Nie je tento vzťah nebezpečný?

Príspevok v téme: Nie je tento vzťah nebezpečný?
Turkina7867

Ahojte, mám 30 rokov a našla som si priateľa, ktorý je inej národnosti aj iného náboženstva. Po slovensky vie len veľmi málo, väčšinou sa rozprávame po anglicky. Je to Turek. Spoznali sme sa pred rokom a začali sme sa stretávať a nakoniec s toho vyšiel vzťah. Je veľmi milý ohľaduplný, láskavý voči mne. Len sa obávam, ohľadom toho, že čo sa píše, hovorí medzi ľudmi, že Turci chcú ženy len využiť a potom raz odídu aj z deťmi a nikto ich už nikdy nevidí. Ja takto nechcem dopadnúť. Ako sa mám k tomu postaviť? Mám mu veriť, či to radšej skončiť? Nie som si istá. Rodina a priatelia si na neho zvykli, ale neberú náš vzťah vážne, že sa to vraj časom aj tak rozpadne, že sa nedá fungovať dvom ľudom, čo sa rozprávajú cudzím jazykom. POraďte prodíííím, čo mám robiť???

mimi.MM

Turkina, tak vysoká škola ešte nie je zárukou... Skôr by som si všímala či je veľmi náboženský založený to by mohol byť problém, aj keď ani tak samozrejme nieje pravdepodobne ze by došlo k takým extremom ako ľudia radi preháňajú, ale jednoducho je to obmedzujúce a mohlo by ti to ísť časom na nervy. Ak je síce moslimskeho pôvodu ale náboženstvo veľmi alebo vôbec nerieši asi ako mnohi slovenski "kresťania", alebo je ateista tak o.k
Tá jeho väčšia pozornosť k tebe môže byť daná aj jeho kultúrnym, rodinným prostredím, alebo je to jednoducho v ňom :-) Každopádne buď ale opatrná a najmä trpezliva, aby ta nenapadlo si ho hneď vziať alebo co.... A uvidíš, keby sa pretvaroval tak to určite nevydrží dlhodobo :-)

van Alden

Prezyvka055 vidiet, ze si nikdy nestretla moslima. Ja ich zopar poznam. Ti, ktori su tu uz dve alebo tri generacie tak sa "poeuropstili". Mozno niektore veci dodrziavaju (nejedia napr. bravcove) ale inak su velmi slobodomyselni ludia a viera nie je u nich najdolezitejsia vec v zivote. Ale poznam aj takych, ktori su par rokov na Slovensku (aj Turkov) a oni by sa nikdy nevzdali svojej viery. Oni by nieco take povazovali za urazku. Nie su taki ako nasinci, ktori chodia raz do tyzdna do kostola a pritom v realnom zivote podvadzaju, su nemoralni (ja niesom moralista). U nich je na dodrziavanie nabozenskych zvyklosti velmi prisne dohliadane a ak nedodrzia tak su prisne trestani. Nebud naivna ak si myslis, ze by sa zmenil. Skor on bude od teba vyzadovat, aby si prestupila na islam.

miki26

Moslima určite nie :D Je to určite nebezpečné. Osobne vo svojom okolí som poznal jedno dievča, ktoré moslim predal neskôr ako štetku za 12 tiav inému moslimovi :D Tamten predal potom inému a tak kolovala ďalej. Až ju nejaká organizácia nevyslobodila.

Prezyvka055

S tou vierou to by mohol byt dobry pokus :) ci ta ma rad alebo nie... navrhni mu nech sa vzda viery. Ak ti povie ze nie potom znamena ze povysuje nejake imaginarne veci nad teba :) teda mu za vela nestojis.

Turkina7867

mimi.MM ja si myslím, že on je dosť inteligentný, má vysokú školu, je inžinier aj keď zatiaľ nieje zamestnaný, ale aj to iste príde. Nebývame zatiaľ spolu len občas u neho v byte prespím, inak bývame oddelene. Aj keď sa bude musieť asi viac naučiť po slovensky, keď tu bude chcieť pracovať. A často mi nosí kvety, čokoládu, kúpil mi aj zlatú retiazku, ja sa tomu samozrejme ako každá žena teším, ale čo keď si ma tým chce len kúpiť? Neviem ako si to mám všetko vysvetliť. Možno mi chce dobre a miluje ma a ja si o ňom myslím, že si ma chce kúpiť? Toto ma zožiera, ale zase mu nechcem naletieť, nie som nejaká mladučká naivná baba. Uvidím, budem sa tváriť ako doteraz a keby som niečo šípila tak by som to asi ukončila.

mimi.MM

Neviem ti v tomto poradiť, to budes musiet posúdiť sama je dobre ze nepriek tomu ze je všetko super ides do toho s chladnou hlavou. Podľa mňa nie je ani tak dolezite z akej krajiny je človek ale skôr či je prirodzene inteligentný, na akej je úrovni, aku ma osobnosť a samozrejme hlavne ci ste sa našli. Chce to veľa veľa spoznávania sa a času.
Každopádne niečo takéto by som sa nepýtala na verejnom fóre ľudia sú u nás väčšinou ešte veľmi obmedzeni, bez rozhlasu a reálneho pohľadu na svet.

Turkina7867

No skúsim mu navrhnúť tú zmenu náboženstva, ale neviem, akú to bude mať odozvu :/

Van Alden no presne toho sa bojím, že keby sme mali aj dieťa a keby sme sa náhodou rozišli/rozviedli a on by mi to dieťa ukradol za hranice, tak neviem, čo by som robila :(

van Alden

poznam jednu zenu, ktora sa dala dokopy s moslimom, ale nie turkom. Vsetci ju varovali ale nepocuvala. On nakoniec zdrhol ale nastastie sa mu nepodarilo uniest spolocne dieta. Nechapem zeny, ktore si zacnu s moslimom, aj ona bola len handra v tom vztahu..