Fevarin

Príspevok v téme: Fevarin
jakub252

Ahojte mam 17 rokov už asi rok užívam fevarin momentálne užívam 200 mg z malou prestav-kov keď som bol hospitalizovaný kvôli jednému pokusu o samovraždu vtedy som asi dva tri tyždňe užíval alventu ale potom na inom oddelení mi znovu nasadili fevarin napriek tomu
mam stále silné depresie neviem čo mam robiť hladám aké kolvek riešenie okrem smrti a drog za príspevky vopred ďakujem.

dervona

Tak sertralin má ako jeden z vedľajších účinkov práve samovrazedne sklony. Svojvolne si vysadil sertralin pred alebo po pokuse o samovraždu. Ako dlho trvalo kým si prešiel na Trittico, myslím časový rozdiel medzi uzitim poslednej tablety sertralinu a trittica. Trittico väčšinou neposobi dobre u mladistvých, sú tu časté vedľajšie účinky. Neviem kolkomg si bral ale deti a mladistvý by vôbec nemali užívať trazodon- trittico. Nie sú spravene všetky dostačujúce testy. Ako dlho si bral trittico? A zase poprosim napíš ako dlho trvalo kým si prešiel na iný liek. Tritico, hlavne keď si už mal predtým samovrazedne myšlienky, sa má predpisovať veľmi opatrne, alebo pod dohladom- psychiatria. Je to aspoň podľa mňa dosť zaujimave ze si bral trittico ako 14-15 ročný. Poznám jeden prípad s triticom mala 12 rokov, musela o nejaký mesiac vysadiť. Trittico ma tiež dosť vedľajších ucinnkov. Mas nejaké iné zdravotne komplikaci napr. Neprirodzený nárast hmotnosti, zvýšená tvorba akbé, bolesť hlavy a iné? Alventa tento liek moc nepoznám len neodporúča sa zase podavane mladým a mladistvým. A fevarin - ten ppznam z vlastnej skúsenosti. Aký bol čas medzi nasadenim fevarinu a alventy? Fevarin je už bezpečnejší pre mladistvých. Veľa závisí aj od psychiatra casto to iba bývajú lekári, ktorí iba predpisujú cukriky
Keď sa ti nepozdáva prejdi k inému. A k tomu fevarinu, vyhovuje ti? Ja ti poviem moja lekárka menula lieky z jedného týždňa na druhý, depresia, migrena bolesť hlavy,nespavosť, únava trasenie rúk a aj halucinacie to boli moje príznaky, priznaky sú u každého rôzne a v inej miere. Keď som jej povedal zuz nebudem užívať tie jej lieky tak sa na mňa nahnevala a po slovenský, poslala ma do pi*e. Nič ani nejaký čas na to kým si odvyknem od liekov, žiadne znižovanie nič.mesiac som sa mal na hovno. Bolo mi nagrc, nekomunikoval som s nikým. Potom to prešlo, prešli depresie- ale ja som ich nemal ako povodnu dg.mne sa depresie objavili až počas liečby, čiže ako vedľajší účinok, ktorý začala dr. '"úspešne" liečiť :). Ťapa. Po ukončení liecby som si spravil celkovú detox.tela. Trvla 2 týždne. Mal som strašne spomalený metabolizmus. Pribral som počas lievby 30kg!!! Hnus, väčšinu som už našťastie schudol. Ale islo to strašne ťažko. Teraz som so sebou spokojný. A čo budeš robiť to závisí na tebe alebo ešte v tvojom prípade na tvojich rodičoch.

qwertz

Neviem ako dlho si ten sertralin uzival, ale taketo lieky by si mal vysadzat spolocne s odbornikom, nie sam od seba, lebo stavy sa ti mozu zhorsit. Ak pises, ze by ta psychiater poslal znovu do nemocnice kebyze mu povies, ze sa tvoj stav nezlepsil, preco neskusis vymenit psychiatra? Psychiater nelieci pacienta, on len naordinuje lieky a dovidenia. Mozes vyskusat najst aj nejakeho dobreho psychologa ktory ti pomoze najst hlavny spustac depresie a zbavit sa jej, si este v mladom dospievajucom veku. Neni dobre do seba davat vselijake lieky, pretoze lieky ta nevyliecia, oni ta len na istu dobu utlmia a ked ti pride do zivota dalsia stresova situacia, tvoj problem sa ti moze znovu vratit.

jakub2525

prve antidepresíva som začal užívať na konci leta 2013 bol to sertralin potom som sa pokúsil 1 krát o samovraždu bol som hospitalizovaný a nasadili mi tritiko potom som sa necítil dobre tak som bol znova v nemocnici kde ma nastavili na fevarin

jakub2525

nebol to prví pokus ale už druhy
a drogy som myslel nelegálne ako marihuana a pod.
psychiater nevie že mi neni dobre lebo keby vedel tak ma zas hospitalizujú
kvôli tomu som uz bol na oddelení už x krat

dervona

Ahoj, kedy si užíval prvé antidepresíva? S akou diagnostikovu si prišiel za psychiatrom? Mas aj iné zdravotné problémy? ( zlý KO,pečeňové testy- možno ti ich robili na hospitalizácii). S tou samovraždou to bol 1.pokus? Ake lieky si od začiatku používal, len fevarin a alventu?
Akékoľvek riešenie bez drog? A čo myslíš to čo bereš sú čo cukríky, nie nie sú.