JE ZDRAVÉ KRAVSKÉ MLIEKO?

Príspevok v téme: JE ZDRAVÉ KRAVSKÉ MLIEKO?
pišta

Náš blízky vzťah ku materinskému mlieku, s ktorým sme sa streli v matkinom náručí, formuje pohľad na mlieko aj dávno po tom, ako sme z tohoto náručia vyrástli.
Potravinársky priemysel so silnou reklamou, podporovaný všeobecne uznávanou tézou o nevyhnutnosti mlieka a výrobkov z neho v dennej výžive, tento pohľad v nás len utvrdzuje.
Je to však naozaj tak?
V záujme nášho zdravia na začiatok vám ponúkam iný pohľad na mlieko, ktorý zrejme nebude korešpondovať s viacerými názormi. JE TO VŠAK DISKUSIA.
.
Kravské mlieko (a výrobky z neho) je problematická potravina:
-Má viac bielkovín ako materské, ktoré vlastne potrebuje teliatko, aby rýchlo nabralo hmotnosť.
-obsahuje mliečny cukor, laktózu, na ktorý je potrebný enzým – laktázu. Tá sa u detí postupne vytráca a pribúda problémov s trávením takýchto výrobkov
-tuky, ktoré obsahuje, majú najväčšie percentuálne zastúpenie (až 2/3) nasýtených mastných kyselín zo všetkých živočíšnych potravín, čo nie je dobré pre žilový a cievny systém
-JE SILNO HLIENOTVORNÉ, dráždi a upcháva telový respiračný systém
-obsahuje ťažko stráviteľný kazeín, ktorý komplikuje trávenie a prispieva k zahlieneniu
-je kyselinotvorné
-pasterizácia síce ničí choroboplodné zárodky, ale enzymaticky kazí mlieko
-syry sú koncentrátom vyššie uvedených nevýhod
-pribúda množstvo poznatkov, ktoré hovoria o tom, že denné používanie mlieka spolu s bielym cukrom a bielou múkou sa podieľa na viacerých civilizačných ochoreniach.
Neušetríme teda poľnohospodárom prácu? A nielen to...: )

damian

V KAZDEJ ZELENINE JE VACSIE-MENSIE MNOZSTVO VAPNIKA. KRAVY ZERU LEN TRAVU A LEN ODTIAL MAJU VAPNIK. TAKZE PODHO NA KOLENA A PAST SA :-)) STACI AK SA BUDEME PAST NA BROKOLICI A SPENATE. TAM JE VAPNIKA AZ AZ...

aduliena

A čo keď nemôžem jesť mak??...:o))
Ale inak mlieko vôbec nepijem, nikdy mi nechutilo, môjmu telu nechýba....asi...

poliewoocka

Ja necitim potrebu napit sa mlieka.Obcas si dam nejaky ten jogurt,syry jem tiez...
A vapnik sa da ziskat ovela efektivnejsie,napr. zo semien maku.1 lyzicka denne a je...

damian

...kravske mlieko bolo prirodou (ci Bohom) urcene pre teliatka, nie pre cloveka. Preto ho ludsky organizmus nedokaze stravit - hlavne tie kravske hormony, vysoky naval proteinov a nevstrebatelneho vapnika (to preto sa cloveku chce po mlieku spat a je unaveny, lebo organizmus je mliekom zatazeny). A uz ani nespominam umele hormony, antibiotika a ine lieky, co sa dnesnym kravam davaju.

klarika

este tak surove kravske alebo kozie, ci zakysane, ak neviete prestat s mliekom. ale prevarene by som nedoporucovala.
inak, ja tu HORKU cokoladu tiez rada. nie je pravda, ze neobsahuje mlieko, obsahuje ho, susene. inac, moje zdravie je biedne, cokolada nepomaha.

damian

Abusabah, pozri si stranku www.zdravie.sro.sk a najdi si clanok Pravda o mlieku a potom uvidis, ci robis dobre alebo nie...Ja som presvedceny, ze NEROBIS DOBRE