Ake stravovanie je lepšie?

Príspevok v téme: Ake stravovanie je lepšie?
ukulalula

Prosim Vás, čo je lepšie pri liečbe anorexii. Začat sa stravovať postupne pridavaním jedal, alebo začať sa normalne stravovať. To znamena hocikedy si dať na čo mam chuť, nesledovať 2-3hodinový interval (R,D,Ob,Ol,V).
Pretože už dlšie sa stravujem prisne podla času, ale vôbec mi to nepomaha na psychiku. Lebo to musim stale sledovať. Ale zase sa bojim jest tak volne. Po akom čase sa asi vaha ustali?
A čo sport, je dobre sa mu venovať?

ukulalula

Snažím sa teda jesť pravidelne, ale neviem ako to je s tým pridávanim jedla. Neviem to odhadnúť asi, lebo váha mi aj tak išla ešte dole. Asi jém stále málo. Strach ma veľké oči :/

jajaa

ahoj. podla mna je lepšie jest podla hodin aspoň priblizne, teda 5-6krat denne - ran, des, ob, ol, vec1, vec2, prípadne niekto veceria len 1krat. dokonca aj ludia, ktori netrpia alebo netrpeli ppp by mali dodrziavat pravidelný rezim v stravovaní ak sa chcú citit dobre a byt fit. cvicenie urcite ano, ale neprehanat to, rovnako jako s pozorovanim sa v jedle. sladkosti by nemali byt denno-denne sucstou jedalnicku (mne sa to nedari sladkosti jest tak, ze len napr 1-2krat do tyzdna, bohuzial, ale poynam ludi, ktori to praktizuju dlhodobo. postupne zvyšovat mnozstvo stravy sa mi zda lepsie jako hned nabehnut na vacsie mnozstva ked predtym telo hladovalo, chapes, chce to cas...iba ak si velmi podvyzivena, tak to, samozrejme, v tom pripade nestaci, vtedy je dobre pribrat co najskor do tej miery, aby tvoj organizmus nebol podvyzeny, vtedy je nevyhnutne rychlo prebrat iked psychika sa dava doporiadku dlhodobo...a abstinujes cely život, s tym sa treba zmierit.

ukulalula

Takže si neriešila 2-3 hodinový odstup od jedenia a proste si si len tak dala hoci-čo pod zub? Alebo ako? Aj sladké si začala normalne jesť?
Lebo niekde som čitala, že je dobre postupne navyšovať kcal a porcie a inde zase, že treba hned "normálny" prísun jedla...tak som z toho trochu stratená.

sunshine7777

Ahoj, ja som začala jesť normálne, aj keď to vôbec nebolo jednoduché. Trvalo to niekoľko mesiacov kým som zase začala cítiť normálny hlad. Do teraz to nie sú úplne normálne porcie, sú menšie. Tak ak zvládneš (pretože to vôbec nie je jednoduché) jesť normálne, tak do hoto.

A cvičím stále, mám z toho aspoň dobrý pocit že niečo pre seba robím.