Problémy s výchovou 9-ročnej

Príspevok v téme: Problémy s výchovou 9-ročnej
Yellow.dot.

Zdravím, moja sestra je slobodna mamicka a nutne musela odcestovat do zahranicia na jeden mesiac. Jej 9 rocnej dcerky sme sa preto s priatelom ujali, kedze su letne prazdniny a mame dom s bazenom. Prve 3 dni bolo vsetko uplne v poriadku, lenze na 4. den jej zacalo byt strasne smutno za mamou. Snazila som sa jej venovat cely den aby sa odviazala a aby tolko nemyslela na to, ze jej mama odisla niekde prec do zahranicia na mesiac. Zobrala som si preto v praci dovolenku. Priatel chodi do roboty od cca 9 do 17, cize s nim sa az tak moc casto nevidava. Teraz je u nas uz tyzden a ja si s nou vobec neviem dat rady. Uz som vela krat strazila cudzie deti ale pri nej sa to proste neda. Ani podobrom, ani pozlom. Vzdy, ked ju o nieco poprosim, tak spravi pravy opak (ked ju poziadam o to, aby stisila trochu tv, zapne to uplne na plno a pod.) Napr vcera, ked som s nou isla do obchodu mi tam spravila strasnu scenu. Pritom vobec nechapem preco. Cely ten cas som na nu bola strasne mila, kupovala som jej cukriky, zmrzlinu, chodili sme na vylety... Ale teraz sa mi cim dalej tym viac zda, ze je to stale horsie a horsie. Vsetko to, co som doteraz spomenula by mi vobec nevadilo, ved predsa sa to pri detoch stava. No dneska rano nam naschval rozbila tv!!! Rano, ked sme sa s priatelom chystali s nou na vylet do zoo sme ju poprosili, aby si trochu svihla lebo to nestihneme. Potom sme uz len poculi buchot a ked sme prisli do obyvacky, tv bola na zemi. Priatel sa poriadne nahneval a musel ist rychlo na vzduch. Spytala som sa jej, preco to urobila. Ona stale tvrdi, ze jej to kazala jej mama (moja sestra). Je to uplny nezmysel. S priatelom uz sme na koncoch. Tej malej uplne preskocilo. Nemame ju kam dat a ja nemam sil prezit este 3 tyzdne v strese, ze ak co i len na sekundu na nu nebudem davat pozor, tak nam znici cely byt.

Kýčera

-Načo sú vám deti, keď ich neviete vychovávať, kúpte si radšej boxovacie vrece a tam si vybíjate svoju agresivitu, tak sa aspoň nedostanete do väzenia!!! To vám nedošlo, že to môže mať aj takýto koniec? Je totálne jedno, či je to Tvoje/vaše vlastné dieťa, alebo nie, akí ste k cudziemu, takí budete aj k tomu vašemu VLASTNÉMU! Ešte ste si neuvedomili, že to nie je tovar, nemá záruku a nedá sa vrátiť, ale je to živá bytosť, kt. má city,... A robíte to, čo robili rodičia vám, zrejme sa vám to veľmi páčilo! Dávajte si veľký pozor, aby ste v reáli nenatrafili na mňa, od detstva sa deti,...zastávam a neraz som sa ako decko postavila dospelým chlapom, kt. mlátili na verejnosti remeňom deti a dosiahla som svoje. Teraz som už dospelá a viem, čo som vtedy nevedela...
-Summer wine, cica, to ma veľmi prekvapuje, že si Ty ako žena prišla s takýmito názormi na výchovu typickými pre chlapov a nestačilo Ti raz, ale si to patrične aj x-krát zopakovala a pritom o výchove vieš veľké guľové. Pri Tvojom prístupe budeš mať, ak budeš mať raz svoje dieťa/chúďa/, veľmi veľké problémy s jeho výchovou, to mi teda môžeš veriť. A čo tu splietaš dokopy popôrodnú psychózu s výchovou? To s výchovou nemá nič spoločné, za to, čo sa stalo, nemôžu rodičia, výchova a ani ich dcéra. A Ty sa začni modliť, aby to nepostihlo aj Teba.

luciano

Prosím ťa Kýčera, kde si čítala také nezmysly, že fyzické tresty sú týranie dieťaťa. Ak dáš zlému a rozmaznanému decku pár jemných švihnutí širokým pravítkom po holom zadku, tak to decko rozhodne nebolí. Fyzické tresty nemajú bolieť. Fyzický trest má mať účinok taký, že decko poníži a zahanbí. To je hlavný výchovný faktor.

