Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviditeľný strojček Invisalign

Príspevok v téme: Neviditeľný strojček Invisalign
nicky_m

Začiatok liečby a prvý pár dláh

Rozhodla som sa publikovať tento príspevok, nakoľko v stredu 22. júla (pred dvoma dňami) som začala s touto liečbou a keďže na slovenských internetových stránkach som nenašla veľa informácií od ľudí, ktorí už majú s týmto typom strojčeka osobné skúsenosti, povedala som si, že uverejním moju skúsenosť, aby sa prípadní budúci záujemci o tento typ strojčeka vedeli ľahšie rozhodnúť. Samozrejme budem rada, ak mi napíšu aj ľudia, ktorí akurát túto liečbu podstupujú a budeme si mocť vymeniť cenné rady a skúsenosti. Budem aktualizovať tento príspevok pravidelne (minimálne) každé dva týždne, t.j. po každej kontrole u zubárky, alebo pri každej zmene (teda, dúfam že sa mi to podarí splniť :-)) až do úplného konca liečby. Upresním, že nepodstupujem liečbu na Slovensku, ale v zahraničí.

Opis problému:
V hornom rade mám vytočené obidve dvojky a horný ľavý rad zubov mám nesprávne posunutý (tzv. nesprávna oklúzia) - každý horný zub by mal zapadať presne do stredu medzi dva spodné zuby. U mňa to tak nie je, každý môj horný zub na ľavej strane dosadá presne na spodný zub pod ním. Čiže pomocou strojčeka budem musieť horný ľavý rad zubov posunúť smerom dozadu. Na uľahčenie tohto úkonu a vytvorenie miesta na posun mi pred 10 dňami vytrhli ľavú hornú osmičku.
V dolnom rade musím vyrovnať obidve 1, 2 aj 3, ktoré sú všetky povytáčané, čo bolo spôsobené tým, že mi neskôr vyrástli osmičky.

Ako som už vyššie spomenula, pred dvoma dňami mi zubárka nasadila prvé dve dlahy. Na spodnej dlahe doktorka musela trošku zbrúsiť vonkajšie okraje, nakoľko mi rezali peru z vnútornej strany. Ešte predtým, niekedy v apríli som bola na rontgene a odtlačkoch, ktoré vraj posielali do Ameriky a na základe ktorých v Amerike vyhotovili 3D video, na ktorom je vidieť celý proces vyrovnania zubov. Samozrejme koniec videa a výsledok sú úžasné :-) Dúfam, že to bude tak aj v skutočnosti.

Neviem, či má zmysel uvádzať aj sumy za celú liečbu, nakoľko budú pravdepodobne odlišné od cien na Slovensku.

Momentálne mám teda nasadenú prvú dvojicu dláh a o dva týždne (5.8.) idem na kontrolu, pri ktorej mi doktorka vymení dlahy za druhý pár + mi bude musieť na niektoré zuby aplikovať tzv. "attachments" alebo "buttons" (neviem, aký výraz na to používajú doktori na SR), tieto vyvolávajú väčší tlak na zuby a tým pádom aj rýchlejšie otáčanie konkrétnych problematických zubov. Ďalej vraj dostanem pár gumičiek, ktoré budú upevnené smerom od hornej dlahy ku spodnej dlahe a ktoré majú napomôcť k urýchleniu posunu hornému ľavému radu zubov smerom dozadu.

Ešte toľko, že prvých 48 hodín po nasadení dláh zúbky bolia zakaždým, keď si dlahy dám dole a idem jesť. A toto sa vraj bude opakovať zakaždým, keď mi nasadia nový pár dláh.

O dva týždne som tu znova :-)

annystrojcek

Ahoj, ja by som chcela vedieť cenu, koľko si platila za ten strojček ? To sa platí jednorazovo hned na začiatku?

martinapn

Ahoj.Tiez nosim invisalign,zatial som pri prvych dlahach.Kym som nemala nalepene attachmenty,tak to bolo v pohode.Teraz ich mam druhy den a vrchna dlaha mi nejde vybrat.Tak neviem,ci robim nieco zle,zubar ma presviedca,ze si na to zvyknem,ale nechce sa mi verit,ze by to islo az tak tazko.Mala si aj ty podobny problem?Ci to len ja robim niekde chybu?Uz som zufala z toho.
Vdaka za odpoved.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neviditeľný strojček Invisalign - Fórum - ZDRAVIE.sk