Urazi ho kazda malickost

Príspevok v téme: Urazi ho kazda malickost
livia3

Ahojte

Mam priatela s ktorym som polroka a problem je v tom ze sa uraza za kazdu malickost. Planujeme spolocnu buducnost a nakolko nema extra vztah k inym detom sa obavam ze ani k svojmu vlastnemu ho nebude mat. Totiz napr dneska sa urazil preto lebo bola na navsteve u nas moja neter a zacala sa blaznit. Priatel ju upozornil nech je tichsie a ona sa na tom pousmiala. Zrazu sa urazil zavrel do spajzi a nechcel s tade vyjst. Pohadali sme sa a nekomunikujeme spolu za to. Prislo mi to totalne detinske. Ved je to len dieta a on sa urazi. Vobec nema ani vztah k mojej neteri. Ked urobi nieco zle tak len krici po nej namiesto toho aby sa s nou normalne porozpraval. Mam pocit ze este vobec neni zrely na vlastne dieta. A takto to funguje stale. Hocijaka malickost ho urazi. Uz mam toho po krk. A najhorsie je ze ako chlap si nevie priznat svoje chyby a zakazdym ked je vina na jeho strane on este povie ze nic nespravil. A dnes pocas hadky mi zahlasil ze: preto som siel do tej spajzi aby som sa vynervoval a vyriesil ten problem sam. Tak pochopite take zmyslanie? Snad problemy su nato aby sa riesili vzajomne nie oddelene. A navyse vo vztahu som iba ja ta ktora hlada kompromisy a on vobec. A ak je nastvany on este k tomu povie ze som urazena ja. Akoby svoj problem vobec nevidel. Poradte co dalej. Uz mi dochadza trpezlivost. Dakujem za vase reakcie.

Kimmy

(Dodatok)
Tretia moznost, ze to proste moze byt niekto kto problemy riesi len stylom strkania hlavy do piesku sa asi nepripusta...

Kimmy

Slobodna 04.08.15 22:51

"Ak problem odmieta riesit, tak bud ziadny nie je, alebo si ho jednoducho chce vyriesit sam v sebe."

To je dost zaujmava konstrukcia. Cize ak je niekto napriklad alkoholik a jemu samemu to nevadi ale jeho rodine ano pretoze to ma na nic negativny vplyv, tak podla tohoto citatu vlastne objektivne ziaden problem neexistuje... zaujmave.

Prezyvka055

Mozno ju len nechcel zrezat ako hada tak preto sa zavrel do spajze. Niektore deti vedia byt riadne otravne a este aj drze :D. V kazdom pripade jej radsej mohol dat lekciu spravania, nemyslim teraz ju mal zrezat ale normalne vysvetlit ze ako sa ma chovat na navsteve. Niektore deti su nevychovane myslia si ze si mozu robit co chcu kde chcu. Smutne ze vela ludi a rodicov im to toleruju.

Slobodna

Suhlasim s dalsim a pistekom. Rozumne nazory niekde uprostred, to znamena, nestoja ani na jednej strane, ale objektivny pohlad na vec/ problem. Dalsi, to ze uvazujem skoro ako chlap, je pre mna ako zenu velky kompliment, pretoze aj ja som zmietana emociami a muzske uvazovanie a spravanie je pre mna obdivuhodne, pretoze je racionalnejsie, pragmatickejsie. Mozes napisat z akeho kraja si? Pistek to napisala velmi dobre, vsetko, najviac asi suhlasim s tou castou, ze moj dom, moj hrad. Predpokladam livia, ze nebyvate u teba a ani v spolocnom, ale u neho. To je odpoved na otazku odpovedam, preco by neterka nemohla prist na navstevu. Kto sa nevie spravat a je na navstevach neprisposobivy, nech na ne nechodi. Ktovie, ako sa vyjadrujes pred neterou o svojom partnerovi, nakolko pred nami sa o nom vyjdrujes, ako o detinskom, nezrelom a inteligencne na nizsej urovni nez si ty. Ako chces vychovavat spolocne deti? Ze bude tak, ako ty povies a svojho partnera budes pred nimi zhadzovat a stat vzdy na ich strane? Livia daj toto precitat svojmu partnerovi, nech ta riadne spozna pred tym, ako bude neskoro a vie, co si o nom myslis a mozes si byt ista, ze poletite aj s neterkou, len sa tak za vami zaprasi :)

dalsi

Inak, ak je pravda to urazanie a ze si to len clovek nedomysla, moze to byt povahou.

Na mojej zene tiez vidno, ze pokial s nou suhlasim, je vsetko OK. Ale akonahle poviem nieco kriticke, berie to osobne, neviem ci sa uraza, ale oduje sa, tvari sa jak kakabus, uzaviera sa do seba a moc sa jej komunikovat nechce.

Nepodarilo sa mi to a uz sa asi ani nepodari, aby to pochopila a zmenila sa. Uz je to sucast jej povahy.

dalsi

odpovedam Včera 23:52 - to, ze livia3 tvrdi, ze jej partner je urazlivy, moze byt pravda /a moze mat svoje dovody/, alebo sa nemusi vediet pozriet na svoje spravanie zo sirsej perspektivy a tak sa jej zda, ze priatel sa bezdovodne uraza. Mozno ani nevie, ako ho provokuje, co ho trapi a ci je on spokojny.

