Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zaludocne problemy

Príspevok v téme: Zaludocne problemy
ivuskka

Dobry den, mal niekto z vas skusenosti s tym, ze po najedeni mate okamzite stolicu, a vsetko co zjete vlastne ani v sebe neudrzite - musite ist na wc? Okrem ineho sa mi strasne nafukuje brusko, po pohari vody, po ovoci, po kazdom jedle. Kedze nosim casto obtihanute sukne, vyzera to potom hrozne, vzhladom na to, ze mi v takej sukni tak velmi vidno brusko.
Prosim vas, mali ste s tym niekto problem, neviete co moze za tym byt? Nechcem ist zbytocne k lekarovi, ak je to nejaka malickost, aby ma nevysmiala - neprofesionalna doktorka. Vopred dakujem za odpovede

RNG

Okrem lepku, na ktory zatial nie je ziadny dostatocne ucinny enzym, aj ked nejake pomocne uz su na trhu, ostatne sa da viacmenej adresovat roznymi enzymami, ci uz na stravenie, alebo odmorenie tela po mnohorocnom nevedomom zamorovani.
Dlhorocne zamorovanie tela sa neda odstranit velmi rychlo, to moze trvat aj mresiace, kym to extra enzymi z tela odburaju. Najma zamorenie znicenymi rastlinnymi tukmi je zalezitost nie an mesiace, ale az na roky odstranit. Oxidpvane a polymerizovane "zdrave" rastlinne tuky a "masla" maju totiz velmi maly polarny moment,za ktrory sa vytahuju zo zabudovania v tele, mozes to prirovnat k obrovskemu kufru s malickou rukovatou.
Prirodne=panenske neznicene oleje maju mensiu molekulu a vyssi polarny moment, tj prirovnas to k malemu kufriku s velkou rukovatou. Znicene tvrdnuce oleje su pricina acni(zapchate mazove kanaliky) a pre to sa acne nedaju odstranit, pokial neodmoris telo od tychto umelych tukov takze kozni lekari mozu kludne hlasat loz, ze na acne nema potrava ziadny vplyv.
Zaujimave je napr, ako by vysvetlili napr ostrovanov, ktori pred prichodom civilizovanej potravy jedli len neznicene oleje, najma kvanta kokosoveho, a nepoznali ani porazky, ani cukrovku ani acne, dokonca nemali ani slova na to, vcitane vyrazu na rakovinu.
A predsa tam uz boli moderni lekari, misionari, co vedeli robit spravne diagnozy

LMarika

Toto nie je ziadna malickost a k lekarovi ist treba, len musis vediet, k akemu. Predstav si, ze ja som ako male babatko kakala oranzovu vodicku, neustale som len revala a revala, proste bud som revala, alebo spala - ina moznost nebola a rodicia so mnou chodili po doktoroch, takmer si nohy zodrali a nie a nie, aby lekari odhalili pricinu. U inych babatiek pricinu odhalili, u mna nie. Robili mi rozne vysetrenia, vsetky boli negativne.
O 34 rokov neskor... Hnacka minimalne raz za den po jedle - normalka, nafuknute brucho, ze kazde tri sekundy prdnem a asi dva dni trva, kym to prejde - normalka. Len ked som dva dni nic nejedla, neprdela a nesmrdela som, inak ano. Neznesitelna 7 hodin trvajuca bolest hlavy, ktora bola ukoncena vracanim - normalka. Pocity, ze zomieram na otravu, ze sa rano zobudzam s opuchnutymi nohami, po 12-tich hodinach spanku na smrt unavena ako zbity pes, niekedy aj s bolestami klbov, ako keby v noci na mne lezalo 100 kg vaziace vrece zemiakov - normalka. A ine, podobne problemy... Moja choroba sa vola velmi silna neznasanlivost (intolerancia) potravin: gluten, psenica, mliecne bielkoviny, laktoza, kukurica, hrach, vajecny bielok...
AKO SA DOPRACUJES K DIAGNOZE?
PO PRVE - kup si v lekarni, pripadne si objednaj na internete Food detective test na potravinove intolerancie. Obsahuje 46 potravin, je to domaci test, stoji okolo 80 € a urobit si ho vies sama doma. Pozor, neobsahuje cukry! Co to znamena? Tebe sa moze stat, ze sa ti neukaze intolerancia na jablko, ale predsa citis, ze ti robi problemy. Lebo jablko v skutocnosti obsahuje minimalne tri zlozky, na ktore mozes mat intoleranciu: jablkovy alergen, fruktozu a sorbit. Je vysokosorbitove. A test ti ukazal len, ze na ten jablkovy alergen intoleranciu nemas, mozes ju vsak mat na ten sorbit a nevies o tom, lebo v teste sorbit nemas.
PO DRUHE - ty musis vediet aj to, ci mas intoleranciu na cukry: laktoza, fruktoza, sorbit, glukoza, sacharoza... Laktozovy, fruktozovy a sorbitovy test ti urobia v Rakusku formou dychovej skusky. Na cukrovku ta vedia vysetrit aj na Slovensku. Na laktozu tiez, ak navstivis gastroenterologa, poziadas o gastroskopiu a v ramci nej sa urobi vysetrenie na celiakiu a na helikobaktera a ty este pred prehltnutim hadice poziadas o doplnkove vysetrenie enzymov. Tam bude enzym laktaza. Potom uz kvoli laktoze nemusis ist do Rakuska. Kvoli fruktoze a sorbitu vsak ano, lebo na Slovensku nikto nevie, co je fruktoza a co je sorbit. Fruktoza a sorbit su ovocne cukry nachadzajuce sa v kazdom ovoci. Sorbit sposobuje oneskorene reakcie. Moze sa stat ze zjes jablko a az niekedy o 6 hodin zacnes mat nafuknute brucho a zacnes bombardovat... Alebo zjes vecer styri ceresne a bombardovat zacnes az rano po zobudeni... dva dni trva, kym sa z toho ako-tak dostanes.
PO TRETIE - mozes sa dat vysetrit aj na potravinove alergie. Staci zajst k alergologovi a je to.

