Ake stravovanie je lepšie?

Príspevok v téme: Ake stravovanie je lepšie?
ukulalula

Prosim Vás, čo je lepšie pri liečbe anorexii. Začat sa stravovať postupne pridavaním jedal, alebo začať sa normalne stravovať. To znamena hocikedy si dať na čo mam chuť, nesledovať 2-3hodinový interval (R,D,Ob,Ol,V).
Pretože už dlšie sa stravujem prisne podla času, ale vôbec mi to nepomaha na psychiku. Lebo to musim stale sledovať. Ale zase sa bojim jest tak volne. Po akom čase sa asi vaha ustali?
A čo sport, je dobre sa mu venovať?

Ekak

Ukulela či ako sa volas
Je super že si začala normálne jest
Skús jest normálne porcie bez výčitiek ak ked pôjdeš jest povedz si že z toho budeš krásna, štíhla...
A hlavne jedz zdravo
Ked ješ normálne a nepriberas to nevadí . Mne sa stalo to isté jedla som nórmalne ale nepribetala som. Teda na váhe áno ale celkovo výzorom moc nie keďže moje telo este rástlo aj teraz je to tak. Cítim sa super. Ak ješ normálne ale si unavená možno máš malo železa alebo máš malo spánku..

Gima

Ahoj, potrebujes vyzivovy doplnok napoj Nutridrink z lekarne Stoji do dvoch eur. Maju rozne prichute a je to bomba. Adresujem to hlavne ukulele.

ukulalula

Co je to normálna porcia to niekedy neviem, ale zdá sa mi, že už sa k nej pomaly približujem, tak váha snád sa už pohne. Stále mam so sladkým problémy. Bojím sa jesť sacharidy. Ale tie asi potrebujem kvôli tej únave. Snád aj tá odoznie....len kolko to bude trvať to asi ťažko povedať :(

oui..

ukulala, pokial nebudes jest normalne porcie, nebudes ani priberat ani nebudes mat dost energie na normalne fungovanie

ukulalula

Nikto nič? Prejde tá únava niekedy? A kedy konečne začnem priberať? :/
Vôbec neviem čo mam od svojho tela teraz čakať. Ved čo sa aj čudujem, ked som mu také šoky porobila :(

ukulalula

No tak snažím sa ďalej...jem pravidelne, asi stále menšie porice ako bežný jedáci, no napredujem a to som rada. Niekedy si dokonca aj len tak čo-to zobnem a bez výčitiek. Teším sa z toho.
Asi by som mohla aj pribrať pri 167 cm 43kg a cítim stále únavu. Je to hrozné! Prejde to niekedy? A kedy začnem aspon trochu priberať?

oui..

no, tak kedze mne z tejto kontroly drbkalo, tak radsej zobem priebezne, proste ked si uchytim kus zeleniny, alebo niecoho, coho sa nebojim, ked mam chut. k tomu sa postupne snazim zakomponovat vacsie jedla. ale je pravda, ze to tiez nebolo zo dna na den, vlastne ked som mala nervy pocas statnic, tak som bola schopna byt kazdu chvilu v chladnicke a chrumat mrkvu a uhorky cely den, len aby som nieco zula a potom uz chytat paniku aj z toho, ale celkom som si zvykla aspon na to, ze mam plne brucho a nejde ma z toho roztrhnut, nemusim okamzite ist zvracat len preto, ze necitim prazdny zaludok. netusim, ako dlho este bude trvat, kym budem schopna zjest uplne normalnu poricu normalneho jedla bez vycitiek, respektive ci vobec niekedy tento moment pride, ale tymto systemom si aspon ako tak viem postupne viac dovolit. lebo ked pride ku konfrontacii s jedlom, nie som vyhladovana ako vlk a hlavne, nepremyslam nad tym, co mam naplanovane, uz pol dna dopredu. takto totiz neviem, co vlastne budem jest, ani kedy presne a potom v tom citim omnoho vacsiu slobodu, aj ked ma rozum sem tam chce plasit, ze tymto stylom sa nikdy nenaucim "spravne" jest, ale asi momentalne kaslat na "spravne". vsetko je lepsie, ako nejest vobec, alebo prezrat a pregrcat cely den, nemat ziadne ine zaluby a zaujem o nic ine ako o zufalstvo z toho, ze nad tym nemam ziadnu kontrolu ...

ukulalula

No to si vystihla. Presne taký pocit, ze si stále musím sledovať kedy som už jedla, či prešli dve-tri hodiny od posledného jedenia, kolko som toho zjedla a kolko mám, medzi tým si ani nič nedám, aby som neporušila režim a podobne.
Asi je to ozaj individuálne, aj keď ten približný režim treba dodržiavať. I ked sa pozriem na mojich blízkych, tí jedia kedy im chutí a na hodiny vôbec nepozerajú. Dzobnú si dačo a idú dalej, potom sa naobedujú a vôbec nič neriešia..ach ako im závidím :/

oui..

vies, ono to je podla mna silno individualne. navody Ti budu tvrdit, ze pravidelnost je lepsia a skutocne, niekomu velmi pomaha. ja osobne mam napriklad vsak pocit, ze u mna ta pravidelnost vytvara len vacsiu potrebu kompulzivnej kontroly nad jedlom a celkovo sa viac na to jedlo sustredujem. momentalne si nesledujem cas, kalorie nic. nejem sice vela pocas dna a po robote sa zatial vzdy prejem, ale z takmer celodennych bulimickych zachvatov som uz mesiac v stave, ze pocas pracovnej doby ma jedlo vobec netrapi a to je po 10 rokoch fajn pocit pre zaciatok. pocas dna viem, ze potrebujem ranajky, aby som mala energiu a celkovo pocas dna necitit hlad, lebo by som bola nervozna a nevedela sa sustredit, tak priebezne pocas dna chrumkam zeleninu, ovocie a k tomu doplnam zdroje bielkovin a zdravych tukov (tofu, olivy, cottage cheese, rozne natierky, jogurt, proteinove koktaily). viem,ze to nie je tradicny sposob stravovania, ale neotravuju ma myslienky na jedlo, ani obavy z toho, co so zjedla pocas dna a mam pocit, ze si uz aj viac dovolim, dnes na ranajky som mala plnotucnu smotanu s ovocim, co som si pred par mesiacmi este nedokazala realne predstavit... nedavam samu seba za priklad, stale sa prejedam a zvraciam, len som chcela popisat svoju skusenost, ked som si jedlo strazila a kontrolovala, bola som nonstop nervozna a sustredena len nan, vlastne tak aj cela moja bulimia pred x rokmi zacala. prilis striktnou snahu kontrolovovat jedlo, vycitkami, ked to neslo a hladanim idealnej cesty, ako ovladnut samu seba. pre mnohe z nas je prave ta kontrola a sledovanie kontraproduktivne, ale mnohi odbornici by so mnou iste nesuhlasili... proste si daj cas a nebud na seba prilis tvrda, nesnaz sa v jedeni byt tak dokonala, ako si uz zvladla byt v nejedeni.