Rozchod kvôli chrápaniu?

Príspevok v téme: Rozchod kvôli chrápaniu?
1karina1

Prosím vás pekne, máte niekto skúsenosť s chrápaním, resp. čo by pomohlo, aby človek prestal chrápať?
Som s priateľom niečo vyše roka, nežijeme spolu, takže nespávame spolu každú noc, ale tých pár nocí (a mám na mysli naozaj len spánok) mi bohate stačí. Priateľ neskutočne a neznesiteľne chrápe, ale ono to nie je také chrápanie, ako napr. môj otec, že mama ho trošku pohladká po ruke alebo potichu mu povie niečo a on sa otočí a spí už pokojne bez chrápania - toto je také choré chrápanie, že to počuť nielen do iných izieb ale isto aj pred barák.Dosť ma aj štve, že mi to priateľ nepovedal, že ma na to neupozornil.
Je len prirodzené, že s ním odmietam chodiť na predĺžené víkendy alebo k známym, kde treba spať, proste potom som uťahaná, nervózna a nevyspatá, čo mám z takých výletov...?
Problém nastal, keď som mu o tom povedala (citlivo naozaj), on sa urazil, bolo vidieť, že sa ho to dotklo.No namiesto aby to riešil tak na mňa vybehol, že o čom je taký vzťah, že budeme spať každý zvlášť, že ako chceme spolu žiť atď, normálne naštvaný. Potom sa upokojil, že to bude riešiť ale nerieši.
Oznámil mi, že operovať sa nedá, že nie je sprostý,že pre banálne operácie už mnohí pomreli, že prípravky sú drahé a neverí im, návštevu lekára odkladá. A mňa to už nebaví.
Nie som žiadna cintľavka, ale kto to nezažil, ten hluk a naozaj celučkú noc!!! nepochopí.
A ešte jeden problém - priateľ dosť pije - myslím vody, tekutín, čo je síce fajn a zdravé, ale nie aj tesne pred spaním a aj v noci, potom ide na wecko aj 4-5x za noc a ešte aj počas toho ako sa vracia sa napije a jasné, že o 2 hodky zasa ide :( a pritom ma zobudí+to chrápanie, a potom že čo toľko zívam cez deň...Keď som mu varvela o tom nočnom pití a cikaní, tak vravel, že keď je smädný, napije sa a hotovo.
Niekto sa tu možno usmieva, že mať tak moje problémy, ale verte, že ani ja by som si nebola pomyslela, že chrápanie (nielen také obyčajné sem tam pochrapkávanie) vie tak znepríjemniť život a ohroziť vzťah.
Aký máte názor či radu? Ja za ne vopred ďakujem.

ewelin2828

hladkamuka..no mozno chrapanie samo o sebe je hlupy dovod na rozchod...ale on ma proste na haku, ze jeho partnerka sa nevie vyspat...nechce ist za lekarom, nechce vobec nic vyskusat, aby to aspon zmiernil a este jej ide vycitat, ze o com je vztah, ked ona si chce lahnut vedla, aby sa vyspala? no poslala by som kade lahsie takeho sebca :) ved kvalitny spanok clovek potrebuje, aby normalne fungoval...
a ked niekto chrape ako pila, neskutocne a celu noc, tak to neviem ako sa da na toto zvyknut :)
moj brat tiez riadne chrape...to som mala niekedy problem zaspat v druhej izbe, nieto este spat pri takom cloveku v jednej posteli...ja viem, ze zato ti ludia vo vacsine pripadov nemozu, ale tak nech aspon sa pokusaju s tym nieco urobit..lebo to fakt druhych obtazuje...

van Alden

takto, je pravda ze obezita je velke zdravotne riziko. Ale spankovu poruchu moze mat hocikto, bez ohladu na postavu, ako som v prispevku aj uviedol. Rovnako ju mozu mat 200- kilogramovi ludia a rovnako aj vysportovani ludia.

