Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zakliaty kruh

Príspevok v téme: Zakliaty kruh
ikik

Pekny den!

Pisem tu, pretoze by som velmi uvitala pyr nestrannych nazorov na moj problem. Skusim v skratke opisat situaciu:

1. S priatelom sme spolu takmer 2 roky
2. Prvy polrok bol velmi pekny (moj pritel bol fakt ako z nejakeho romantickeho filmu, spieval mi v aute ako ma lubi, usiel z vecera so svojimi kamaratmi len preto ze chcel byt so mnou, kedykolvek bel odcestovany pisal mi a volal nespocetne kra +...-sex bol perfektny a velmi pravidelny) Podotykam ze sme spolu byvali takmer od zaciatku- takze to nebolo len "balenie"
3. S priatelom velmi blizko spolupracujeme a vzhladom na povahu firmy nas vztah musi byt utajeny
4. Povedal ze situacia musi byt vyriesena do roku
5. Pracovne problemy sa vkradali do nasho zivota a my sme neboli schopni to oddelit
6. Nastalo viac problemov (viac menej z nicoho) a denno denne hadky
7. Sexualny zivot je v troskach. Po tom co to par krat "nefungovalo" on nema chut (a ja sa uz nesnazim) 3 mesiace
8. Po dvoch rokoch je situacia stale rovnaka- jedna firma, spolu v byte, vsetko tajne, ziadny sex, ziadna sebadovera (vysledok) a neustale hadky + ziadne plany co sme mali neboli zrealizovane
9. Druha strana mince: Hadky mame iba o tejto jednej problematike, volny cas co spolu travime odhliadnuc od hadok si uzivame a myslim ze sa stale lubime...
10. Ja mam 30, on 50 (nikdy nebol zenaty, ziadne deti...)

Som z toho unavena. Velmi sa tesim na akukolvek radu.

Pekny den
ikik

Prezyvka055

ikik v pripade konfliktu zaujmov mozes odmietnut vykonavat danu pracu alebo dana praca ti bude odobrata nie je to vsak dovod na prepustenie zo zamestnania. Aj ked ty vlastne hovoris ze chces odijst.
Company culture nie je nijako zavazny a je to skor PR blud.

Moj nazor je taky ze rob ako to tebe vyhovuje. Vyhovaras sa na plno veci pritom vsetky zmluvy sa daju zmenit alebo upravit ci vypovedat. AK mas s tym problem najdi si pravnika. Moja rodina vyuziva pravne sluzby neustale a tak sa na to zvyknuty a je to velka vyhoda ktoru mnoho slovakov nevyuziva v pripade problemov.

Ak chces odijst tak odid, praca nie je vazenie. Ak mas problem so zmluvou tak sa porad s pravnikom. Ako vravi moj pravnik, na kazdej zmluve sa najde nieco co sa da napadnut a zneplatni to potom celu alebo cast zmluvy ked treba :). Plus vela friem radsej ustupy ako by sa mala sudit aj ked napriklad nemas pravdu. Porad sa s pravnikmi oni vedia rozne finty.

Takze netreba hladat dovody ale sposoby.

dalsi

ikik - poznal som pani, co v praci dlhodobo marodila, ze jednej marodky do druhej. Nakoniec ju firma prepustila. A nasla si potom niekde nejaku inu robotu...

ikik

Prezyvka055 - musi to byt predpis ktory to zakazuje? Nemoze to byt firemna kultura? Nemoze to byt problem zastupovania roznych zaujmov? Akokolvek... nieje v tom nic ine a fakt by som si rada precitala aj tvoj nazor ale presviedcat ta nemienim.

Prezyvka055

ikik prepac ale inak to neslo :D neexistuje totiz ziaden pravny predpis aby o tejto veci mohol pojednavat, naopak mohli by ist este o diskriminaciu cize ak by to niekto nariadoval mohol by byt za to zalovany.

Urcite je za tym nieco viac ako ta praca :) takze vies komu hovor ze kvoli praci lebo v praci tak nariadili :).

ikik

usmevny_den - iba do konca tohto roka, ale ked to ide takto z kopca (kazdy druhy den hadka, sex sme este minuly rok mavali, atd...) tak sa mi to zda ako vecnost. A uprimne povedane, ja som ta co vyvolava tie hadky, lenze ja proste nedokazem ignorovat tie nesplnene "slova".

dalsi - velmi zaujimavy pristup, len si niesom ista ci s takym renome by ma este niekde zamestnali ;) Kazdopadne nad tym budem uvazovat

javsakktoiny - fakt mu nechcem neverit, ale rozumiem tvojmu pristupu a je kazdopadne praktickejsi ako ten moj

javsakktoiny

nechcem ťa od neho odrádzať ale treba sa niekedy zamyslieť nad ľudmi aj spôsobom akým ich vnímať nechceme.
si napísala som zvyknuta verit tomu co partner hovori, takze ked tvrdi. no a ja to zase oddelujem. odpozoroval som zo života že treba oddelovať slová od činov. ked mi niekto niečo dlhodobo tvrdí a skutek utek tak neviem neviem....

dalsi

ikik Dnes 14:44 -

vies, taketo zmluvy byvaju casto velmi jednostranne, v neprospech jednej strany /zamestnanca/.

Ale problem je v tom, ze TY NEMOZES ODIST, ale ONI TA MOZU VYHODIT.

Ta druha varianta sa da zariadit tak, ze sa ta radi zbavia. Napr. si zacnes bravat dovolenky v nevhodne terminy, ked je vela ludi chorych. Budes dlho na PNke, ci bude chodit dlho po lieceniach, doktoroch... V najhorsom, nejake pracovne trapasy.... A neboj sa, poletis jak spinave pradlo.

Ak to nebude robit okato, nemal by to byt problem, ze im bude zalezat, aby si isla prec.

Niekedy sa to da aj urychlit, ako napr. hrube porusenie pracovnej discipliny /alkohol na pracovisku, neupoluchnutie rozkazu, alebo absencia/. U absencie to nesmie byt trvale, lebo to porusujes zmluvu, ale taky neskorsi prichod do prace, ci skorsi odchod. Alebo dojdes do prace, ides prec, vratis sa atd.

Vo vacsine pripadov su v zmluvach situacie s ktorymi sa nepocita. Takze ako hovorim, odist nemozes, ale lietiet, ked ta vyhodia, to ano :-D

usmevny_den

ikik, a tie 3 roky ti kedy končia..? vieš, je také porekadlo: keď sa rúbe les, lietajú triesky, resp. ak chcete niečo zmeniť, musíte chytiť do ruky sekeru a potom bum-švác do stromu čo nebude príjemné.. skrátka váš problém si vyžaduje zmenu zamestnania jedného z vás a práve toho tie triesky riadne zasiahnu (keďže by odišiel z toho super miesta), ALE ktovie či by to aj po takomto riešení nešlo u vás dolu vodou, lebo by mohli prísť výčitky od toho kto musel odísť a "padol dolu" voči tomu kto "zostal hore" a zase by prišli hádky, tentokrát kvôli práci/kariére/peniazom ktoré niekto stratil a pod., fakt neviem čo k tomuto dodať, možno niekto iný ti lepšie poradí.. v každom prípade, držím palce..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zakliaty kruh - Fórum - ZDRAVIE.sk