summer wine

a mozem vas ubezpecit, ze juvenilna justicia je cca ako dedo mraz, dobra poznamka, aspon u nas. osobne v rodine sme toto nedavno riesili a u nas je to uplne posledna moznost odobrat dieta z jadrovej rodiny, rozhodne nie za vychovnu facku! niekolko mesiacov dlhe pozorovanie, doma, v skolke, nespocet upozorneni a poslednych sanci, u nas sa naozaj k odobratiu od matky pristupuje v najkrajnesjich pripadoch. cely cas davali niekolko sanci, rieseni, moznosti, az ked matka skoncila tak, ze bola ozrata od rana do vecera, nebola schopna ani len do skolky ist po dieta, ktore tam strazili ucitelky este davno po pracovnej dobe, lebo stale jej davali sancu, tak az potom sa odobralo, s tym, ze ak sa prelieci a vykaze relativnu normalnost, tak jej pripad znovu otvoria a moze ho ziskat spat.

summer wine

ovecka, suhlas, keby mi take zle decko zobrali, tak budem len rada, ked sa mu u mna nepacilo a zavolalo si na socialku. mne by teda rozhodne nechybalo

summer wine

uz mi idete na nervy s tym, ze dieta ma svoje prava... a co prava dospeleho, tety a jej partnera? ved sa o tu hnusobu staraju, ma co jest, kde spat a su na nu aj mili, robia jej program... a madam im na oplatku robi zle a rozbija telku? s detskymi pravami sa to u nas (v zapadnom svete) neskutocne precenuje a naopak, su utlacani dospeli, ktorych zivot sa snad stale menejcennym ako toho decka? a ano, dieta sa rodi ako absolutny egoista a az vychova ho "poludsti", aby sa naucil, ze nie je pupok sveta a jeho prava koncia tam, kde zacinaju prava ineho. a veru, rodia sa aj vyslovene zle deti aj v dobrych rodinach. sama take poznam, usporiadani rodicia, tri deti, dve normalne a to jedno - dievca, od malinkateho dievcatka bola zla a zakerna a cim starsia, tym horsia a nepomohlo im ani po dobrom ani po zlom az v dospelosti zabila svoje novorodene dieta a ked to rodicom nejaki dobraci recami vycitali, ze ako si ju vychovali, tak sam otec povedal, vychovavali ju ako ostatnych ale s nou sa nijak nedalo, prosto svina.

0vecka

jasne juvilejna justicia ... a mozno pride aj dedo mraz... ale inak by mi to bolo u riti kebyze mi socialka zobeie take decko ked nieje moje...

Kýčera

Luciano, zdá sa mi, že tá bitka na Tebe zanechala trvalé následky. A tak sa pýtam, bolo to tým, že Ťa bili málo alebo veľa? To, že sa deti rodia ako sebci, som sa v škole neučila. Deti telesne trestajú, tak ako tu poniektorí propagujete, len ľudia duševne narušení, či duševne chorí! Čo keby ste prefackovali sami seba, možno by vám došlo, že aj dieťa má aj svoje práva a ich telesným týraním môžete páchať trestnú činnosť!

luciano

Kýčera, kde si prišla na takú blbosť, že deti sa rodia ako čisté duše?
Každý detský psychológ ti povie, že je to presne naopak. Deti sa rodia ako totálne egoistické tvory a až výchovou sa tohoto egoizmu zbavujú a začínajú byť "dobré".

Kýčera

-V žiadnom prípade napouži žiaden fyzický trest, mohla by Ti ujsť, sťažovať sa, ešteže tu nefunguje taká juvenilná justícia ako v Anglicku,...Biela Kobra Ti to krásne rozpísala, drž sa jej rád, vie o čom hovorí...Ja Ti miesto týchto trestov odporúčam silné objatia a rozhovory, veľa sa s ňou rozprávaj, venuj jej svoj čas, pýtaj sa jej...Tá telka je výkrik do tmy, kričí a žiada o pomoc, bojí sa, ani sama nevie čo sa s ňou deje. Predpokladala, že to požaluješ mame a tá sa vráti...Mamu jej zmrzlina,...Ty, Tvoj priateľ ani výlety nenahradia. Je na ňu fixovaná, chýba jej a má strach, že sa nevráti.
- Vám ostatným by som chcela povedať, že deti sa nerodia zlé ani dobré, ale rodia sa s čistou dušou a aké sú, ako sa správajú je len vizitka nás dospelých, okrem prípadov kedy je to ovplyvnené nejakou chorobou.

luciano

A čo takto tieto výchovné metódy spojiť. Za každé euro, čo spôsobila škodu jej dať pravítkom po holom zadku.....