Nehovorim, ze zena sa ma podvolovat potrebam muza. Ale ak niekoho milujeme, snazime sa pre neho urobit zvacsa nieco, co ho urobi stastnym. Hoc by to aj znamenalo, ze sa k niecomu budeme nutit. To je kompromis.

Vies, ale vela zien je nastavenych vo vychove tak, ze im chybala prisnejsia chlapska ruka. Niektore su rozmaznavane a potom to dopadne tak aj vo vztahoch. Existuju iba pocity zien, potreby zien.... akoby chlap nemal mat ziadne a bol len stroj, co ma posluchat podla toho, aku ma zena predstavu.

Zeny sa rozhoduju velmi emocionalne aj vo vztahu k partnerovi. Na to, ake su empaticke, tak vcitenie im do muza a jeho potrieb moc nejde.

Cest vynimkam - napr. tu na fore id SLOBODNA, ta uvazuje rozumovo, skoro ako chlap.

Niektori chlapi sa vedia ovladat, niektori menej a na tvari im vidno ich emocie. Niektori maju pokrovu tvar a dusu flegmatika.

Mna napr. moja zena vie niekedy NEUVERITELNE URAZIT svojimi poznamkami a ani si to neuvedomuje. Tiez svojim spravanim. Aj po nejakom dohovore, to vie zlahcit, ze si to beriem inak a ze o nic nejde, je to sranda atd. Neni to sranda. Ale nie som povaha co bude zduty cely den, ani nevybuchnem. Ale velmi ma to vo vnutri zoziera.

Zena si o mne mysli vselico, ale z ucty k nej jej niektore veci radsej nepoviem, lebo by z toho dostala sok a zlikvidoval by som jej aj tie tych par kuskov sebavedomia, co este ma. Naviac by sme sa pohadali a zdula a ofucala by sa na niekolko dni... A to mi netreba, staci, ze sa oduva za hluposti. Jednoducho, kazdy to prezivame po svojom, kazdy mame svoje myslenie, svoje reakcie. Napr. v jej pripade za to moze ciastocne princeznickovska vychova a doteraz nema vypestovany ziadny pocit zodpovednosti, len silne emocie - toto chcem, tamto chcem, toto budem robit, hento nie, len ja, ja, ja, ja.

S niekym sa da komunikovat a rozumne mu nieco vysvetlit, pokial je ten clovek rozumny, alebo natolko k druhemu empaticky, ze mu na nom zalezi, ze sa zmenit vie. Bohuzial, toto su len idealne situacie a v zivote, po faze zamilovania vyplavaju nase prave podstaty na povrch, cloveku spadnu ruzove okuliare, reaguje prirodzene.

No a niektomu mozete vysvetlovat a vysvetlovat a bud to pochopit nechce, alebo mu je to jedno. Najhorsie je, ked uz clovek nechce o tom ani uprimne komunikovat. To sa tazko niekam pohnut.

Ale pokial sa da, je dobre sa opytat, preco sa tak sprava, co mu vadi. Nech uprimne odpovie. Mozno bude potom clovek prekvapeny v akej iluzii zil...

