Zaklada si len na materialnych veciach

Príspevok v téme: Zaklada si len na materialnych veciach
alexandr@

Ahojte

Mam partnera ktoremu su vo vztahu dolezite materialne veci ako moralne. Mysli si ze ak mi nieco kupi tak je to viac ako to ci mi da najavo ze ma lubi. Najhorsie je to ze ma neraz prirovnal k zene co ide len po peniazoch ako keby som bola on. Ked som mu vysvetlovala ze aby mi dal viac pocitit ze ma lubi tak mi povedal ze riesim debiliny. :( nehovorim ze peniaze niesu dolezite no zakladat si iba na nich nieje podla mna v pohode. Vsak dvaja ludia si musia zakladat aj na svojom vztahu a nielen na tom co kto komu kupi. Navyse po hadke vyjdem iba ja ako ta najhorsia. On si kolko razy ani nedokaze priznat ze chybu spravil on. Hneva ma ked vravi ze peniaze su neoddelitelnou sucastou zivota, a ked potom na to povie ze riesim debiliny ked od neho vyzadujem aby mi tiez dal najavo ze ma lubi. Takisto on nedokaze urobit kompromis vyhodny pre oboch len ja. Ake nazory mate na to vy. Zotrvali by ste vo vztahu s takym clovekom? Dakujem za reakcie.

horeHlavu

@Delete

Novidis. to je spravny pristup. Ak si sam so sebou spokojny a nezaujima ta co iny okolo vravia a veris si, ze to co robis robis dobre a spravne, tak je to super.

Delete 2

Normálne mi je do plaču, myslím, že som sa nerodil dobre...

Ak sa úspech človeka posudzuje podľa toho čo má, koľko toho má a nie podľa toho aký je to človek tak je to z môjho pohľadu veľmi smutné.

odpovedali ste tým pádom na to, čo sa zakladateľka pýtala.

Svet nie je čiernobiely a verím že bytosti, ktoré nepodľahli tejto konzumnej dobe a jej návodom ešte existujú a bude ich čo najviac :)

Nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá, no ak niekto úspech a hodnotu človeka meria množstvom financií a postavenia v spoločnosti tak niekto taký u mňa nemá šancu..

Som veľmi rád, že poznám bytosti, ktoré to vidia podobne ako ja a veľmi som im za to vďačný :)

Delete 2

horeHlavu - hm...ke´d myslíš...ako som napísal, nemá zmysel vás tu o niečom presviedčať....

Ale je to v dnešnej dobe jednoducho tak, že...

nemá zmysel aby som si v tejto téme míňal energiu.

Moireal

A co sa tyka tych bez bytu, ono to skodi vztahu ak by dvaja byvali s rodicmi. Toboz ak rodicia maju len byt. To sa skratka neda. Nevravim, ze si taky chlap nenajde frajerku ale budu mat problemy. Ono je problem hlavne tu na sr. Vo vyspelejsich krajinach ako DE je lahsie sa dostat k bytu. Hlavne k podnajmu. V BA su byty nehorazne drahe, tam sa ozaj neda s podnajmom, pokial clovek nebyva s dalsimi piatimi ludmi.
A zas si myslim, ze najlepsie je zacinat si vztah s niekym, ked je clovek aspon ako tak psychicky v pohode a nieje rozhadzany. Ale kto dnes nieje vsak? Ja som len chcela povedat, ze peniaze vedia vela pokazit ale aj vylepsit, a preto su dolezite.

hehe1

moireal ty kde zijes? kolko je takych chlapov? v percentach ich spocitas na jednej ruke a ostanu ti prsty, to mi ver,ziju u rodicov a maju viac penazi, lebo z platu co sa na slovensku zaraba je jednoducho nemozne si dovolit platit byt s jedneho platu a este aj vyzit, potom zvolia radsej zivot u rodicov, ako by nemali mat pomaly ani na jedlo a mali byt, len aby ho mali... mnozstvo chlapov rozmysla tak, ze si najskor chcu najst tu svoju polovicku a potom to byvanie a tak je to aj v zahranici, kde nikto nebyva sam, ale kazdy kto je single ma spolubyvajuceho, u nas ale takyto trend jednoducho nieje, tak sa zije u rodicov, to je jednoducha matematika...

horeHlavu

@Delete 2
Podla mna tu nejde o to, ze kto ako byva, ale ako sa snazi a co vie dosiahnut... Ak niekto byva u rodicov preto, ze si setri peniaze pre buducnost, tak OK... ale ak byva u rodicov, preto ze takto dokaze prezit, tak je to podla mna nezodpovedne. Znamky v skole nehovoria nic o uspechu v zivote, skola je skola, zivot je zivot. Ja mam pristup nie, ze kto mi da pracu, ale u koho budem pracovat kvoli svojim zrucnostiam, pripadne ci mam dobry napad, kvoli ktoremu by som vedel podnikat a ludia by pozadovali moje zrucnosti.

