Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nie je tento vzťah nebezpečný?

Príspevok v téme: Nie je tento vzťah nebezpečný?
Turkina7867

Ahojte, mám 30 rokov a našla som si priateľa, ktorý je inej národnosti aj iného náboženstva. Po slovensky vie len veľmi málo, väčšinou sa rozprávame po anglicky. Je to Turek. Spoznali sme sa pred rokom a začali sme sa stretávať a nakoniec s toho vyšiel vzťah. Je veľmi milý ohľaduplný, láskavý voči mne. Len sa obávam, ohľadom toho, že čo sa píše, hovorí medzi ľudmi, že Turci chcú ženy len využiť a potom raz odídu aj z deťmi a nikto ich už nikdy nevidí. Ja takto nechcem dopadnúť. Ako sa mám k tomu postaviť? Mám mu veriť, či to radšej skončiť? Nie som si istá. Rodina a priatelia si na neho zvykli, ale neberú náš vzťah vážne, že sa to vraj časom aj tak rozpadne, že sa nedá fungovať dvom ľudom, čo sa rozprávajú cudzím jazykom. POraďte prodíííím, čo mám robiť???

beacon

Rozid sa este teraz vcas kym nebude neskoro.cim viac rozdielov tym viac problemov v manzelstve a to nemusi ist az o tay rozdiel ze on moslim ty krestanka.staci ze on extrovert ona introvert ona madarla on slovak ci ona vs on maturant a su z toho tozvody.preto je mudre ze podobny podobneho si hlada.cim viac rozdielov tym viac problemov.aj ked od povahy zavisi vsetko kto sa ku komu prisposobi a zriekne sa svojichpotrieb.cim blizie sye vzdelanim kulturov osobnostne tym lepsie.Rozchod este vcas.Jr dost Slovakov krasnych muzov.Nepochopim ako mnohe zeny sa zamiluju s VS do uple odlisneho nebzdelaneho roma a po rokocj ke rozvod.Hladajte podobnost zaujmov a vsetkeho.Nevydavaj sa v obdobi zmilovanosti.

istanbulka

nasilsin?

ja som mala za kamaráta jedného Turka, ale on sa prikláňal skôr k budhizmu a bol v pohode, práveže taká pokojná mierumilovná povaha. myslím, že bol výnimka :D

Turkina7867

No jazyk riešime :D on sa snaží učiť sa po slovensky a mňa zvykne niečo naučiť po turecky :D ale keby sme mali deti tak neviem ako by sme ich učili :D ale určite po slovensky, keďže žijeme na slovensku, ale to je ešte predčasné riešiť, ešte sme sa ani nezobrali

Turkina7867

No snažím sa o ňom zisťovať, čo najviac. Ale nechcem byť nejaká dotieravá, že ho sledujem alebo čo.

Fleur-de-lis

a vzťahy kde sa komunikuje cudzím jazykom, no dá sa to, jasné. Trochu únavné občas. Záleží ako dobre človek daný jazyk ovláda. Niekedy to pridá na nedorozumeniach, niekedy to poriadne naštve keď sa človek nevie vykoktať, hlavne v hádke :D Alebo v niečom dôležitom.
Záleží koľko má človek trpezlivosti, a či je ochotný sa s tým potrápiť a vzdať sa tej určitej blízkosti, ktorú vytvára rovnaký materinský jazyk...

dvojpes

turkina

predvadzas tu typicky zensky pristup, ktory potom casto vedie k problémom.
bojis sa, ale nic neurobis, aby sa preboha nahodou neurazil a nerozisiel sa s tebou.
tento pristup ta ale kludne moze doviest do situacie, ktora sa ti pacit nebude.
tu predsa nejde o konverziu, ale o to, aby si nieco o nom zistila.

mimi.MM

Navyše pôsobí to trošku násilne, no predstav si ze by sa ta také nieco spýtal on.... len tak aby otestoval ze si v pohode aj keď veriaca
Inak otázka by podľa mňa nemala znieť či je ten vzťah nebezpečný, pretože pokiaľ nie je nejaký fanatik co je nepravdepodobné tak nieje nebezpečný len preto že je moslim, ale skôr či je perspektívny, bolo by to ľahšie ak by ste boli obaja v podstate neveriaci alebo vieru neriešili vôbec. Totiž časom ak by prišli nejaké nezhody tak náboženstvo je dobrá pôda pre výčitky a ublizovanie si.

Fleur-de-lis

Turkina, no či je nebezpečný je ťažko povedať. No počula som príbehy všelijaké o tom, akí sú milí, vlastne že sú majstri v tom ako so ženou... pokiaľ sa zaňho nevydá a potom má ona problém...
Ale počula som aj iné príbehy, kde to aj po svadbe pokračuje normálne.
Ja osobne by som nemala odvahu na to, dať sa dokopy s moslimom. Priateľstvo v pohode, ale vzťah nie. A nejde len o strach plynúci z ich kultúry/viery, ale pre mňa by to bol hlavne problém s príliš veľa rozdielnosťami, ktoré z tej kultúry plynú. V kamarátstve to prekážky nerobí, ale vo vážnom vzťahu to prinesie veľa komplikácií.
Jeho osobne nepoznám, neviem aký má vzťah ku svojej viere, kultúre... Aj moslim môže byť úprimný a dobrý človek. Aj keď z ich náboženstva mám určitý strach. Niektorí exmoslimovia hovoria o tom, že islam nie je mierumilovné náboženstvo (nemyslím teraz na tie extrémy). Ale zas len podľa viery sa nedá povedať o človeku aký je.

No snaž sa ho čo najlepšie spoznať.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nie je tento vzťah nebezpečný? - Fórum - ZDRAVIE.sk