Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni

Príspevok v téme: Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni
Janka5556

Dobrý deň, minulý rok som ukončila právnickú fakultu, avšak uz rok pracujem ako čašníčka.Som z toho veľmi neštastná, neviem si nájsť robotu v mojom odbóre, hoci žijem v Bratislave.
Citim sa byt uplne neschopna,v noci placem do vankúša. naco to bolo dobré, učit sa tisíce strán a nič z toho...nikde ma nechcú
Podotykam ze univerzita, ktoru som ukoncila je statna, nejde o ziadnu sukromnu skolu
Aj rodicia mi vravia ze som uplne neschopna, takze ja uz ani nejdem na ziadny pohovor, lebo si neverim..
neviem co som tymto prispevkom chcela povedat, je vobec niekto taky na svete?

vitavi

Podľa toho, ako ich je priveľa, nie je pokles cien za ich služby. Ich služby sú stále drahšie. Majú to ošetrené.

Javor24

Janka, podla mna by si mala skusit este raz si prejst svoj zivotopis a vylepsit ho, niekedy uz len zmena formy CV-cka urobi divy, nie je dobre mat format europassu, alebo podobny ktory ma kazdy druhy clovek, potom sa ten CV medzi ostatnymi strati, mozem ti s tym aj pomoct trosku ten CV zatraktivnit pre zamestnavatela, ak by si chcela..

Janka5556

Dvojpes ja som nikde nepisala ze si nemyslim ze pravnikov je privela.
Okrem toho treba podotknut ze tato situacia vznikla v dosledku vzniku sukromnych skol, napr. hocijaky pako si zaplati VS povedzme v Sladkovicove a v hlave moze mat aj nasrate, hlavne ze ma peniazky a vystuduje. Poznam takych

dvojpes

ovecka ma pravdu, pravnikov je privela a to bolo zname uz ked si zacala studovat.
tvoj zaujem o studium je v poriadku, ale teraz ti to na nic nie je.

0vecka

nic v zlom ale toto pocuvam stale... nejde len o pravnikov ale aj o ine obory... na co to potom ludia studujete ked odpredu viete ze to bude na rit??

dvojpes

pravnici su jedna zo skupin, ktori znicili nas stat.
cim menej ich bude, tym lepsie, snad tym stupne ich kvalita.

Janka5556

Dakujem za podporu vsetkym, rozposlala som Cv na vela pracovnych ponuk, zial aj ked ma pozvu na pohovor tak sa mi uz po pohovore neozvu, neviem kde je problem, ale nieco robim zle :-(
zacinam si zvykat na pracu casnicky, mozno budem cely zivot robit taktu robotu, ja u jednoducho nemam sil stale zazivat neuspech na pohovoroch.

Javor24

Ahoj Janka,

tvoju situaciu poznam velmi dobre aj na vlastnej kozi, tiez som sa po vzstudovani prava nemohol zamestnat, tak som odisiel do zahranicia, umyval som riady v kuchyni a upratoval izby v hoteli (s titulom Mgr. pred menom), a presne ako pises je to strasne deprimujuce, clovek musi byt silny aby sa nezlozil. Potom som si jedneho dna povedal, ze uz mam toho dost, nestudoval som preto aby som robil taketo roboty vratil som sa spat a hladal si pracu na SK, avsak neuspesne asi trisvrte roka. Napokon som narazil na rekvalifikacny kurz v IT oblasti a teraz pracujem v IT firme, a podotykam donedavna som nevedel okrem surfovania na nete vobec nic. Plat a aj dalsie benefity mam uplne na inej urovni ako nejaky pravny koncipient, takisto moznosti uplatnenia, nie som viazany iba na SK ako koncipient. Clovek nikdy nevie ako skonci, takze sa urcite nevzdavaj a hladaj moznosti aj mimo prava. Prave tam mozes narazit na ovela zaujimavejsie pozicie. NAjdolezitejsie je na zaciatku vediet sa predat, posobit sebavedomo, aj ked viem presne ake je to narocne po x pohovoroch ist na dalsie s usmevom na perach. Vytrvaj, vzdelavaj sa a nieco urcite pride, hlavne neupadaj do beznadeje. Mysli pozitivne a pritiahnes do svojho zivota pozitivne veci. Drzim ti palce.

sewie

hladaj, hladaj, hladaj, snaz sa...ten cas to travis plakanim do vankusa skrat na polovicu a zbytok casu trav hladanim prace! googly firmy, hocijake-skoro kazda vacsia firma ma nejake to pravne oddelenie, posielaj CV-cka, motivacne listy, aj ked niekoho zrovna nehladaju-mozno v buducnosti budu a spomenu si na teba...ja viem ako sa citis...ja som s dvomi vyskami robila v McDonalde!!! bola som sice v zahranici, ale aj tak...a kamoska pravnicka-aj ked to bolo pre nu tiez zahranicie si nasla pravnicku pracu v medzinarodnej spolocnosti! takze jasne ze som sa citila ako looser:D Takze hlavu hore! oslov headhunterov, makaj! makaj! makaj! mozno by si zatial mohla skusit nejake poradestvo pro bono, aby si ziskala skusenosti!