Napriklad uz len sa zapriet a naucit sa nejaky cudzi jazyk a neverim, ze sa praca nenajde. Nauc sa menej obvykli jazyk a pracu si nebudes hladat, ale vyberat. Cudzi jazyk je len priklad veci na ktorej sa moze clovek velmi jednoducho iba so samozaprenim zdokonalit a tak ukazat svoju zodpovednost k zivotu. Isto su rozne ine ziadane veci na trhu prace, ktore cloveka posunu do pozicie ziadaneho.

Ako si sa odvolaval na uspechy v skole... ukazovatel uspechu v zivote je v konzumnej spolocnosti majetok, ale moze to byt aj cestovanie, kulinarcenie, zaujimave finnacne narocne hobby a tak.
Vies sa uplatnit -> budes za to zaplateny -> peniaze pouzijes na to co ta bavi alebo to co si cenis -> to ukaze ludom naokolo ze si schpny a budes ziadany (ci to bude auto/dom/cestovanie okolo sveta je uz na tebe)

Moireal

Delete, tak potom ine nezostava len skusit zacat uvazovat podla zakona pritazlivosti. Ja som myslela, ze je to blbost. Jasne, mysli pozitivne. Ale tu nejde len o to,aby clovek myslel pozitivne, ale aby sa vyhybal veciam, ktore ho dostavaju do zlej nalady. Je to tazke, ale coraz viac si uvedomujem a z kazdej strany sa na mna vali, ze si naozaj tvorime svoj zivot sami.
Ale akonahle sa clovek zacne zamyslat nad tym, co vsetko nema, bude mat toho stale menej. Je to tazke, sama mam odmala velmi negativne myslenie, aj sa mi velmi vela veci v zivote pokazilo. A prave preto som aj k peniazom zaujala taky postoj, ze netreba ich nenavidiet ani odsudzovat tych, co im idu v ustrety, pokial ich beru len ako prostriedok a nie hlavny ciel. Problem je az ked su cielom a to vtedy clovek nikdy nema dost. A snazim sa aj dopriat inym, nech sa maju dobre, ocenit ich, pochvalit. Lebo iba tak sa moze clovek odrazit niekam vyssie.
A ked nejaky chlap zisti, ze ta jeho chce niekoho bohatsieho, nech ju nech tak, lebo pre nu su peniaze len ciel. Tak ci tak by spolu neboli stastni a s niekym inym mozno ano.

Delete 2

Takže ako si napísala...ostatní bez bytu, auta či financií nie sú vhodní do vzťahu... no čo už...mal som sa lepšie narodiť.

Sme otrokmi peňazí...

Moireal

Lenze kolko je takych chlapov,ze je im naozaj lepsie byvat u rodicov lebo je to pohodlnejsie? Maju potom viac penazi, ktore nemusia platit na podnajom trebars.
Zeny sa ani tak lahko ako chlapi nezamestnaju. Chlap moze robit akukovel pracu ale zena je predurcena skor na iste konkretne veci.

Ja vychcana niesom, len vidim veci v sirsom svetle a neodsudzujem nikoho, zato ze sa chce mat lepsie. Vsetky zeny rozhodne nebazia len za majetkom. Ale ked chce niekto skutocny vztah, tak asi podla mna sa posnazi aby u rodicov trebars byvat nemusel. Len doba je naozaj taka, ze je tazke vyjst s peniazmi a mnohi tu na svk uz aj rezignovali. No a taki ozaj niesu do vztahu.
Ja nemam rada tieto vojny pohlavi, no tu sa ine ani nedeje. Co sa dosiahne tym, ze budete nadavat na zenske a vsetky sudit podla tych par co ste spoznali a zachovali sa moznie nie velmi dobre? Ja poznam xy bab, ktore pracuju a niesu nijake zlatokopky, ani nebazia po majetkoch ale hladaju si seberovnych chlapov a hlavne takych, aby ich lubili. Su aj tie, co miluju peniaze mozno trochu viac. Co na tom? Stale to tak funguje. Bohaty si hlada krasku ktorej bude platit a kraska zas bohaca. Zmierte sa s tym, ze su aj take, aj take.
Casom si isto najdete taku, ktora sa k vam bude hodit.