ozval sa Strach, ale dozorca mu vlastnou rukou zapchal ústa. ,, Besiedka bude až na Vianoce, teraz sme tu kvôli amnestii, a tá je z jediného dôvodu. Majiteľka sa objednala k psychológovi, chce na sebe popracovať. Všetci veľmi dobre viete, že vždy sa to skončí prepustením niektorých strachov.,, Väzni šťastne zapískali. Už raz to tu bolo. Psychológ bol vo väzení zákon, všetci si ho vážili.
,,Sloboda, no nie pre všetkých,, povedal prísne dozorca. ,,Takže najprv si skontrolujeme dochádzku. Na slobodu s čistým svedomím, aby som tak povedal... Začneme zľava od krajnej cely.,, ,,Ja som strach z tmy. ,,Za čo sedím neviem, presnejšie, nepamätám si to. Amnestovaný som ešte nebol.,, ,,Ja som strach z bolesti,, predstavil sa elegantný chlapík vo fraku s motýlikom na chudom krku. ,, Zavreli ma po zápale slepého čreva. Zanedbala to skoro až po zápal podbrušnice, ale na vine som ja,, uškrnul sa. ,,Teraz má strach z akejkoľvek bolesti od tej duševnej až po bolesť zubov. A ja sa jej o tú bolesť pravidelne starám,, zasmial sa strach z bolesti. ,, Ako to myslí, že sa jej o bolesť stará?,, zašepkal Strach zo staroby. ,,Ty si fakt mimo!,, začudoval sa Strach z tmy. ,,Vari nevieš, že každý strach čo je zavretý, priťahuje situácie, v ktorých hrá hlavnú úlohu?,, ,, Prečo?,, ešte väčšmi sa začudoval Strach zo staroby. ,,Prečo, prečo...Predsa, aby ho pustili! Nie je strach, nie sú situácie... Čo je na tom nepochopiteľné?,, zvolal rozhorčene Strach z tmy. Strašne túžil byť na slobode, no nikto sa ním nezaoberal. Všetci si naň za tie roky zvykli ,, Takže to mám akože priťahovať starobu? Ale ako? zaujímal sa mladý Strach. ,,To je jednoduché,, zapojil sa do rozhovoru Strach z myší a potkanov. ,,Musíš jej v zrkadle ukazovať nové vrásky, celulitídu a šedivé vlasy. Čím väčšmi sa bude báť, o to budeš silnejší. jej strach je tvoja potrava, ty hlupák!,,
Medzitým sa pokračovalo v kontrole dochádzky. ,,Strach zo samoty, sedím asi od dvadsiatich piatich.Keď sa vydala, dostal som amnestiu, rok som bol vonku. Po rozvode ma znova zavreli,, ,,Nejaké sťažnosti?,, vyštekol dozorca. ,, Nijaké. Majiteľka ma kŕmi dobre. Bojí sa každý deň. Dokonca aj v spánku,, veselo oznámil Strach zo samoty. ,,A chcel by si ísť na slobodu?,, spýtal sa zmierlivejším hlasom dozorca. ,,Samozrejme, že chcem!,, zosmutnel Strach zo samoty. ,,kto by nechcel? Nevyzerá to však dobre...Je neskutočne závislá od okolia. Všeobecne sa bojí byť sama, hoci aj na hodinku. Buď visí na telefóne, alebo beží ku kamarátkam, prípadne ich pozýva k sebe domov... Stále sa u nej striedajú chlapi, samé bokovky... A čím väčšmi ma živí, tým viac je v jej živote samoty. A čím viac je v jej živote samoty, tým viac je v ňom strachu. už som hrozne nafúknutý, sotva vojdem do cely. Mal by som držať diétu, ale ona ma stále vykrmuje... Už toho mám dosť!,, zvolal zlostne Strach zo samoty. ,,Nesmieš sa vzdávať,, Odkašľal súcitne dozorca, ,,ako sa vraví, nádej umiera posledná. kto je ďalší?,,
,,Strach z chyby,, vystúpil z radu vyziabnutý starček s kozou briadkou. ,,Sedím od deviatej triedy, keď sa jej učiteľ matematiky začal posmievať. Na výške mi kvôli profesorom a docentom ešte pridali. odvtedy ako pracuje u toho šéfa cholerika, dostávam päť dní v týždni oveľa väčší prídel,, ,, Ten sa má!,, závistlivo zvolal Strach zo staroby. ,,Nezáviď, na tom nie je nič dobré,, usadil ho Strach z tmy. ,,Žiť a nerobiť chyby človek nemôže. je to len otázka skúseností. Ak sa však bojí chýb, ako chce vôbec žiť?,, ,, Vraví sa, že existuje jeden chalan, je to vrah, Strach zo života,, povedal zamyslene Strach zo samoty. ,,Je to ten najstrašnejší Strach na svete. ke´d ho zavrú, až potom sa to začne...,,
,,Začne čo?,, spýtal sa so záujmom Strach zo staroby. ,,Paralýza životy. Človek sa všetkého bojí. Bojí sa žiť! Ten chalan nám to práve ukázal. Už by neboli nijaké amnestie. Všetci by sme boli nakope, jeden po druhom, a tlačili by sme sa na seba. Samozrejme, že by nás vykrmovali, ale to by bolo ešte oveľa horšie, lebo by sme stále rástli a väzenie nie je z gumy. Začali by sme sa dusiť a dusili by sme aj majiteľku. Už si niekedy počul, ako sa vraví , umrieť od strachu? Tak tým myslia práve toto.,,
