Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nechcem chodiť do kostola

Príspevok v téme: Nechcem chodiť do kostola
Lulu14

Dobrý deň, mám 16, bývam na dedine a nechodím do kostola. Som veriaca, modlievam sa, snažím sa dodržiavať to, čo by som mala a tie ostatné veci, ale do kostola ma nič neťahá. Áno, som aj lenivá vstať, ale keď idem, necítim sa tam vždy dobre. Všetci jeden na druhého čumia, usmievajú sa na seba a po omši sa ohovárajú, napr. tá mala oblečené to a to...Hovorí sa o rovnosti, no niekedy mám pocit, že na prvom mieste je muž, potom nám zase tĺkli do hlavy že byť inak orientovaný je niečo strašné a podobne. To sa mi nepáči. Občas mávam kvôli tomuto konflikty s mamou, ktorá chodenie do kostola odo mňa vyžaduje, a to nechcem. Môžno časom pochopím teraz pre mňa nepochopiteľné a zistím že to tak má byť, ale teraz som trochu stratená a nechcem sa s mamou hádať. Aký názor máte na to vy? Čo by som mala robiť?
Ďakujem :)

RNG

Kto nie je v dusi presveceny o tom, ze Boh je a treba sa spravat podla jeho prikazani vlastne nema vieru a chodi do kostola len kvoli zvyku.
A su ludia, co tuto vieru maju a podla nej sa aj spravaju, alebo aspon sa snazia podla toho spravat, a do kostola nechodia.

mikamo

Ahojte
V prvom rade človek chodí do kostola pre seba a nie pre druhých. V detstve ma dosť nútili chodiť do kostola a to vo mne vyvolalo rebéliu a tá mi ostala do dnes a netýka sa len kostola...som rebel..čo mi prikážu to nerobím ale s prichádzajúcimi rokmi som sa naučil jednu vec..prehodil som si to, samozrejme príkaz nesplním ale snažím sa aby som to chcel ja a už to ide. Verím v Boha ale návštevu kostola nepovažujem za prejav viery. Ale keď sa naskytne príležitosť a som v kostole vychutnávam si ten pokoj aký na mňa to miesto vyžaruje, takže nemám problém zúčastniť sa omši a precítiť ten pokoj....to je moja skúsenosť

danik223

Bob je vsade prítomný aj na tých najbiednejsich miestach, vôbec netreba chodiť do kostola aby sme ho našli. Druhá vec je že spoločenstvo veriacich nas moze posilniť, pomôcť rásť vo viere a duchovne sa vzdelávať, len si na to treba nájsť správnych úprimných ľudí.
Ja osobne preferujem bližší, osobnejsi a hlbší vzťah z bohom pred prázdnymi kaznami a umelými obradmi v kostole. Boh je dobri a milostivi, vidí do duše každého z nás a na rozdiel od ľudí si ho nemožno kúpiť tým že budeme robit veci iba navonok a pre efekt.

tasty

ľudia lepšími nebudú len preto, že budú chodiť do kostola pravidelne podľa nejakej šablóny
omylom si myslia, že tú plnú nenávisť, závisť, zlobu a neprajnosť, ktorú nosia v sebe, eliminujú chodením do kostola, ak tomu veria, sú to zlí ľudia

boh - láska je v každom z nás, vyžaruje z nás dobrota, ľudskosť ide z nás, k tomu netreba nejaké násilné kázne a násilné chodenie do kostola

ak to človek vo svojom tak cíti, tak do kostola pôjde

ale tvoja mamka to zrejme nepochopí, ale tak by to malo byť ;-)

Lulu14

Ďakujem za názor. Len ešte neviem ako to vysvetliť mame...Ona tvrdí že Boh mi nebude pomáhať, že je to jeho prikázanie a tak. Ako jej mám vysvetliť, že kázeň sa mi niekedy nepáči a radšej tam chodievam ked je tam menej ľudí?

beacon

Ked ta to nenaplna nechodievaj.mala by to byt tvoja vnutorna potreba.je to kazdeho rozhodnutie.ja na omse niky nechodim a to z dovodu ze s kazanim sa casto nestotoznujem a neznasam vela ludi.idem sa tam pomodlit ked ledva tam niekto je ked kostol jr prazdny.Nerob to co ta nenapnna lebo vtedy to aj ttak nema efekt.Aj doma pred spanim sa mozes pomodlit nemusis preto do kostola chodit.rob to co ta bavi

miilos

ja som tiez z dediny, a tiez chodenie do kostola mi je proti srsti. Ludia tam idu a tvaria sa aky su sväty vsetci, mily....... A pritom sa spravaju ako spiny, len sa po kostole klebeti, ohovara, zavistlivy, a nedajboze niekto vycnieva z radu.... Je mi celkovo z nich vsetkych nagrc a aj celkovo z mentality slovakov. Som bol v zhranici, sice tam do kostola moc ludi nechodi, ale povedal by som ze ludia su tam lepsi, milsi, preto tu ani nechcem zostat.

adelaida

Mam presne tolko rokov co ty, a som na tom absolutne rovnako. Az na to, ze mna mama do nicoho nenuti. Ale ked vidim tie stare tetky ako sa v kostole zbozne modlia a potom ohovaraju po skonceni omse kazdeho, az mi je z toho zle...

Delete 2

Milujem kostoly :) Ale keď sú prázdne, bez ľudí :)

Okamžite by som do nejakého zašiel...no a v tomto teple je tam aspoň fajn prostredie :)

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.