Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Má vôbec zmysel si niekoho hľadať?

Príspevok v téme: Má vôbec zmysel si niekoho hľadať?
mayhem

Čaute,
mám teraz dosť času na rozmýšlanie a stále mi toto vŕta hlavou. Už je tomu rok čo mi skrachoval zatiaľ môj jediný vzťah (mám 20 rokov), vzťah trval 3 mesiace a potom ma nechala. Odvtedy si dosť všímam a sledujem ostatné páry ktoré poznám. Väčšina z toho dopadá rovnako - rozchody, rozvody, a to aj po 10 rokoch spoločného života keď sú už manželia a majú deti. Skoro každý koho poznám už za ten čas zažil rozchod, 15-ročná baba mala za 1 rok 4 frajerov, 22-ročná kamoška za 4 roky čo ju poznám mala piatich. K čomu to všetko je dobré? Ja som mal dosť dlho zlomené srdce, teda ešte stále po roku od rozchodu ma to veľmi bolí. To už ostatní majú proti tomu imunitu alebo čo? Neviem si predstaviť že by som zažil rozchod po 5 rokoch akých je neúrekom. Má to vôbec zmysel si v tomto veku niekoho hľadať? Doteraz som stretol jedinú s ktorou sme si sadli, aj to skončilo tak že ma nechala a o týždeň bola s iným. Dlho som si skúšal nájsť niekoho, ale tu v okolí akoby nebol vôbec môj typ, ak som spoznal nejakú skvelú babu tak vždy bola zďaleka. Naozaj pomýšlam na to že až vyštudujem tak vypadnem z domu a pôjdem žiť niekam ďaleko preč, trebars do Česka.
Nejaké názory k tejto úvahe?

dalsi

thxc - ked tak rozmyslam, mas asi pravdu. S rastucim poctom partnerov a zivotnych sklamani, clovek zatvrdne a potom to uz moze brat skor sportovo, bez srdca.

Lenze na zaciatku cloveka nepoznas. Trva dost kym ho spoznas a aj ked si myslis, ze ho poznas, situacia sa zmeni, ked zacnete spolu byvat a zmeni sa este viac, ked sa trebars dostanete do tazsej zivotnej situacie, alebo zalozite rodinu.

Z dovtedy idealneho vztahu sa moze stat troska, lebo vztah ide na druhu kolaj, na prvej su vacsinou deti /u zien/. A potom to dopadne nedobre.

thxc

vztahy by mali uplne inú hodnotu keby dnešná mládež s prepáčením nebola sprostá nemala hodnoty aké mala a nepozerala sa na veci aké sa pozerá vztahy sú dnes založené na takých hodnotách že sa rozsypú ako domček s karát pri prvej skúške viem to vidím to na svojom okolí všetko je to postavené vačšinou len natom aby chlap našiel krásnu pani dokonalú kôli ktorej je schopný nechat aj rodinu zázemie pozerá sa len na vzhľad a normálne baby čo majú ozaj niečo v hlave majú city ale niesu nejaké krásky ani nemajú šancu a ostávajú vdaka dobe a trendu same. príde mi to tak že dnes muži aj ženy neustále hľadajú a špekulujú aj ked sa im niekto páči stále hľadajú popri tom či nestretnú niečo lepšie. mládež si dnes ,,preskáče,,v mladom veku toľko vzťahov oničom že majú imunitu voči láske a stávajú sa z nich ,,citový imbecily,, bohužiaľ.

penys

samozrejme, že má zmysel si niekoho hľadať. to, že väčšina vzťahov je nahovno, neznamená, že neexistujú aj šťastné vzťahy. som toho dôkazom minimálne pre seba. nemusíš ísť ani do zahraničia, príde mi to zbytočne prehnané, veď dobré ženy sú aj tu. k tomu vyjadreniu, že tu nie je veľmi výber, sa radšej ani nevyjadrujem, pretože aj my sme sa našli a sme obaja Slováci. rada, ktorá čiastočne pôjde proti mne: tvoj vzťah je tvoj a nerieš, čo sem píšu ľudia, zbytočne to aj budeš čítať. riaď sa len sebou. väčšina tu pravdepodobne aj tak nemá dobrý vzťah, lebo nevedia, ako na to.