,,To je hrôza!,, zachvel sa Strach. ,, Buďte už konečne ticho!,, prikázal dozorca. ,,Kto je ďalší?,, ,,Strach z odsúdenia,, ozval sa škaredý chlapík v pokrčenom obleku. ,,Som tu kvôli jej rodičom. Ustavične jej vraveli: , Čo na to povedia ľudia? Čo si o tebe pomyslia? Takú ťa nikto nebude mať rád... sedím tu už od detstva, dostal som to natvrdo. Strašne by som chcel, aby ma pustili na slobodu,, pokrčil nosom. ,,Keby ste mi mohli pomôcť,,
,,Čo si myslíš chlapče?,, spýtal sa s porozumením dozorca. ,,Vari nevieš, že iba od majiteľky závisí, s kým sa rozhodne skoncovať a s kým nie?,,
,,Ale čo bude so mnou?,, vyskočil chlapík. ,,Veď som jej radil, ako má so mnou skoncovať. Je to veľmi jednoduché. Stačí, ak sa na mňa vykašle a ja sa začnem rozpúšťať. No ona nič!,, Strach z odsúdenia sa rozplakal, slzy utieral cípom špinavého saka. ,,Neplač,, utešovali ho susedia ,, si tu uznávaný väzeň, máme ťa radi...,, ,,Vážne? Vy ma neodsudzujete?,, vzchopil sa Strach z odsúdenia. ,, V tom prípade, čo sa už dá robiť, ešte tu nejaký čas pobudnem.,,
,,A ty si kto, že som ťa tu ešte nevidel?,, spýtal sa dozorca a ukázal na pekného mladíka s frajerskými fúzikmi vo voľnom čiernom plášti a šviháckom klobúku. ,,Ja som zvrhlík,, oznámil skromne nováčik. ,,Som Strach zo strachu,, ,,To vážne existuje aj taká zvrátenosť?,, začudoval sa Strach zo staroby. Nováčik pokračoval: ,,Zatiaľ k vám nepatrím, chcel som sa s vami iba zoznámiť.,, ,,Ako si sa sem dostal?,, spýtal sa dozorca a chytil obušok. ,,Nebojte sa, majiteľka ma sem pustila. Ešte však nie sme v kontakte. Ako sa vraví, doteraz sme sa neskontaktovali, ale možno to príde,, ,,Božechráň!,, odmietol takú predstavu dozorca. ,,Vypadni, zvrhlík! To nám ešte chýbalo!,, ozvali sa Strachy. ,,Už aj bez neho sme tu natlačení až hanba, a ešte sa nám sem budú pchať všelijaké návštevy. To nesmieme dovoliť,, ,,Odchádzam, no je možné, že sa vrátim a zostanem tu navždy,, sľúbil Strach zo strachu a predieral sa k východu. Bolo na ňom vidno, že je vydesený. Dozorca si vydýchol a zasunul obušok na svoje miesto. ,,Končíme,,vyhlásil. ,,Ešte si pripomenieme vnútorné pravidlá. Jedno za druhým!,,
,,Strachy veselo odriekali pravidlá:
- Strachy sa dostanú do väzenia jedine na želanie majiteľky.
- Strach koná podľa svojej fantázie: prichádza, navalí sa, dusí, dávi, ovláda či paralyzuje v závislosti od reakcie majiteľky na danú situáciu.
- Strachy existujú, kým sa majiteľka nerozhodne s nimi skoncovať.
- Každému strachu môže byť zvýšený trest, zároveň môže byť kedykoľvek amnestovaný.
- Strach sa živí majiteľkinými emóciami. Ak ho majiteľka prestane kŕmiť, strach umiera.
- Strach, ktorý bol prepustený na slobodu, sa opäť mení na čistú životnú energiu.
Strachy vycítili nezvyčajné spojenie. Dozorca bol očividne spokojný. ,,To je všetko! vráťte sa do ciel! Spoločne budeme čakať na amnestiu!,, vyhlásil dozorca. Strachy sa pobrali na svoje miesta. ,,Stále nerozumiem, na čo nás vlastne má,, zahundral rozpačito Strach zo staroby. ,, Veď na nás iba plytvá svoju energiu,, ,,To je jednoduché, chlapče,, objasnil mu tichý a inteligentný Strach s veľkými smutnými očami a rovnako smutnou plešinou. ,, Potrebuje nás, aby náhodou nebola šťastná. Myslí si, že byť šťastnou sa nepatrí, keďže na svete je toľko nešťastia.,, ,,Čo je toto za nezmysel? Ako si na to prišiel?,, zarazil sa Strach zo staroby. ,,Verte mi, mladý muž, viem o čom hovorím, ja som Strach zo šťastia,, Strach zo staroby sa chcel ešte niečo spýtať, ale hlučný dav ich rozdelil každého na inú stranu. V budúcnosti ich čakala amnestia, V budúcnosti bola nádej! A sloboda.

,,Musíte sa odhodlať a nakoniec odomknúť všetky vnútorné žaláre a oslobodíť svojich väzňov, ktorí sa tam dlhé roky trýznia bez svetla a pohybu. Aby k vám prišlo šťastie, musíte mu vopred spraviť miesto. Tam, kde predtým bolo temné a tesné väzenie pre strachy, môžete postaviť priestranný a presvetlený dom šťastia,,