Tetánia, úpal alebo niečo iné

Príspevok v téme: Tetánia, úpal alebo niečo iné
krowky

Zdravím,

tieto problémy ktoré sa tu pokúsim opísať čo najstručnejšie mi začali pred mesiacom.
Ako vždy trávil som večer sedením za notebookom (to sedenie nie je vraj prilis vhodne lebo sedim zhrbeny na posteli pri malom konferencnom stoliku). Z nicoho nic som zacitil taky cudny pocit v lavej nohe akoby krc do lytka, vyskocil som a presiel do kuchyne kde sa mi k tomu pridal zavrat a busenie srdca. Tlak som mal vysoky okolo 140 / 110 s pulzom 135. Na pohotovosti mi pichli magnezium a poslali ma do nemocnice na EKG a krvne vysetrenie. Tam mi vzali krv, dali este nejaku infuziu s magneziom aniecom na ukludnenie a v rozbore zistili ze som mal deficit draslika (3,03 mg). Lekarka mi odporucila navstipiv o 2-3 dni obvodneho lekara na odber na mineraly a hormony stitnej zlazy a takisto neurologicke vysetrenie ak by sa podobne symptomy ako krce a zavrate opakovali. Testy o 3 dni boli v poriadku, mineraly v norme, stitna zlaza v poriadku. Citil som sa lepsie ale asi o tyzden ma podobne symptomy ako krc o nohy a zavrat prepadli v praci v stoji v pohybe a odvtedy sa opakovali takmer kazdy den a nohu mam stale taku jak keby ani moja nebola, akoby napnute lytko. Obcas mam taku stuhnutu aj lavu ruku. V piatok som bol na neurologii kde mi lekarka povedala ze nervove reakcie su v poriadku ale predpisala mi Magnerot a Tebokan. 6.8. ma objedna pre istotu na EEG, do spravy napisala Tetania ale mne sa o nej ani nezmienila, je mozne ze to myslela len ako podozrenie?
Vcera vecer som mal zase jeden z tych tazsich dni, vecer mi prislo opat blbo, zakrutila sa mi hlava, tak som si lahol co som si este viac uskodil lebo v tej polohe mi zacali akoby trpnut obe nohy a citil som sa ako pred omdletim, zacalo mi busit srdce a tak som si dal Concor ako mi pred mesiacom nakazala lekarka v nemocnici pre tento pripad, po cca. 30 minutach mi prislo uplne nevolno aj som zvracal, nasledne presla triaska, horuca koza ale ziadny pot. Priznaky ako pri upale. V noci som takmer nespal, stale som sa strhaval zo spanku. Dnes okolo obeda zase zvracanie a potom as to ako tak ustalilo ale stale mam akoby priznaky upalu. Ale zavraty a trpnutie nohy mam dlhodobejsie. Moze to byt tetania alebo nejake dlhodobe prehriate organizmu? Pripadne toto vsetko moze mat na svedomi krcna chrbtica kvoli tomu zlemu sedeniu?
V podstate trvalo mam priznaky: zavraty, unava, obcas taka slabsia rovnovaha, krcne v lavej nohe a ruke, obcas ma akoby boli pod rebrami na oboch stranach a v lavom boku a takisto mam podrazdeny zaludok. Za kazdy nazor budem vdacny pretoze je to pre mna peklo a dost ma to obmedzuje. Ten "zachvat" kedy clovek mysli ze o chvilu sa bud vykoti alebo ho to definitivne zlozi je strasny a prepadava ma v sede, v stoji, niekedy aj v lahu a spsoobuje niekedy nespavost.

krowky

Uz vyhladam informacie na nete co je dobre v takom stave jest a co nie. Najhorsie je ze ma zaha pali aj nalacno. Mam vtedy strasne nutkanie si dat nieco na znizenie tvorby kyselin, ale odolavam pre svoje dobro. Pri zapale zaludka by som mal podla mna dodrziavat aj nejaku dietu, co si vsak gastroenterolog nemysli a povedal ze mozem jest vsetko akurat pred jedlom uzivat ganaton. Nemam vsak pocit ze by to pomahalo. Celkovo mam pocit ze mi viac uskodil ako pomohol napr. tym Famotidinom.

Panda ^-^

krowky - prajem ti vela stastia s riesenim aj tej zahy, pravdepodobne to bude tak, ako pisal RNG. Tieto zaludocne problemy nie su prijemne ale bohuzial sa u ludi casto objavuju. Urcite aj jedalnicek pozmen aby si jedol zdravsie + sa z toho rychlejsie dostanes.

krowky

No cast mojich problemov sa vysvetlila,
este nejako dat do poriadku to travanie, lebo to je des. Palenie zahy ma bude aj v noci a cez den je tak neznesitelne ze ma tak pali za hrudnou kostou jak keby som mal infarkt.

krowky

Dnes som sa rozhodol ist k inej neurologicke a konecne som sa dockal testu na tetaniu a RTG krcnej chrbtice.

Test na tetaniu vysoko pozitivny (neurogenna) a v krcnej chrbtici je vraj blok bez vyrastkov.
Predpisala mi Emperin proti zavratom.

krowky

Dnes som si rano spravil "grgaci" test. Neviem do akej miery je spolahlivy ale vzhladom na to ze som zacal grgat az po takmer 10 minutach je asi iste ze moj problem je hlavne o nedostatky kyselin, ktory gastroenterolog pred mesiacom este viac prehlbil liekom Famotidin, ten som nastastie svojvolne po par dnoch vysadil inak by asi bolo este horsie.
Tak sa pustim do napravy toho travenia, dakujem za cenne rady.

RNG

Krowky, jedna zazracna pilulka neexistuje ani nemoze existovat. Kyseliny musis brat osobitne a to podla tvojej osobnej potreby, tak isto enzymy, mikrovlakniny a nasadzat si kvalitne rozne probiotika. Uvedom si, ze travenie a absorbcia je tvoj jediny zdroj zivin potrebnycy na vsetky funkcie a procesy v tele. ked toto nemas v poriadku, tak sa ti po case musia zjavit stovky roznych zdravotnych problemov.

krowky

No uplne presne to mam ze
Mierna chronicka antrumgastritida a dysmotilita

Je mozne ze vsetky mnou popisovane problemy vratane "chronickej" unavy, slabych noh, takmer nuloveho spanku a malatnosti ktoru by som porovnal so stavom opitosti moze mat na svedomi zle travenie?
Posledne dni mam problem hocico dostat do seba, a viem ze zase nejest takmer nic nie je cesta ktora mi pomoze.A takisot ak sa jedna o zapal sliznice nemal by som mat nejake protizapalove lieky? A preco vlastne v krvi nebol zachyteny ziadny zapal?
Posledne dni uz to je neunosne, cez den som nepouzitelny a v noci sotva zaspim, posledne tri noci ma dokonca trapi aj spankova paralyza a to nie je dobry kamarat...
Mne nejde do hlavy len jedna vec, ak mam zle travenie to znamena ze aj telo musi byt slabsie vyzivene a tym padom mi nesedi nejako to ze vsetky krvne vysetrenia mam v norme....

RNG

A ked to neadresujes doplnkami,a nenapravis, tj kyselinami enzymamy mikrovlakninami a probiotikami, tak budes mat tych "pozitivnych" nalezov coraz viac...