tasty

neviem vôbec či ten človek je vôbec obézny, nevyznám sa v tom, dávam ti za pravdu, že to s tým nesúvisí

ja to píšem hlavne z osobnej skúsenosti, že tiež daný človek nemal vôľu riešiť svoje chorobné chrápanie, a taktiež ani svoju obezitu, a tiež tam bolo to pitie coca-coly a fajčenie v noci (čo je absurdne nepochopiteľné)... Je hrozné ak sa takto človek spustí a nezaujíma ho vlastné zdravie a ani ľudia naokolo

v skratke ide o to, či ten človek má snahu to vôbec riešiť (aj ked chudnutím a pod.)

van Alden

tasty to co ty opisujes sa nazyva "spankova apnoe". Sa zvykne tvrdit, ze ju maju obezni ludia, ale to je len mytus, maju to rovnako aj chudi ludia aj sportovci. Podobne problemy trapia aj niektorych mojich kamaratov, hlavne jeden s tym ma velke problemy, pritom je futbalista, uplne vysportovany, posilnuje. A tiez niektori dalsi ktori mavaju problem so zastavou chychania v noci, ani jeden z nich nie je obezny. Takze tvoja rada nech "chudne" mu urcite nepomoze, lebo to nie je domena len tlstych ludi.

hladkamuka

no to pitie je divne... asi fakt ide o cukrovku... inac chudak chlap, ked ho chces nechat kvoli chrapaniu... ja som si u svojho chlapa na chrapanie uplne zvykla, jednoducho som sa v tom hluku naucila spat. ked niekoho milujes, tak take p*coviny ako je chrapanie by nemali byť pricinou rozchodu... ale zrejme je medzi vami vztah aj tak dost naruseny...

0vecka

ja to tiez nechapem... ako sa moze taky clovek vyspat... inak by som s nim moc nediskutoval ... proste ak sa odmieta liecit tak ty odmietni s nim spat, to ze pojde k lekarovi este neznamena ze musi ist na operaciu....

Moireal

To chrapanie je strasna vec, viem co prezivas. Ten moj to tiez nejak velmi nechce riesit ale to preto, ze to nieje az take caste.Intenzivne je to dost a navyse aj dost asexualne ale nieje to az take caste. Ale riesit by sa to podla mna malo vzdy, lebo ide hlavne o zdravie chrapajuceho. Ale chlapom sa moc k doktorom nechce. Su ako male deti....
Ja by som v noci tvojho priatela tak zobudila, zeby si zapamatal.Mozno by to pomohlo, taka sokova terapia. :P

usmevny_den

súhlasím so zazu, je to hlavne o tom jeho prístupe k tebe, nezáleží mu na tebe, nechce to riešiť - a to je horšie ako to chrápanie.. môj manžel tiež chrápal, niekedy keď som sa chcela vyspať, tak zostal spať v obývačke, potom šiel na výlet s kamošmi, kde sa 3noci vôbec nevyspal, lebo jeho kamoš otrasne chrápal, tak zistil čo za hrôzu to je (poukazujem na nápad s nahrávaním) a hneď po návrate šiel na operáciu, ktorá na 90% problém odstránila, teraz už len zriedka sa stane že trošku zachrapne - väčšinou po akcii alebo keď je veľmi unavený a zaspí na chrbáte, inak je to ok. Opakujem však, vo vašom prípade by rozchod nebol kvôli chrápaniu ale jeho "vzťahu a empatii" voči tebe - čo je to za partnera, že má tvoju pohodu na háku?

tasty

zväčša obézny ľudia chorobne chrápu, až sa im aj zastavuje na chvíľku dýchanie, chveje sa im celé telo počas chrápania a ten zvuk zvykne byť poriadne intenzívny, neviem síce aký je tvoj priateľ, ale ak by bol obézny, tak by mu určite pomohlo chudnutie a to po všetkých stránkach jeho zdravia...