Samovrazedne myslienky

Delete 2

Žiaden človek ktorý neprežil na vlastnej koži nikdy nepochopí a nikdy sa nedokáže vcítiť!!!!

A môže byť neviem aký emocionálne založený a mať vysoké EQ.

Snubenica02

Hoci pani psychologicka ma narocnu klientelu, takisto ma jej pristup zarazil. Chodim uz nejaky ten cas na terapiu a mat takehoto psychologa, tak rychlo zdrham. Oou, dievca trpi sebaposkodzovanim a ma suicidalne myslienky, to je sakra na smiech? Uvedomte sa!!
Mam kamaratku s podobnymi problemami, ake ma zakladatelka temy a jej psychiatricka jej raz povedala takmer rovnake slova, no holka sa z toho dobreze nezosypala. A ja sa vam za svoje slova veru neospravedlnim.
Mirus, sebaposkodzovanim sice netrpim, ale samovrazedne idey niekedy mavam. Teda niezeby som ich dakedy realizovala, ale tie pocity poznam. Urcite odporucam navstevu dobreho (!) psychologa, ktory rozpozna, nakolko je uz tvoj stav vazny. SP je naozaj cesta do pekla. Hoci ta je dlazdena dobrymi umyslami. Chces si pomoct. Ale poznas ten zacarovany kolotoc viny za to, dorezania za nu, a tak dalej. Toz tadialto by mali viest tvoje kroky... a este raz zdoraznujem, aby to bol dobry psycholog! Ktoreho budu tvoje problemy zaujimat, ktory ta vypocuje, nevysmeje a najma pomoze.

Duška248

luciano ďakujem veľmi pekne za poklonu :) áno niekedy, vlastne skoro stále je to náročná práca, ale je to môj sen od mala a som veľmi rada, že som sa tam dostala pracovať, pretože v dnešnej dobe je psychológov hrozne veľa a niektorí pracujú napr. v Tescu pri pokladni, takže ja som vďačná, že tu prácu mám aj keď, ako sa hovorí: Nie každý deň je nedeľa a hlavne nie tam, ale s dobrou psychikou, trpezlivosťou a ľudským správaním sa to dá zvládnuť.

luciano

Duška 248, to som nevedel, že pracuješ s narkomanmi. To máš veľmi náročnú prácu, klobúk dole. Moju reakciu na Teba beriem späť....

Duška248

Ospravedlňujem sa ak som niekoho zarazila, či urazila, ale veľmi ma táto téma rozčúlila. Samozrejme, že s klientmi takto nejednám, je iné byť s klientom zoči-voči a písať na nejaké fórum, na ktorom koniec koncov ani nemusí byť pravdivá téma. Mám 29 rokov tak nie som "stará" skúsená psychologička, ale stretla som sa už s mnohými prípadmi, aj keď nemám svoju vlastnú ambulanciu, ale pracujem v centre na detoxikačnú liečbu drogovo závislých. Takže tam mám len narkomanov za klientov, ale zato viem ako mám reagovať aj pri takýchto prípadoch! A to, že som povedala, že je to na smiech, tak viem o čom hovorím! Myslím, že ani jeden z Vás ste nepracovali v centre pre drogovo závislých a s takých problémov ako majú oni, by sa dotyčná osoba, ktorá založila túto tému asi zbláznila! Nikoho neodsudzujem a nepoznám dotyčnú osobu a neviem čo prežíva ani čo prežila, ale reagujem na to čo píše, tak mi tu nepíšte, že neviem ako žije a aké má problémy, či čo. Ďakujem za pochopenie.

luciano

Duška248 - ty že si psychologička? Ak áno, tak by si mala vrátiť diplom. Podľa mňa, ak niekto uvažuje o samovražde potrebuje v prvom rade psychiatrickú pomoc. Tým skôr, ak trpí klinickou depresiou. Takáto depresia sa dá zvládnuť jedine liekmi.

wtf

Duška248 Ako pardon ale ak takto jednáte aj s klientmi tak nechápem, že k vám chodia. Nemusím byť psychológ k tomu aby som odhadla ako sa asi cítia a počúvať či sú normálni je asi to posledné. A čo má byť ako na smiech ? Podľa mňa má rovnakú váhu či sa niekto chce zabiť pre nešťastnú lásku, peniaze, či "len" keď sa nedarí...Nikto nemá horší či lepší prípad, ide iba o to ako to jednotlivec prežíva aj banálne veci môže niekto niesť katastrofálne...Normálne som sa zarazila nad vašim prístupom...

Mirus chápem ťa, máš pocit, že tvoje trápenie skončí so samovraždou, ale nemáš viac dôvodov žiť ? Určite sú milióny vecí, ktoré si vždy chcela spraviť a ešte si na to nemala čas. Zamilovať sa, zažiť dobrodružstvo...Každý prechádzame obdobím, kedy by sme sa na všetko najradšej vykašlali. Ale o čom by bol tvoj život keby sa všetko podarilo na prvý krát ? :) Hm ? Na smrteľnej posteli by si si premietla život a zistila by si, že bol vlastne strašne nudný. Podľa mňa je život oveľa plnší ak si si ho vybojovala.
Ak prídu zlé veci, otvor im dvere. Ver mi, že po nich prídu aj tie nádherné. Všetko, čo sa nám stane nás iba posúva, vďaka tomu rastieme. Núti nás to cítiť niečo.. a o tom je život nie ? O cítení..:)
Možno pre začiatok sa skús porozprávať o tom s maminou alebo dobrou kamarátkou. Sebapoškodzovanie je cesta do pekla. Čiastočne sa ti uľaví, ale nikdy ti to reálne nepomôže...Možno skús zájsť aj za psychologom, a ked ti nebude rozumieť prvý nájdi iného...držím palce, zostaň silná

Duška248

Ste normálni??! To o čom chcete pokecať obaja?! Mali by ste zájsť k psychológovi! Aj ja som psychologička a takéto typy ľudí veľmi dobre poznám. Skúste sa obaja zamyslieť nad tým, čo by vaša samovražda znamenala pre vašu rodinu a vašich známych! A vy sa chcete zabiť, len preto, že sa Vám niečo nepodarí??? Prepáčte, ale to je na smiech. Veď predsa každou chybou sa človek učí! A to, že sa Vám niečo nepodarí, neznamená, že sa Vám to nepodarí na druhý, tretí, štvrtý či piaty krát! Keď niečo naozaj chcete, treba to skúšať dovtedy, kým sa to nevydarí :) A verte mi, že to vôbec nie je dôvod na samovraždu. Mám klientov s mnohým omnoho horšími prípadmi ako je ten Váš, a neuvažujú o samovražde ale bojujú! A to rezanie nôh a rúk by som Vám neodporúčala, môžete dostať infekciu. Pekný zvyšok dňa Vám želám :)