pistek

Livia. Chyba Ti patricny odstup. Ja deti milujem, ale dnesnym detom chyba neraz hlavne vychova, vychovanie, slusnost, ucta, poslusnost atd. Ale kto ich ma vychovavat ked neraz ich vlastni rodicia by potrebovali vychovat, prevychovat ak nie zrovna dostat paar vychovnych narozdiel od deti) Na soferovanie treba mat papiere, podstupit jazdy skusky testy atd atd a na deti? S prepacenim, dnes uz takmer kazdy magor moze mat deti..
Livia. V prvom rade si uvedom - ze Tvoj partner a Ty ste boli doma. Moj dom, moj hrad. Votrelcom..ups, vlastne navstevou tam bola Tvoja neter. Livia. Sama si napisala, ze neter sa blaznila a ked ju Tvoj priatel slusne upozornil nech je tichsie, tak ona miesto toho, aby posluchla, sa na Tvojom priatelovi este zabavala. Divis sa mu? Ja ho v podstate obdivujem ze nevybuchol a ovladol sa. Zeny maju oproti muzom predsa len vacsiu trpezlivost, nervy, co sa deticiek tyka. A vies co si mala urobit Ty? Razne upozornit neterku, ze sa spravala neprimerane - blaznila sa, bola hlucna a po druhe, reagovat na upozornenie dospeleho sa nema tym, ze sa drzo usmieva inemu do tvare. Ved ho tym vedome/podvedome provokovala. Ano, deti to bezne robia. Ale ake deti? Keby bola Tvoja neterka vychovanejsia a vedela by co sa patri a co nie, tak by k niecomu takemuto ani nedoslo. A ked uz doslo, mala si mat aspon Ty rozum oproti dietatu a zachovat sa inak. Muzi su citlivi, ak niekto podkopava ich autoritu. A este unho..u Vas doma. Po praci si chcel Tvoj priatel zrejme oddychnut, mat chvilu pokoj klud a miesto toho este musel riesit taketo. Priatel, aby sa ukludnil a nedal najavo svoju "nas.atost, hnev, atd" to riesil radsej tym, ze sa zavrel kde sa zavrel. Ty by si bola vari spokojnejsia alebo radsej, keby treskol dverami a odisiel by radsej niekam do baru ci za inou? Livia. Si zena. Dievcatka maju starostlivost, opateru uz ako keby v genoch. Uz malinke dievcatka ledva sa to nauci chodit uz pred sebou tlacia kociky a tam babika. Cesu ju, pestuju, prebaluju, hladkaju, prezliekaju atd, sa o nu proste staraju. A videla si uz malych chlapcekov vari toto iste robit? U nich najdes auticka lietadla vlaciky. Bojuju, zapasia, biju sa, sutazia. Rozdiely vidiet uz od detstva a nielen fyzicke. Zvacsa az pri vlastnych detoch muzi nadobudaju iste zrucnosti co sa deti tyka. Svojho partnera sa snaz aspon chapat ak uz nic ine. Ty nevidis, ci skor nechces vidiet, ze akceptoval ze ste u VAS mali Tvoju neterku (mohol odist, vypadnut, vyhnut sa jej, alebo namietat voci jej pobytu u Vas..ale neurobil to). Ostal s Tebou a s nou doma. A ako jej teta si ju mala vychovne Ty prva upozornit, aby sa spravala ako sa ma a patri.
Livia. Ak si si vybrala svojho partnera, zrejme si na to mala svoje dovody. Po pol roku vztahu by mala prevladat este zalubenost laska atd. No Ty na nom vidis ako keby len same nedostatky. Nik nie je dokonaly. Isto ani Ty nie. Akceptuj svoju lasku. Lebo ak by si ho milovala, akceptovala by si ho takeho aky je. Aj s kladmi aj so zapormi. Ty tu riesis jeho detinskost, urazlivost, atd. Ale co tu potom riesis ohladne neho a Vas - Ty? Neterka je zrejme len zasterka. No Ty to vies zrejme najlepsie

odpovedam

dalsi, to znie tak, akoby podla teba sa mala zena za kazdych okolnosti podvolovat potrebam muza. preco by nemohla jej neter prist na navstevu? preco by on nemal byt schopny a ochotny tolerovat to, ze on nie je jediny, komu sa bude venovat? navyse, zakladatelka temy pise, ze deticky chce. takisto mi z jej prispevku neprislo, ze by ta neter rozmaznane vyvadzala. je to dieta, dava najavo emocie uplne slobodne. radsej dietatu vysvetlit, ak robi nieco zle, nez ho rovno okrikovat. poviem ti pravdu, chodila som s jednym urazlivym. mohla som s nim komunikovat tak taktne a s uctou, ako to len slo, ale urazal sa zakazdym. on jednoducho kompromisov schopny nebol, on chcel mat vzdy po svojom. ked som s nim este nechcela intimne zit, chcela som este chvilu pockat, zacal ma volat panna maria. ak niekto nerespektuje druheho, tak tam nie je o com. ak dotycny vedel, ze neter pride na navstevu, tak jednoducho sa mohol on ist venovat niecomu svojmu. vztah nie je len o tom, ze si pytas na nieco povolenie. navstevy su normalna vec. aj ku mne chodia deticky mojho bratranca. ale kebyze to mojmu priatelovi prekaza, tak jednoducho mi to vopred poviem a on si spravi iny program. obojstranna vyhra. nie sa zavriet do spajze, ale normalne komunikovat...

dalsi

livia3-

Ako to dnes chodi ? Deti su drze, nevychovane, rozmaznane. Rodicia im casto dovolia vsetko. Upozornite take dieta a to vas ignoruje, ma vas na haku. Naviac automaticky ste odlud a uz sa obuvaju trebars rodicia, ako sa to spravate k ich dietatu..., precoby nemohlo ludom po hlave skakat.

Tak co urobi chlap ? Miesto toho, aby to zrubal /co sa dnes nesmie/, tak ide vypenit radsej von.

Tiez som nieco take zazil v rodine, niektore nevychovane deti vedia tak vytocit, ze mi hned napadne, ako v Simpsonovcoch, ked Homer skrti Barta :-DDD

Kazdy nema na to nervy. Niekto je flegmatik, niekto cholerik, atd. A tiez je samozrejme, ze ak krici cudzie dieta, alebo robi zle, clovek to vnima inak, ako ked sa to tyka jeho dietata.

Inak, preco by mal mat vztah k tvojej neteri ? Je to tvoja neter, kludne ju moze ignorovat. Nemusi sa mu vobec pacit, ze chce byt s tebou sam a je tam neter. To vytoci nejedneho chlapa.

Dost zien robi taku chybu, ze napr. uprednostnuju deti brata, ci sestry, predtym, aby si budovali vlastny vztah a zakladali svoju rodinu.

Budu z nich raz velmi dobre stare a bezdetne tetusky, zijuce same s mackami.