Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni

Príspevok v téme: Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni
Janka5556

Dobrý deň, minulý rok som ukončila právnickú fakultu, avšak uz rok pracujem ako čašníčka.Som z toho veľmi neštastná, neviem si nájsť robotu v mojom odbóre, hoci žijem v Bratislave.
Citim sa byt uplne neschopna,v noci placem do vankúša. naco to bolo dobré, učit sa tisíce strán a nič z toho...nikde ma nechcú
Podotykam ze univerzita, ktoru som ukoncila je statna, nejde o ziadnu sukromnu skolu
Aj rodicia mi vravia ze som uplne neschopna, takze ja uz ani nejdem na ziadny pohovor, lebo si neverim..
neviem co som tymto prispevkom chcela povedat, je vobec niekto taky na svete?

lumik

Mesačný vol, ty musíš byt naozaj vol, inak by si vedel ze hľadanie práce na SK je o všetkom možnom len nie o tom na co mas a na co nemas.....

tasty

tak tak, VŠ znamená len že máš len titul, a titul už má každý (len sa pozriem na mojich spolužiakov, čo prepadávala počas strednej, takú sociálnu prácu zvládli externe ľavou zadnou, majú titul, proste mať titul nič neznamená)

jedna vec je šikovne a poctivo sa učiť, urobiť školu, a druhá vec je vedieť sa v živote predať a obracať, byť šikovný, pôsobiť zdravo sebavedome, to už každý nevie... a nedá sa to tak ľahko naučiť a osvojiť

taká je doba, bohužiaľ...

katarina198

presne viem ako sa citis.. ja som si tiez spravila vysokoskolske vzdelanie tazku vs vsetko som jej obetovala a musela som vziat pracu za pasom pretoze som si inde nemohla najst :( cloveka s vs to neskutocne psychicky depta :(

Filip TT

Ahoj Adria,
ano čítal som Tvoju odpoveď. Aj som Ti odpovedal, aj zakladateľke témy som napísal rozsiahlu reakciu a všetko je fuč...

V skratke: Tou otázkou som sa chcel opýtať, že prečo si si vybrala práve kresťanskú zoznamku.

Rozumiem, že to pokladáš za otázku na telo, ale anonymné diskusie sú zaujímavé práve tým, že človek môže položiť aj otázku na telo. V tomto prípade je to ale skôr otázka na dušu. :)

happy8989

ach jaj milý vysokoškoláci sme na Slovensku takže ružové okuliare treba dať dolu tak ako ja tiež som si za čas študia myslela akú spravím dieru do sveta s titulom učila som sa ako divá na áčka na gymnaziu som mala jednotky nechodila som von nežila som sedela som len nad knihami až po škole ked prišiel tvrdý pád na hubu som zistila ako veľmi som sa mýlila. že život bohužial vôbec nieje o tom kto je ako dobrý v škole som zistila ked som vyšla zo školy a začala sa chodiť pýtať na prácu od dverí k dverám a bohužiaľ bola stále odmietaná. Slovensko je žiaľ bohu krajina úplne padnutá na hlavu z hľadiska tej otrasnej protekcie a rodinkárstva zamestnávateľa nezaujíma že o miesto u neho sa môže zaujímať šikovná mladá baba čo sa naozaj bude snažiť to nie on tam radšej vezme známeho alebo známu ktorá má v hlave slamu hlavne že zato čudo dostane nejaké peniažky. Čest výnimkám závidím (v dobrom ) ľudom čo získajú tu na Sk dobrú prácu a naozaj si ju zaslúžia ale je to tu ťažké. Niekedy sa mi naozaj zastavuje rozum nad tým čo za vyslovene sprostých ľudí vedia vziať na niektoré miesta ja byť takým šéfom niektoré teliatka okamžite vyhodím. hlavne že vysokých škôl máme ako maku ale nič z toho.keby sa preriedili hlavne tie kde si to podplatí každý debilko ktorý sa ani učit nemusí boli by iba odbory pre ktoré je tá vš nutná to by bolo skvelé.