Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tlak na hrudi, plytké dýchanie

Príspevok v téme: Tlak na hrudi, plytké dýchanie
halcyon508

Dobry vecer. Som chalan, mam 20. Uz asi mesiac sa necitim dobre, neustale citim napatie v oblasti hrudnika, ale aj zaludka, krku a sije. Je to tam stale pocas dna, neviem to nijako uvolnit, musim niekedy doslova pluca tlacit k tomu aby som sa nadychol hlbsie (tazko sa to opisuje). Ak sa k tomu prida este zavrat, pichanie v hrudi alebo nejake ine cudne priznaky, tak si hovorim, ze to nedopadne dobre a chyti ma strach o zivot. Zacal som aj sportovat, aj ked sa mi popri sporte vsetky tie pocity a tlaky este znasobia - premaham sa a snazim sa to ignorovat. Dnes som si dal ku korculovaniu este taky mini sprint a z nicoho nic, taky strasny tlak, aky som doposial absolutne nemal, stiahlo mi to pluca, myslel som ze sa ani nenadychnem. Islo to od akoby z branice hore a bolo to horsie a horsie. Lahol som si, dal si horcik, caj no stale nic moc. V prvom momente som vytiahol telefon ze zavolam 112, lebo som mal pred ocami infakrt, plucnu emboliu a vsetko strasne, ved co ma co hrudnik co tlacit? Ale nechal som to, ze to je mozno stres a prejde to. Srdce mi bilo stale pravidelne a bez nejakych vykyvov. Vsetko to sa mi krasne exponencialne stupnuje a prerasta to az do obmedzovania normalneho zivota. :/ Pre info, u kardiologa som bol 8. aprila tohto roku, mal som EKG, Echo, odber krvi, EKG holter, Tlakovy holter. Mal som len hranicny tlak 140/90, pulz tiez mierne zvyseny okolo 80. Lekar sa vyjadril, ze mam zdrave srdce, ze tie hodnoty som mal zvysene z nervozity, dal mi v prip. potreby concor 5mg, 1/4 tabletky. (Neuzivam to je mi z toho zle) A mam sportovat. Stitnu mam kontrolovanu, pred polrokom boli hormony ok, jedina hodnota v krvnych testoch ktora obcas vyskoci je vapnik. Ten zvyknem mat o nejake stotiny nad hranicou. Bol som lieceny aj u psychiatra, na depresivne epizody z uzkostou, ktore sa zopakovali od 17.tich rokov 2 - 3 krat a bral som antidepresiva serlift. Nic ine, ziadne benzodiazepiny a pod., len serlift. A za kazdym ucinne pomohol. Teraz uz nic neberiem a urcite nechcem. Ale bojim sa. Umyselne som prestal chodit dalej od domu, lebo sa bojim ze sa mi nieco take stane, sledujem si pulz. Odmietam pozvania priatelov, aj keby som siel rad, mam strach ze sa mi nieco stane, nesustredil by som sa na nic ine, len na svoj pulz a k tomu by prisiel tlak na hrudi a koniec, volajte zachranku... Chcem ist zajtra ku obvodacke a nech mi aspon nieco skontroluje, aspon mineraly ci mam ok, alebo nech mi poradi. Myslite ze mozem mat nejaky skutocny problem? Ako to mam odlisit od tych psychickych ? Ako sa mam nebat, ked pocas behu na mna pride taky tlak ? Vy by ste sa nebali ? :/ Preco nemozem byt sam sebou?

LubicaZaZa

Tento problem moze byt velmi lahko dostranitelny, pokial sa uvolnia zablokovane rebra a pokial je pricina prave tam. Je na to konkretny postup: www.reflexka.sk

quako

Ešte na napadlo..urob si pri tlakoch na hrudi jednoduchý test.Zožeň si od nejakého dôchodcu spray Nitromint.Keď budeš mať nabudúce tlaky na hrudi,vstrekni si raz,príp.2x pod jazyk.Ak bolesť do jednej minúty ustúpi sú to cievy,ak nie bude to niečo iné,napr.nervy ktoré sa križujú nad srdcom.

quako

Keby si mal zdravé srdce,nemal by si také problémy.Nešportuj,max.prechádzky,príp.turistika.Keď sa Ti niečo stane,myslíš že Ti pomôže Úrad pre dohľad..?
Behal si aj s Holterom?Na echu keď ticho ležíš doktorka nič nezistí,musela by Ti ho robiť pri záťaži napr. na bicykli.Zúžené cievy a tým nasledné stenokardie nemajú len dôchodci.V 50tych rokoch 20st.pri pitve padlých amer.vojakov v korejskej vojne na vzorke 300 tiel zistili,že 77% z nich malo zúžené koronárne cievy.Stresy.Žiadaj,nech Ti v kardiocentre urobia koronarografiu,jedine tam uvidia v akom stave máš cievy na srdci.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tlak na hrudi, plytké dýchanie - Fórum - ZDRAVIE.sk