Dcéra ide na chatu s frajerom

Príspevok v téme: Dcéra ide na chatu s frajerom
Mama_dana

Dobrý deň, moja dcéra ide cez víkend na chatu (pár krát už na chate bola). Myslela som si, že tam ide len s kamarátmi (tých ako tak poznám), no dozvedela som sa, že tam berie aj svojho frajera. Má 17 rokov a s tým chlapcom (on má 19 rokov) sú spolu 3 mesiace.
Ja som veriaca a som presvedčená, že sex patrí len do manželstva. Bojím sa aby sa na tej chate s frajerom nevyspala. Na tému sexu sa so mnou dcéra odmieta rozprávať, hovorí mi že som staromódna a nech si svoje názory nechávam pre seba. Ale s kým sa chce o tom rozprávať? S kamarátkami ktoré takisto ako ona o tom nič netušia a berú to len ako niečo čo chcú skúsiť?
Už dosť mi prekáža, že sa navštevujú aj doma. Nemajú nato ešte taký vážny vzťah. Keď prídu ku nám som vždy doma ale mám podozrenie, že keď chodí k frajerovi tak jeho rodičia nie sú vždy doma. Som zúfalá čo mám robiť aby na chatu frajera nezobrala?

Navyše asi od jej 15 rokov mi pomaly začala odmietať chodiť do kostola. Niekedy tam išla no mala som pocit, že tam ide len preto aby mala odomňa pokoj. Myslela som si, že je to nejaká pubertálna vzbura no trvá to dodnes. Kedy ju to prejde?

Ďakujem za odpovede.

summer wine

a preco by sa s nim akoze nemohla hrat to pexeso vecer? my na chate mastime aktivity a ine hry, zmiesana skupina, aj alkohol tam je, ale da si kazdy kolko chce, niekedy niekto viac, niekto menej. ale my sem inteligentni ludia, pretoze s debilmi som si nikdy nemala co povedat, takze aj pubertu som mala lahku, nasi mi doverovali a pustili ma kde som len chcela. lebo robit blbosti sa mi ani nechcelo, kedze som nikdy, od 14tich nechapala zmysel toho ozrat sa kazdy vikend, viem ze som raz stravila piatkovy vecer s takouto skupinou spoluziakov v deviatej triede a ako som tak tam s nimi sedela, tak som si uvedomila, ze a? toto je akoze vsetko? toto je to na co sa tesia cely tyzden? nuda, nuda, nuda.
ad frajer a sex, nie kazdemu sa hned chce na to skocit, mne sa teda v tom veku rozhodne nechcelo, stacili mi len nejake objatia, lebo mi to prislo ako nieco specialne, nie len tak s barskym a to trva dodnes, vdaka comu som nikdy nemusela riesit strach z tehotentstva a pohlavych chorob :)
a vobec, preco si myslis ze tam idu apriori sexovat? ak by chceli, tak prave pojdu ked nikto nie je doma atd. ako na takej chate, kde budu ktovie kolki a nebudu mat sukromie predsa...

Delete 2

Keďže sme pri alkohole tak mi nedá opomenúť toto...
Je to už riadny level debilizmu podľa mňa!

wanda.atlas.sk

Nech žije nová generácia a nové návyky.

bezmena77777

sex je to najmenej co sa jej tam na chate moze stat, ja by som ju nepustala predsa len neni plnoleta a aj ked fyzicky je to uz zena ale v tych rokoch oni su este furt hlupucke, mna nasi nepustali na chaty a som im aj teraz za to vdacna.
Si myslim ze ak jej tam nedovolis ist tak nic nepokazis ved este nema 18st a si jej matka. Skus jej to nejak vysvetlit a ze si staromodna? no to raz bude aj ona ked bude mat dceru

Prezyvka055

Skor mi na tych chatach viac vadi to ze mladez nevie ist na chatu bez alkoholu. A alkohol sa stava prakticky zaklad chat, mladez si nekupi ani poriadne jedlo hlavne ze kazdy vie kolko flasiek ma zobrat.

Prezyvka055

Sexovat moze hocckde, keby som mal pospominat kde vsade som mal sex ked som bol v jej veku tak na tej chate to bolo najmenej krat.

demy

Keby si túto temu prečitam pred 4 rokmi, tak idem za matkou, či to písala fakt ona, to sedí to poslednej čiarky aj s tym kostolom od 15 aj tá chata, na ktoru ma napokon nepustila...
Inak ja nie som absolutne staromodna, a nepodporujem ani ziadne taketo nabozenske zalezitosti, lebo moja mama je presne taka ista, ale uplne chapem Vaše obavy, lebo teraz mam 22 (a vobec sa nechcem robit mudra ani nič) ale uplne si pamatam jak v 17tich sme porobili s kamoskami kopec hluposti, na ktore teraz pozeram s odporom. Vela veci bola urobena len preto aby som urobila zle nasim, aby videli aka som samostatna, ze aj ja mam pravdu, a dnes by som uz nic neurobila z toho.
Tazko sa vyjadrit, suhlasim s tymi, ktorí napisali, že sa treba porozpravat, normalne bez kriku. Moja mama všetko riešila s krikom a to ma ešte viac vyburcovalo k tomu robit neplechu :/