PRIZNAKY POTRAVINOVYCH INTOLERANCII: Nafuknute brucho, plynatost, hnacka, ze ta prezenie po jedle, niekedy aj viachodinova bolest hlavy casto spojena s vracanim, ze akonahle sa povracias, bolest hlavy razom pominie, bolesti brucha, nahle stavy unavy po jedle, ze strasne tvrdo zaspis hoci aj za stolom, skvrkanie v bruchu po jedle, unava, nespavost... v knihach sa uvadzaju aj nevysvetlitelne bolesti klbov, obcasne nocne pomocenie sa, ale aj psychozy a depresie vyplyvajuce z neliecenych intolerancii..., niekedy mozes mat aj pocity, ako keby si zomierala na nejaku otravu..., poruchy vstrebavania zivin, najma vapnika tiez patria medzi priznaky intolerancii a z toho vyplyvajuca vysoka kazivost zubov. Zaujimave je, ze mlieko je najvacsim zdrojom vapnika, ale intoleranciu na mliecny cukor ma 90% spomedzi pacientov trpiacich intoleranciami a ak takito ludia mlieko piju budu ich zuby, kosti... este slabsie, ako ked nepiju mlieko vobec. Cize tam nastava opacny efekt. Keby som ja bola lekarka, neopovazila by som sa pacientovi s osteoporozou naordinovat pitie mlieka, pokial nedonesie negativne vysledky testov na intolerancie laktozy a mliecnych bielkovin, ale by som mu odporucila dat sa na tieto intolerancie vysetrit... A keby som bola zubarka, tiez by som sa neopovazila odporucit pacientovi pitie mlieka, aby mal silnejsie zuby, lebo ak ma intoleranciu na mlieko, ale nevie o tom, tak bude mat kvoli pitiu mlieka zuby este slabsie ako by mal, keby mlieko nepil. Radsej by som mu odporucila dat sa vysetrit na intolerancie potravin.

Medzi alergiou a intoleranciou je rozdiel. Alergiou na nejaku potravinu trpia asi 3 % ludskej populacie. Intoleranciou asi 50 %. Intolerancia je neznasanlivost potravin z dovodu nedostatku enzymov. To znamena, ze traviaci system je chory a nedokaze potraviny prechadzajuce traviacim traktom stravit. Napriklad laktoza je disacharid, sklada sa z glukozy a galaktozy. Do tenkeho creva prichadza ako zlepenec glukozy a galaktozy. V tenkom creve zdraveho cloveka sa nachadza enzym laktaza, ktory stiepi laktozu na glukozu a galaktozu. Do hrubeho creva uz musi ist rozstiepena. Ak enzym laktaza v tenkom creve chyba, laktoza sa do hrubeho creva dostava nerozstiepena a sposobuje plynatost. Dalsi priklad - sacharoza (praskovy a krystalovy cukor) je disacharid a sklada sa z glukozy a fruktozy. V tenkom creve zdraveho cloveka sa nachadza enzym sacharaza, ktory stiepi sacharozu na glukozu a fruktozu. Ak tento enzym v creve chyba, sacharoza prichadza do hrubeho creva nerozstiepena a potom mozes aj 20 hodin kazde tri sekundy prdnut a cakat, kym to pominie... O tychto veciach sa trea porozpravat v prvom rade s gastroenterologom.

POTRAVINY NAJCASTEJSIE SPOSOBUJUCE INTOLERANCIU: laktoza, psenica, kukurica, mliecne bielkoviny, gluten, vajecny bielok, soja, cervena fazula, sorbit, zemiaky, ryza...

Dobre by bolo dat sa vysetrit aj na parazity ako hlisty, mrle.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zaludocne problemy - Fórum - ZDRAVIE.sk