Nočná mora zo svadby a z budúcej svokry

Príspevok v téme: Nočná mora zo svadby a z budúcej svokry
šachmat1

Ahoj :-)
Obaja máme 25 rokov v októbri sa plánujeme vziať a ja už mám teraz nočnú moru zo svadby, teda z organizácie a aj z budúcej svokry.
Kým sme nezačali plánovať bolo všetko o.k., ale teraz riadi naše životy ona. Ja som sa ozval, že by som chcel dať do svadby kúsok svojho ja, ale moja budúca polovička mlčí a všetko preberá s mamou a bez nej sa nepohne ani na krok.
Dnes sme sa pohádali kvôli obrúčkam. Ja som si povedal, že by sme ich mali kúpiť spolu, ale moja budúca svokra mi povedala, že včera večer sa dohodla s mojou budúcou, že si ich požičiame od známych!!! Vraj, nevesta má mať na sebe niečo aj požičané. Priznám sa, nepoznám dedinské zvyky, ale požičané obrúčky mi pripadajú až moc.
Okrem toho sme už pár ľudí na svadbu pozvali, ale ona si zmyslela, že ešte má pár ľudí by tam chcela mať, ale vraj ich máme pozvať nielen pozvánkou, ale aj koláčmi.
Mám toho dosť, tak som zvedavý na názory iných hlavne ako by ste sa zachovali, názor na tie požičané obrúčky a koláče.
Mladej vysvetľujem darmo, ona sa riadi matkou a s ňou už nedokážem prehodiť ani normálne 3 slová.

0vecka

jj ma prstene by som vela neminal... akoze ja mam v pohode svokru ktora hocico berie velmi pozitivne a v zivote ma za nic nekritiovala. ale fakt by som s nou na dovcu nechcel ist ale u teba to vyzera na to ze sa mas na co tesit a tiez take chutovky ak sa dostanete niekam s 1 telkou ze sa tam budu pustat telenovely pit sa nebude vobec navsteva miestnych muzei a podobne :)

inak nevim preco jej rovno nepovies ze je to tvoj zivot...

soffa

moj zlaty,rozmysli si svatbu,lebo takto to bude aj po nej!chces to!?"mamicka" ti bude s tvojou zenuskou vysedavat u vas doma,bez "mamicky" sa ani listok nepohne.Ak ti ten vztah stoji za to tak sa spamataj a buchni pastou po stole.nech si "mamicka" uvedomi.lebo vam bude riadit cely zivot.co si to za chlapa?no takeho by som fakt nechcela.

medvedik_oli

Tiež sa prikláňam k názoru, že radšej zrušte svadbu, akoby ste sa mali rozvádzať kvôli svokre o pár mesiacov. Ak sa nerozvediete, budeš trpieť celý život a budeš mať zo života peklo.
Na obrúčky zatiaľ peniaze nemíňaj, ak sa mladá k tomu nemá, nechaj to zatiaľ tak. Neviem či vôbec vieš veľkosť obrúčky, alebo akú by chcela? Záleží od vkusu, kovu a mnohých vecí. Nakoniec ti zostanú obrúčky, alebo ťa budú kritizovať za ne. Skús sa s nimi porozprávať, či už spolu alebo po jednom a jednoducho im povedz, že ak nie, tak zrušíš svadbu. Nehanbi sa, nebudeš prvý ani posledný.
Ja som mal toto isté spraviť pred 5 rokmi. Tiež sa mi miešala do všetkého ešte vtedy budúca svokra, tiež diktovala pravidlá a organizovala veci a moja terajšia manželka všetko riešila s ňou. Dokonca sa rozhodli aj o krstinách bezo mňa a vlastne o všetkom čo sa v rodine dialo.
Dnes sme síce spolu, ale len kvôli dcére a naoko. Moja manželka všetko dodnes zjednáva s mamou a mňa postaví pred hotovú vec.
Daj si poradiť a nechci zažiť spoločnú dovolenku so svokrou a s manželkou. :-)
Držím palce! Nie si taký "starý", aby si sa musel súrne ženiť.

0vecka

v takomto pripade by som odsunul svatbu na cas kedy sa toto vyriesi s tym ze si beries svoju zensku a nie svokru a ked sa urazi o to lepsie aspon budes mat od nej pokoj....

Biela Kobra

Tak ona sa sťažuje, že sa jej miešaš do života? Nuž chápem. Obrúčky sám nekupuj, mali by ste si ich vybrať spoločne so snúbenicou.

Ináč, viacerí ti tu hovoria, aby si sa s ňou radšej rozišiel. Ja si tiež myslím, že dievčina ešte nie je zrelá na to, aby odišla od maminky, berieš si rozmaznané dieťa a jej mamičku pribalenú ako bonus, aby dievčatko v manželstve prežilo. Podľa mňa sa s ňou nemusíš rozchádzať, ale ani svadbu v tomto svetle nevidím príliš ružovo.

Po tom všetkom, čo tu bolo povedané, by som ti poradila, aby si svadbu zrušil - s odkladom do budúcnosti. Rozhodnutie zobrať sa bolo zrejme z oboch strán unáhlené a dievčine treba dať čas, aby trochu dospela a nabrala vlastný rozum. A možno aj ty zatiaľ spevnieš a zlepšíš si pozíciu tak, aby si mal sily a chuť si dupnúť. A možno aj maminka si rozmyslí, aj keď sa zrejme najprv poriadne urazí, či sa bude do všetkého kafrať aj potom, a nakoniec jej ostane jej vinou dievka na ocot.

hladkamuka

podla mna mal by si si to so svokrou aj svojou polovickou poriadne ujasnit, lebo ako tu pisu ludia, svokra vam bude riadit cely zivot.... nech sa uraza kolko chce, musi prist na to ze takto vam to spolu nebude fungovať....ci bude urazena do konca zivota alebo nie... ale svokra nepatri do zivota mladych, mali ste kukať v telke Gizku Oňovú, poslednu časť, tá to teda vie so svokrami.... :D

Bramborka001

Chlapče, na tvojom mieste by som namiesto obrúčky rušila svadbu a to radšej teraz ako neskôr ľutovať rozhodnutie. Totiž ty si berieš rovno 2 ženy a to mladú a aj starú.

usmevny_den

hmm a si si istý, že si ju chceš vziať a byť s ňou až do konca svojho života? so svojou manželkou.. i svokrou?

šachmat1

Vďaka!:-)
Svadby sa obávam a to až veľmi a hlavne toho čo bude po tom.
Včera som povedal mojej budúcej svokre, že s jej názormi celkom nesúhlasím a chcel by som mať svadbu aj podľa nás a urazila sa na mňa. Vraj, ak sa jej už teraz miešam do života tak čo bude potom. Moja snúbenica sa rozplakala, lebo ubližujem jej mamine.
Dnes som sa ráno vybral na cestu okolo zlatníctiev a rozhodol som sa kúpiť obrúčky. Zatiaľ som nekúpil, len obzeral, ale aj tak ich kúpim. Ťažko sa mi samému vyberá, ja už maminu nemám a ani sestru, tak to bude asi najťažšie rozhodnutie, zatiaľ.

sewie

svokra nechape kde je jej miesto, mal by jej to niekto vysvetlit teraz, lebo ak si nechate kecat do svadby bude vam kecat do domacnosti, do deti do celeho zivota...a ocividne to tvoja nastavajuca velmi lahko dopusti....