Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Extrakcia zubov mudrosti - vyber anestezy

Príspevok v téme: Extrakcia zubov mudrosti - vyber anestezy
angela_27

Pred niekolkymi dnami som mala vytrhnuty zub (7) s cystou pod nim. Bolo to 1. krat, kedy mi bol vytrhavany zub a zistila som, ze mam problem zvladnut taku bolest (som astmaticka) - 1. injekcia neucinkovala (co zistila zubarka, ked zacala tahat zub... - kvoli tomu, ze tam bola cysta) a zaucinkovala az 2. To som sa vsak uz velmi bala a mala som problem dychat - viem, ze zo strachu samozrejme, ale to neovplyvnim.

Na rontgene je vidiet, ze mam dve 8-micky, ktore rastu kolmo na 7-micky. Pred 2 rokmi mi moj zubar povedal, ze mi budu robit problem, az zacnu rast a bude vhodne ich dat von. Kedze uz viem, ako znasam bolest pri extrakcii zubov (a zrejme to nebude trvat 2 minuty ako tento zub), uvazujem nie o lokalnej anestezii, ale o celkovej. Myslim, ze vznik astmatickeho zachvatu je asi dostatocny dovod na tento typ anestezy, alebo nie? Podstupili by ste taky zakrok v celkovej anesteze alebo by ste zvolili este nejaku inu moznost? Mimo astmy som tachykardicka (ale pulz je momentalne pod kontrolou). Vzdy som uprednostnovala lokalnu anestezu (napr. pri vybere krcnych mandli, to som zvladla, ale bola som hospitalizovana samozrejme), ale po skusenosti s touto poslednou extrakciou mam jednoducho strach... Zajtra idem za svojim stomatologom a opytam sa aj jeho. Ale zaujima ma aj vas nazor. Aku cestu by ste si teda zvolili?

angela_27

Tak co sa tyka osetrenia zubneho kazu, tak to zvladam, ale trhanie zubu som zistila, ze uz presahuje moju hranicu (tiez si viem predstavit, ze mi som asi nerozdychala napr. strach z porodu...). Vzdy som osobne uprednostnovala lokalnu anestezu (ked som si dala vybrat krcne mandle napr.), lebo som niekde pocula, ze ma celkova anesteza dopad na pamat. A potom stare zname... nemusim sa zobudit a pod. Ale kvoli tomuto poslednemu zazitku u zubara, tahat (vysekavat) zuby (osmicky) by som si na ambulancii nedala. Dnes som bola u stomatologa, rana po vytiahnuti zuba sa mi hoji dobre, avsak som sa rozhodla, ze napokon trosku pockam s vyberom osmiciek. Totiz podla rontgenu su este v kosti a poradil mi este trochu pockat. Ty by si ich vyberala, keby boli este v kosti a neozyvali sa? Nehrozi nejaka komplikacia? Ja som ich chcela dat von len kvoli tomu, aby mi neposunuli zuby (nosila som fixny strojcek) - nemam dostatok miesta v ustach na nich. Tak len co sa trosku zacnu ozyvat, pojdu von... a viem, ze to bude cestou hospitalizacie na chirurgii (stomatochirurgii). Nech ti zakrok dopadne v poriadku, ked pojdes.

whiteshortsq

Ja napr nemam irealny strach ale ja citim silnu bolest vsdrdci akoby mi stdce rezali ja mam velmi nizky prach bolesti a vsetko citim silnejsie ako ostatny preto na vlastnu zodpovednost som ponechala odklad extrakcie hornych zubov mdrosti.Je mozne pouzit aj ine anestetikum podla tvojho zdravotneho stavu silnejsie.ja citim silnu bolest u mna ziadne placebo neprichadza do uvahy.Na buduci rok sa chystam vytiahnut ich.nie je v nich kaz len su nasiroko vsadene a z dovodu tesnosti maleho priestoru nie je mzne ich osetrit plombou to je dovod preco ich treba vytiahnut.moj strach prameni zo skusenosti z bolesti na hranici unosnosti.Su rozne druhy anestetik v zavislosti od zdrav.stavu a samoxrejme podla tvojej vahy aby ti ho vhodne nadadili.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.