Alkohol ako hlavny zdroj zabavy

Príspevok v téme: Alkohol ako hlavny zdroj zabavy
gbutterfly

S priatelom sme spolu nieco vyse 4 rokov . Rovnaky cas spolu i byvame nakolko sme sa zoznamili na dome v zahranici kde sme boli spolubyvajucimi... Stale zijeme za hranicami cize zivot tam je trosku iny ako u nas. Pocas tohoto casu sme vela o sebe zistili, vela sa respektujeme no mame jeden problem kvoli ktoremu sa hadame. On si predstavuje travenie volneho vecera ci dovolenky sedenim pri pive, co bohuzial nie je moja salka kavy. Milujem ho, preto to respektujem a snazim sa byt tolerantna no mam pocit ze to uz prekracuje hranice. Dvojtyzdnova dovolenka u rodiny denno denne zakoncena niekolkymi litrami piva. Ziadna cas straveny osamote ci ziadne planovanie vecera inaksie. Trapi ma to. Rodina je rodina; dovelka casom oddychu; no uz je toho vela. Nevyznam sa v sebe. Lubim ho ,no tento problem je nevyriesitelny. Bojim sa , ze nas to casom uplne rozdeli a ten vztah ochladne. Stojime pred velkymi rozhodnutiami. Planujeme rodinu a kupu hniezdocka. No tieto nezhody ma zozieraju. Niekolko krat sme sa uz bavili o rozchode ( ked uz sme boli velmi pohadany ) no lubime sa. Fakt neviem... pre mna je alkohol velky problem i ked viem ze nie je alkoholik ...

usmevny_den

no počkaj, pije iba počas dovolenky alebo tak trávi takmer každý večer? bohužiaľ, ak väčšinu večerov mu robí spoločnosť alkohol, tak alkoholikom je a záleží na tebe, či chceš založiť rodinu s niekým, kto bude častejšie v krčme než doma...

luciano

Nuž môže to byť problém a nemusí. Ja som v mladosti bol taký istý. Dovolenka bola vždy v znamení každodenného piva. To by som nejako neriešil. Dôležitejšie je, ako to má s alkoholom vo všedné dni, kedy chodí do práce. Ak aj vtedy pije, už by som bol ostražitejší. Ja som tak isto pil denne, ale po nástupe do zamestnania dom piť prestal. Jednoducho som bol tak unavený, že som dával prednosť spánku na kanape, alebo pozeraniu TV. Ale cez víkend som si krčmu neodpustil, avšak aj toto ma časom prešlo. Všetko chce čas. Uvidíš, ako sa bude jeho pitie vyvíjať. Jedným zo znakov alkoholizmu je stupňovanie množstva a frekvencie pitia. Tam by som už dal podmienku buď pivo, alebo ja. V opačnom prípade by som vymýšľal program, kde by nebola návšteva krčmy. Napríklad kino, divadlo a hlavne šport. Choďte hrať tenis, alebo minigolf. Robte dlhé túry na bicykli. A pritom mu dohovorte, že ti je smutno, keď pije a že ho prosíš, aby to nerobil tak často. Ak sa máte radi, ako tvrdíš, tak si dá povedať. To je dôležité mu povedať, nie že ťa to hnevá, ale že ti je smutno, že máš z toho depresie. To zaberie skôr, pretože chlap nemá rád, keď žena plače a je smutná.