Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni

Príspevok v téme: Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni
Janka5556

Dobrý deň, minulý rok som ukončila právnickú fakultu, avšak uz rok pracujem ako čašníčka.Som z toho veľmi neštastná, neviem si nájsť robotu v mojom odbóre, hoci žijem v Bratislave.
Citim sa byt uplne neschopna,v noci placem do vankúša. naco to bolo dobré, učit sa tisíce strán a nič z toho...nikde ma nechcú
Podotykam ze univerzita, ktoru som ukoncila je statna, nejde o ziadnu sukromnu skolu
Aj rodicia mi vravia ze som uplne neschopna, takze ja uz ani nejdem na ziadny pohovor, lebo si neverim..
neviem co som tymto prispevkom chcela povedat, je vobec niekto taky na svete?

Antonina

Viem o jednej fabrike, kde sa nocne nerobia, ale ubytko neviem, ci zabezpecuje.. Kazdopadne, nemusis robit vo vyrobe.. Nepremyslala si nad niecim inym, kde nevyzaduju ziadne vyssie vzdelanie? Je toho viacero, nezufaj hned a nemysli na samovrazdu, co si. Musis byt silna. A co sa tyka toho nizsie - lekarka nemoze za tvoj zdravotny stav, predpokladam, ze mas epilepsiu, ked nemozes v noci pracovat. Keby pracujes v noci, stav si pohorsis tak, ze ani nechci vediet.. skus si precitat, ako dopadnu ludia, ktori sa riadne neliecia, a potom obvinuj lekarku. Ta za to nemoze.

uuleuskauu

Hladam, pozeram ponuky denne, chcem ist robit operatorku do vyroby so sockami na ubytovnu, ale vsade sa robia nocne. Uplne vo vsetkych fabrikach, ktore ponukaju pracu s ubytkom, vsade sa robia tie sproste nocne. Nemam vodicsky a auto. Uz som zufala a je mi z toho do placu. Ze co za zahranicnych investorov to sem privideli, ked vsetci bez vynimky nutia ludi robit nocne a pozaduju xy lekarskych potvrdeni. Ja som volakedy robila vo fabrike v intriganskom kolektive, ked som este mohla robit nocne. Znamosti nemam, lebo neviem byt falosna a intriganska a neviem sa strkat ludom do zadku. Nechcem byt socka, ale viem ze budem. Ani len na tu samovrazdu nemam odvahu a liekmi sa este nikdy nikto nezabil, len pokusil zabit, ale nezabil naozaj. Verim, ze mi bolo sudene si na tomto svete odtrpiet to bezdomovectvo, aby som mohla ist do neba. Mozno, ze mam nejake hriechy, pre ktore je potrebne, aby som si toto tu odtrpela. Ale neviem, ako budem zit na ulici. Bojim sa, ze bude zo mna vrahyna, ze na tej ulici zaskrtim nejake dieta, aby som mohla dostat dozivotie a potom pridem do pekla. Verim na nebo a peklo. Zivot na ulici je peklo na zemi. Ja si aj zvyknem od bezdomovcov kupit Nota bene a aj im dam par drobnych niekedy. Aby mali aspon na to jedlo. Ale nemozem dat vsetkym a nemozem dat vela.

Adam987

Odkiaľ beriete, že právo je len pre bohatých? Moja sesternica skončila právo pred 3 rokmi, nepochádza z bohatej rodiny a pracuje od prvej chvíle. Teraz aj popri MD si dokáže zarobiť slušné peniaze písaním rôznych návrhov. Popritom keď študovala mali problém občas zaplatiť aj internát.
To je skôr o ochote pracovať a vedomostiach.

LAXMI

*pracu a aj lepsie platenu. Lebo do toho studia investoval cas, energiu a aj peniaze.
Na chybe je tento stat, ale aj ludia, ako ty, ktori si nic a nikoho nevazia, ale vsetkych znevazuju.
Pokial stat nevie zabezpecit adekvatne zamestnanie po vystudovani VS odboru, nech ho neotvara a netaha z ludi peniaze na studium.

Ale chvalime sa, ako sa znizila nezamestnanost. Skor by sa mali chvalit, kolko ludi vyhnali do zahranicia a kolko dalsich otrokov sa "zamestnalo".

LAXMI

Stredoskolacka,

samozrejme, ze je to viac. Vysoka skola je vyssie vzdelanie, ako stredna skola. Logika.
A samozrejme, ze clovek s VS musi robit odbornejsiu pr