takzetakto

tak ju na tu chatu nepusti,vsak ma len 17 a ak sa s nou neda nejako rozumne otvorend porozpravat na temu sex tak to len potvrdzuje ze by jej to nemuselo byt na dobre.Aj mna moja mama parkrat niekam nepustila,a bola som nastvana a chvilu som si myslela ze ju nenavidim,a dnes (mam 25) som stastne vydata,a som jej vdacna ze si nezvolila tu lahsiu moznost ma niekam pustit ale radsej minala energiu a hadala sa so mnou-pre moje dobro.Po nejakom case videla ze som rozumnejsia a dalo sa mi viac doverovat tak zasa to bolo ine.Ale ked vnimas nieco ako zle pre tvoju dceru je tvoja povinnost tomu branit-hoci sa bude dcera na teba hnevat.Drzim palcee

sewie

Mila mama, vychovavas dceru ako najlepsie vies, ale sucastou vychovy je aj podporit v cloveku samostatnu bytost a dovolit mu tvorit si vlastny svet, a robit vlastne rozhodnutia...mozno je to pre teba tazke, ale nie vsetky jej priority a nazory sa musia zhodovat s tvojimi. podstatne je aby bola dobrym clovekom a ostatne uz musis nechat na jej uvazeni. uc ju byt zodpovednou, pomoz jej byt silnou osobnostou ktora sa vie rozhodovat na zaklade seba a nie na zaklade tlaku kamaratov ci dokonca rodiny...
niektore jej rozhodnutia mozno v buducnosti uplne neschvalis, ale mala by si sa naucit ich tolerovat a mat pre ne otvorenu mysel...inak sa voci tebe moze uzavriet

flexiplexi

Ahoj Mama_dana,
Máš úplné právo nepustiť ju na tú chatu. Nemusí byť vždy všade, kde sú ostatní. Vysvetli jej, že o nič nepríde, nič nezmešká, všetko na ňu len čaká. Hoci sa bude odúvať ešte aspoň týždeň, treba mať pevné pravidlá. Ešte lepšie by bolo, keby jej to jasne a zreteľne povedal otec. A najlepšie, aby to počul aj ten jej priateľ.
Ja túto vec vidím z opačnej strany, nedávno som tiež mala 17, a chcela som ísť na chatu. Nepustili ma, hoci som nikdy nevystrájala, vždy som sa vrátila domov načas, sekala som dobrotu, vo všeobecnosti som bola vzorné dieťa. Keď ma nepustili, myslela som, že všetka krivda na svete na mňa spadla, ale jednoducho prešlo 5 rokov, a viem, že to bolo správne. Dcéra je ešte veľmi mladá, hoci, keby si jej to povedala, tak sa ešte viac urazí. Ale my si to fakt neuvedomujeme, že sme ešte "deti", hoci vyzeráme telom už pomaly na 30.
Keď som niekedy veľmi chcela ísť, naši to ešte riešili tak, že ráno som šla na chatu, a večer po mňa prišli, pekne si ma odviezli domov :)

vebe

Vo veku 17 rokov je dost bezne, ze deti maju urcitu averziu k svojim rodicom a na urcite temy sa odmietaju s nimi bavit. Je to aj obdobie, kedy zacinaju chodit na akcie so svojimi kamaratmi. Moj nazor je taky, ze nasilu v tomto veku rozhovor o intimnych veciach nedosiahnes. Ono deti vychovavame od prveho dna ako su na svete, takze tvoju dceru vychovavas uz 17 rokov. Vychova prebieha kazdy den, tym ako sa my rodicia spravame, ako koname, ako sa rozhodujeme, ako sa s detmi kazdy den rozpravame. Ak to co bolo tych 17 rokov prebiehalo tak nejak spravne, tak tvoja dcera ma urcity vzor, urcity model spravania a bude konat tak, ako sa to naucila, podvedome vie kde su hranice. Iste, stat sa moze vselico, ale u deti ktore mali dobry kazdodenny vzor je to riziko ovela mensie ako u tych, kde ten vzor a model tak nejak chyba. Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze teraz uz sa len musis spoliehat, ze je tvoja dcera dobre vychovana a bude vediet co ma robit. Zakazy, prikazy, vyhrazky, to uz vo veku 17-18 rokov moc nefunguje, naopak, moze to byt kontraproduktivne. Clovek trpne ked idu na najku oslavu, party ci na chatu, to je pravda, ale tym si prejdu vsetcia rodicia dospievajucih deti. Ked vsetko prebehne bez "nasledkov" a dobre zvladnu tieto oslavy 17-18 rocnych, tak si clovek moze s ulavou povedat, ze ich vychovaval asi dobre.A s tym kostolom, neviem, ja by som ti poradila, ze netlac na pilu. Aj ked je clovek veriaci, nemusi nasilu chodit do kostola. Nie kazdy a v akzdom veku chce demonstrovat to v co veri. Daj jej v tomto slobodu, ukaz dobru volu a toleranciu ci otvorenost v tom, ze je to na nej, ze ona sama sa moze rozhodnut, dosiahnes urcite viac. Cim dalej tym viac budes musiet respektovat, ze mozno vidi veci inak ako ty, lebo aj o tom je dospievanie a dospelost.