lulu2234

Ahoj ja mám 25 rokov nikdy som vzťah nemala a ani žiadny nehladam. Občas mi mozno chýba nejaký blízky človek ale to musí prísť samo a verím ze raz aj príde a potom to bude stať za to :-) Myslím si ze všelijaké povrchné, krátkodobé vzťahy hlavne v mladom veku napachaju viac škody ako úžitku. Ja chcem mat vzťah až keď budem naozaj zrelá a pripravená aj na všetky ďalšie veci ktoré s tým súvisia napr. deti.
A tiež si chcem počkať na partnera ktorý ma naozaj zaujme tak ze bez neho uz nebudem chciet byt :-)

Prezyvka055

No ano, ja som nasiel az v Nemecku. Zalezi co hladas, na slovensku moc vyber nie je. A casto tam mladez zije klasickym SK zivotom.

dalsi

Aky idealista. Nemyslim, ze inde je to lepsie. Pozri si amikov, ake maju pompezne svadby a aku velku rozvodovost.

Nikto neni dokonaly. Dnes je rychla doba a ak zacnu problemy /vsimni si to aj na tomto fore/, napadne ta /a vacsina ludi ti povie to iste/, ze skus to s dalsou,dalsim...

Ale myslenie a vzorce spravania ostavaju, menia sa len osoby, situacia a ich vlastnosti. Za roky sa vsak vsetko opakuje a opakuje a opakuje.

Ludia zleniveju, prestanu na vztahu pracovat a ten sa ruti do zahuby.

Tolko si toho ludia povedia, pourazaju sa, ze za tie roky sa to nazbiera. Ale ak nevieme odpustat, neprenesieme sa cez to, len hladame nieco, co neexistuje.

Po rokoch takeho filozofovania dospejes k zaveru, ze nakoniec ostanes do konca zivota sam. Spamatas sa neskoro a zial uz mas velmi obmedzeny priestor na vyber zo zien, co ti ostava.

Cim je clovek starsi, tak zistuje, ze partner/partnerka nemusi mat to, hento, ze kopec veci su prkotiny a sustreduje sa len na zakladne vlastnosti, potreby.

Touto cestou skonci rovnako. Po rokoch pri vybere, ber co mas /a mas to este obmedzenejsie ako kedysi/, alebo nechaj tak.

Pady a neuspechy su v zivote bezne. Problemom sa stavaju, ked ta zrazia na zem a ty uz nevstanes, ostavas lezat. Alebo ich prijmes a ides dalej. Nevzdas to. Len tak sa mozes dopracovat k niecomu, co chces.

Ako clovek starne, tak zistuje, ze kopec veci, si ako mlady moc pripusta. Netreba to vzdy brat tak tragicky...zivot ide dalej.

Slobodna

Cesko u mna nie je daleko prec, ale hen za rohom :) Tazko poradit, len snad nikdy sa neporovnavaj s inymi. Vies, kazdy clovek je iny, ma ine hodnoty. Niekto sa dokaze otriast skor a niekto neskor. Tiez nie som lahko otrasitelna, ak niekomu otvorim svoje srdce, musi to byt vynimocny clovek a na takeho sa nezabudne zo dna na den. Kazdy potrebuje ale k sebe tu spriaznenu dusu, pretoze bez nej sa zije tazko, smutne a hlavne prazdne. Dialka ta nemoze zastavit, ak najdes niekoho vynimocneho, pretoze taky sa nemusi nachadzat v tvojom bezprostrednom okoli a nemusi to ist ani lahko, bez prekazok. V prvom rade sa asi musis dat vnutorne dokopy a byt pripraveny a otvoreny laske. Kym neotvoris svoje dvere laske, nik k tebe nepride a nebude mat chut buchat na zamknute dvere.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Má vôbec zmysel si niekoho hľadať? - Fórum - ZDRAVIE.sk