Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni

Príspevok v téme: Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni
Janka5556

Dobrý deň, minulý rok som ukončila právnickú fakultu, avšak uz rok pracujem ako čašníčka.Som z toho veľmi neštastná, neviem si nájsť robotu v mojom odbóre, hoci žijem v Bratislave.
Citim sa byt uplne neschopna,v noci placem do vankúša. naco to bolo dobré, učit sa tisíce strán a nič z toho...nikde ma nechcú
Podotykam ze univerzita, ktoru som ukoncila je statna, nejde o ziadnu sukromnu skolu
Aj rodicia mi vravia ze som uplne neschopna, takze ja uz ani nejdem na ziadny pohovor, lebo si neverim..
neviem co som tymto prispevkom chcela povedat, je vobec niekto taky na svete?

Lola033

Tak skončilo veľa ľudí, bohužiaľ. Môj bratranec má VŠ a robí už roky v novinách, kde zháňa firmy na inzerciu. Proste im telefonuje alebo píše maily a snaží sa ich presvedčiť, aby inzerovali. Veľa tam nezarobí, ale už sa s tým zmieril. A čo sa teba týka, mala by si ďalej chodiť na pohovory, skúšať to. Rok je ešte krátka doba na to, aby si to úplne vzdala.

Python

Potom ale nepotrebovala stracat cas tazkym ucivom prava ale mohla ist rovno za casnicku. Zalezi od preferencii ake ten clovek ma.

Filip TT

Inak aj čašník má svoje výhody. Poznám jedného absolventa ekonomickej VŠ, ktorý začínal ako čašník a čašníkom bol potom v Nemecku, Taliansku a Kanade - také niečo sa Ti so slovenským právom ťažko podarí. Keď sa vrátil na Slovesnko mal dobré ponuky na manažérske miesta v hoteloch ale rozbehol si vlastný biznis.

Python

0vecka pisal som ze je na absolventskej praxi, nieco dostane od statu a realitka jej k tomu doplati. Cize spolu ma viac ako 300. Samozrejme ze s inymi odvetviami, alebo zahranicim sa to neda porovnat, ale stale je to lepsie ako byt casnicka, alebo nezamestnany.

0vecka

shayleen no nejako ste mimo ja zijem v nemecku 3000 v cistom (aj 13. plat) nieje az tak nezvycajny plat aj pre cudzincov... 2500 v hrubom akoze viem ze je v Rakusku navyse 14plat ale nepride mi to az take neuveritelne...

shayleen

Ťažko sama žijem V Rakúsku a toľko nezarobi pozrela som sa na to a aj môj Manžel ( Rakúšan ) vraví že to ťažko!