Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nočná mora zo svadby a z budúcej svokry

Príspevok v téme: Nočná mora zo svadby a z budúcej svokry
šachmat1

Ahoj :-)
Obaja máme 25 rokov v októbri sa plánujeme vziať a ja už mám teraz nočnú moru zo svadby, teda z organizácie a aj z budúcej svokry.
Kým sme nezačali plánovať bolo všetko o.k., ale teraz riadi naše životy ona. Ja som sa ozval, že by som chcel dať do svadby kúsok svojho ja, ale moja budúca polovička mlčí a všetko preberá s mamou a bez nej sa nepohne ani na krok.
Dnes sme sa pohádali kvôli obrúčkam. Ja som si povedal, že by sme ich mali kúpiť spolu, ale moja budúca svokra mi povedala, že včera večer sa dohodla s mojou budúcou, že si ich požičiame od známych!!! Vraj, nevesta má mať na sebe niečo aj požičané. Priznám sa, nepoznám dedinské zvyky, ale požičané obrúčky mi pripadajú až moc.
Okrem toho sme už pár ľudí na svadbu pozvali, ale ona si zmyslela, že ešte má pár ľudí by tam chcela mať, ale vraj ich máme pozvať nielen pozvánkou, ale aj koláčmi.
Mám toho dosť, tak som zvedavý na názory iných hlavne ako by ste sa zachovali, názor na tie požičané obrúčky a koláče.
Mladej vysvetľujem darmo, ona sa riadi matkou a s ňou už nedokážem prehodiť ani normálne 3 slová.

dvojpes

ty si mily moj, asi nepochopil, ze mas v rukach mimoriadne silny nastroj.
ved staci povedat nieco v zmysle:

"mila moja, kludne si to zorganizuj, ale na tom tvojom divadielku sa ja nezucastnim."

zapamataj si, ze ak chces mat stastne manzelstvo, musis si vediet presadit svoje.
navyse, zeny neznasaju mäkkých muzov.

ErinNN

jedine na to viem povedat - nic dementnejsie som este nepocula v suvislosti so svadbou ako poziciavat si obrucky :D akoze wtf??? keby mi to ktosi povedal, brala by som to tak, ze si zo mna iba robi srandu, to snad nie! a co sa tyka kolacov ako pozvanka - ak zaplati vsetko mamicka, nech pozyva aj s kolacmi, ale inak nezavidim ti tu situaciu, pretoze je jasne, ze sa vam neopravnene montuje do niecoho, co je vysostne vasa vec, a tvoja draha ked to schvaluje, tak potom mi napada otazka - a co bude nasledovat neskor? toto je veeeeelmi zle, uplne nespravne!!!

Annamária123

možno už máte aj po svadbe, ale nedá mi sem nenapísať - ak niečo požičané, prosím, ale isto nie obrúčky.

Je to VAŠA svadba, tiež mám pocit, že až príliš vám do všetkého hovorí.

Možno je to tu niekde spomenuté, neviem, nečítala som ani tvoj celý príspevok ani ostatné, ale sprav si poriadok zavčasu a so všetkou vážnosťou, pretože prípadov, kedy si nevesta (mladá manželka) pomýlila manžela s vlatnou matkou, ktorá jej bola časom niečo ako partner a so všetkým sa začala zverovať a radiť s ňou, nie je málo.

Aby vám teda raz neorganizovala chod domácnosti a neskôr rozvod.

Jasné, asi zveličujem, ale jej správanie mi príde hnusné vtieravé a mal by si ju zavčasu zabrzdiť.

A ak môžem ešte obrosvká dôležitá "maličkosť" - nebývať spolu a s návštevami to tiež nepreháňať. veľa zdaru! :)

soffa

Ako zacat?!-v prvom rade si daj zavolat obidve aby si sa neopakoval.povedz razne ze ty si beries ich dceru a nie ju.zit budes s nou a svatba je vec medzi vami dvoma,nie medzi vami troma.ak ti skoci do reci tak povedz podotykam razne,ze si este neskoncil!!!!!vtedy uvidis ako si na tom so svojou snubenicou.Bud bude ticho a bude ta respektovat,alebo bude branit "mamicku"!Ak to bude ta druha moznost,nepocitaj s nou do buducnosti,lebo ti bude riadit svokra cely zivot,!!!bude vam hovorit ako sa starat o deti,ze malo zarabas,popripade kedy sa mate s manzelkou milovat.-DDD.Takze na rovinu povedz ze s nou koncis,lebo nema takych manzelstiev,kde sa montuju svokry nevydrzia dlho a ze ty nebudes zbytocne minat na svatbu peniaze.vela stastia.

šachmat1

Ďakujem za rady, určite som sa nad nimi zamyslel a dospel som k tomu, že zajtra sa musím porozprávať aj s budúcou svokrou a aj so snúbenicou.
Držte mi palce, lebo ešte sám neviem ako začnem a ako skončím.

phase

šachmat, dostal si tu výborné rady. Musím sa ale priznať, že veľmi silne cítim, že sa podľa nich nebudeš riadiť. Možno ešte tú kúpu obrúčiek zvládneš, ale mnohí ti tu radia počkať so svadbou. A na to asi nemáš gule. Možno máš málo skúseností alebo si strašne zamilovaný do tvojej nastávajúcej, ale ak je pravda čo si napísal, potom ti garantujem, že tvoje manželstvo bude pre teba veľmi ťažký údel. Budeš piate kolo u vozu a buď si istý, že po svadbe ťa ani jedna z tých dvoch rešpektovať nebude. Ak si nezískaš rešpekt teraz, neskôr máš po chlebe. Keď už teraz začínajú takto, niet o čo stáť. Radšej odíď z kratšej cesty, lebo keď prídu deti, bude sa ti odchádzať ťažko. Nechápem, prečo sa do toho tak hrnieš a radšej si to ešte všetko nerozmyslíš. Čítaš vôbec čo ti tu ľudia píšu? Mnohí s vlastnými trpkými skúsenosťami. Nemal by si to ignorovať, vo vlastnom záujme.

novinkaaaa

šachmat1: hlavne neustupuj!! svokra nech sa uráža kolko chce a priateľka nech sa láskavo spamätá ide si brat muza nie je uz decko, taketo ženské vyhrážanie fakt neznášam, TY nikomu neublizujes, skor na teba doteraz kašľali, hlavne naozaj nepovol, ty budes hlava rodiny a tvoj názor sa bude tiez brat do úvahy a bodka!
je priateľka ináč pripravená žiť v manzelstve? lebo zo svokrou žiť predsa nemôžete a zatial to vyzera ze na matke lipne

Biela Kobra

Ja som bola na dovolenke so svokrovcami raz. Povedala som, že nikdy viac, a to mám skvelých svokrovcov :D Proste to tak nefunguje.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nočná mora zo svadby a z budúcej svokry - Fórum - ZDRAVIE.sk