Recept na dlhotrvajuci vztah

Slobodna

Jeden univerzalny recept asi neexistuje. Kazdy do neho prida tu svoju tajnu ingredienciu. Moje su nasledovne a nie kazdy s nimi moze suhlasit. Pracovat na sebe a vztahu kazdy den. Hlavne to chciet, neocakavat, ze len ten druhy sa musi prisposobit, zmenit a dodrziavat moje predstavy a poziadavky, ze ja mozem vsetko a ten druhy nic, napr.chodit na pivko a inam, ale ak chce partner travit cas slobodne, s inymi, uz mi to vadi a ziarlim. Nerobit partnerovi to, o com viem, ze mu to vadi, zranuje, pretoze inak to nie je laska, ale sadizmus. Snazit sa teda na sebe pracovat, aby som sa zlepsil. Zas ina kategoria je partner, ktoremu vadi uplne vsetko a je jasne, ze nik nema sancu mu vyhoviet. Milovat a akceptovat teda do urcitej miery aj chyby partnera, ktore sa akceptovat daju. Samozrejme alkoholizmus, ci nevera nie su akceptovatelne chyby, inak taky clovek nema co robit vo vztahu, lebo druhemu iba ublizuje. Nech je radsej sam a robi si, co chce. Neutekat od problemov, ale ich riesit. Nevymienat partnera hned za noveho, lebo kazdy ma chyby a ak som si tohto vybral, tak asi viem preco. Single ludia pri prvom probleme budu radit nekompromisne rozchod, mozno prave pre ich nekompromisnost su stale single. Riesit, pracovat, kompromisy, trpezlivost, spolocne travit cas, skvely sex a vzajomna ucta.