Strach z odpadnutia, z nevoľnosti, zo strápnenia...

Príspevok v téme: Strach z odpadnutia, z nevoľnosti, zo strápnenia...
bigfear007

Prajem pekný večer.

Za krátku dobu sa chystám na jednu akciu. Ide o niečo ako koncert, ale nedá sa to koncertom príliš nazvať, je to proste akcia, kde sa ľudia zabavia na hudbu, vypočujú si hudbu atď...

Môj problém je ale ten, že som pomerne dosť vystresovaný typ človeka, pri dlhom státí mám ihneď slabé nohy, točí sa mi hlava, vidím rozmazane alebo vôbec, celkovo na takýto druh akcií niesom príliš zvyknutá. Mám z toho rešpekt, chcem si to užiť, uvoľniť sa, ale som v strachu, že čo ak na mňa príde nevoľnosť že mi bude zle, nič nebudem vidieť, čo ak odpadnem, to bude hanba, trapas, zúfalstvo....
Stáť asi dve a pol hodiny na nohách medzi približne 1500 ľuďmi v uzavretom klube kde niet úniku je pre mňa zdroj strachu a akejsi úzkosti. Nebojím sa tých ľudí, bojím sa len a len svojej nevoľnosti, že niekde naozaj odpadnem, že si budem musieť sadnúť a nebude sa dať...Strašne ma to desí, pre túto predstavu ani nespávam, neviem ako to zvládnem...

Budem piť veľa vody, ale ak ten stav na mňa príde ako medzi takým davom ľudí toto zvládnem? Čo ak sa zosypem na zem? Čo ak skolabujem? Bojím sa toho veľmi moc...

Nepoznáte nejakú účinnú prevenciu čo robiť aby som tomuto zabránila a čo robiť ak to na mňa príde?

Berte ohľad že budem v dave medzi skákajúcimi a užívajúcimi ľuďmi, takže naozaj neviem ako si tam pomôžem...

Prosím Vás poraďte..prosím..

ďakujem zo srdca :)

van Alden

aku dalsiu radu by si chcela pocut? Viaceri ti napisali, ze to dokonale sedi na PP. Ty si to zobrala asi tak, ze ti niekto napisal, ze mas nadchu. Mala by si co najskor ku lekarovi, nech rozhodne co dalej. Ak sa nakoniec ukaze, ze je to PP, ta sa lieci silnymi antidepresivami na psychiatrii. Alebo tebe staci v pohode prezit ten koncert a potom uz je ti jedno co bude? Tato choroba sa musi podchytit este v zarodku. Ludia, ktori to zanedbali a dostali najtazsiu formu, uz ani nevedie vstat z postele a normalne zit. Precitaj si rozne fora na nete, je toho pozehnane. Preto by si sa mala dat poriadne vysetrit. Ja len dufam a prajem ti aby si tuto chorobu nemala.

mikikina

panická porucha ako bič ... prečítaj si niečo o tom, určite sa v tom nájdeš ... ak ti bude zle tak to skus rozdýchať ... ta nevolnosť čo pocuťuješ je istá forma uzkostného stavu ... a odporučam ti v blízkej buducnosti si nájsť psychologa a začať to riešiť ... lebo sa to bude s tebou ťahať, rozširovať a zhoršovať ...zachvílku ti začne byt zle aj supermarketoch , v radoch na pokladni , v autobuse , ...Je to strach zo strachu ... snaž sa nad tym nerozmýšlať .. a ked ti to príde na rozum ...povedz si kludne ...nevidím dovod prečo by mi malo byť zle, idem sa zabaviť - a ak by mi náhodou aj prišlo zle bude tam urcite kopa ludí , ktorí by mi pomohli :) drž sa :) je to náročné sa s tým pasovať ...

bigfear007

Dakujem za reakcie.

Ja sa nebojim koncertu. Bojim sa toho ze mi tam bude zle, ze budem slaba atd..
Kebyze je ta akcia von na cerstvom vzduchu, tak to az tak neriesim, lebo tieto veci skor zvladam.

Ale dake tipy ako tomu zabranit? Dake zmiernenie strachu? Nejake dychove cvicenia?

mam56

Koľko hviezd bolo liečených na psychiatrii a nikto sa nad tým nepozastavuje.
Je to preto, lebo ich mozgy boli výnimočne.
Koľko hudobníkov je tmavej pleti a nikomu to nevadí, keď sa na nich pozeráme.
Ale budeme sa večne hrať nejakú divnú hru na to akí sme rozumní, to hej, jak malé deti.
Úspech spočíva v tom, že budeme denne rozmýšľať viac než 5 minút:-)
To vám prajem.