Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Som neschopna?

Príspevok v téme: Som neschopna?
hlupasom

Ahojte,

ani neviem kde by som začala. Tak mam 27r a ukončenú dosť náročnú vysokú školu. ako každá žena, aj ja som chcela už od 15 záujem od chlapcov. Po čase, ked uz vsetci mali vztahy, tak som rozmyslala a trapila sa nad tym prečo ja ho nemam :( nebolo to až take tragicke, pretoze mi vsetci hovorili, ze ked dostudujem tak si niekoho najdem.. nech sa teraz tym netrapim a venujem sa skole.. no ja som dostudovala a opat nic :( az do dna kym som nenastupila do zamestanaia a tam som sa zblizila s jednym kolegom.. zazila som prvykrat co je to laska, citila som to aj z jeho strany.. skratka tie uzasne pocity, ked clovek zrazu nieje sam a niekomu na nom zalezi.. Po urcitom case vsak do nasej prace prijali novu kolegynu.. ja som isla na sluzobku mimo SR 2 tyzdne.. pred sluzobkou sme sa s priatelom pohadali, pretoze som mu slubila, ze tam nepojdem, ale bohuzial pracovna situacia ma donutila a kedze sme nemali moc peniaze tak mi nic ine ako posluchat sefa neostavalo.. vratila som sa zo sluzobky a od jedneho kolegu sa len tak mimochodom dozviem, ze nasa nova kolegyna je uz frajerkou mojho teraz uz ex.. velmi ma boli ked ich vidim spolu.. a navyse teraz su uz dva tyzdne na dovolenke pri mori.. Chcem sa spytat, podla vas som az taka neschopna, ze som sa za 26r nedockala takmer ziadnej pozornosti od chlapa, ziadneho vztahu a ked v 26r som sa toho konecne dockala, tak ma moj priatel necha kvoli inej zene?? 95% co poznam baby, tak sa rozisli oni s frajermi a nie frajeri s nimi :( citim sa uplne hrozne, ked si spomeniem, ze ma nechal kvoli inej zene.. odsunuta ako kus nabytku :( predpokladam, ze dalsieho vztahu sa zase 25r nedockam :(

Fleur-de-lis

@milili,

je mnoho ľudí, čo nemajú odvahu ísť za tým čo chcú, v horšom prípade ani nevedia čo chcú. A možno je niekedy nutné, aby padli na dno totálnej nespokojnosti a až to ich potom prinúti sa niekam pohnúť.

Že nemáš priateľov, no, ak stále vieš o niekom s kým si si v minulosti dobre rozumela, s kým sa cítiš fajn, tak proste zavolaj tej osobe (či viacerým) a choď ich pozrieť...
Nehanbi sa alebo čo... Povedz poprípade, že ťa mrzí, že váš kontakt sa obmedzil, že si nemala najzdravší vzťah v tom čase a ďalej nerieš...
Nie si v práci tak máš čas. Navštív priateľky, čo majú deti, chvíľu sa s nimi pohraj, prípadne sa ponúkni s niečim pomôcť... Zaujímaj sa o to, ako sa im darí. Skús sa vtedy nesústrediť príliš na seba a svoje depky, ale zaujímaj sa o nich, počúvaj ich... Totiž keby si na nich hneď vybavila všetky svoje problémy, mohli by mať pocit, že si sa chcela stretnúť len zo sebeckých dôvodov, a po druhé, maminy toho nemajú málo, tak určite by ich potešili záujem a pomoc.
Moja kamarátka čo má baby sa vždy veľmi teší keď prídem. Kým sa hrám s drobcom ona si niečo stihne spraviť, potom pokecáme prípadne jej s niečim pomôžem... A ona je rada, že má dospelú spoločnosť :)

Ďalej, využi ten čas možno na vzdelávanie. Vieš už čo by si profesionálne chcela robiť? Kým sa nevieš rozhýbať tak sa aspoň doma sama vzdelávaj a informuj... Poobzeraj sa po nejakých dobrovoľníckych prácach. Občas mám pocit, že na také zapletenie sa do seba samej (depky zo seba, málo odvahy, málo sebavedomia) najviac pomôže dobrovoľnícka pomoc niekde, kedy človek prestane myslieť v kuse na seba a sústrediť sa na seba... Dáva to slobodu.

A ten neúspech, no, mňa samú to v jednom smere tiež dosť ovplyvnilo. Celkovo neznášam neúspech dobre. Často si potom myslím, že aha, tak toto nie je pre mňa... Ale proste tak to nie je. Snažím sa si pripomínať, že mnoho ľudí, čo niečo dosiahli, prešli neúspechom. Proste nespadli sme z neba učení, niekto sa musí učiť odvahe, niekto zručnostiam, no proste koľko krát spadne dieťa, kým sa naučí chodiť?! Chvála bohu to deti neodradí, inak by sa nikto z nás nenaučil chodiť ;) Spadnúť nie je neúspech, je to proces učenia... Patrí to k tomu.

Ak chceš napíš mi, môžme spolu porozmýšľať kde by si mohla začať...

mililli

Fleur-de-lis, to mam asi podobny problem, to sebavedomie.
Tiez mam pocit ze som taky ten typ zeny co sa lahko ovlada a potom je sklamana. Aj ked som si predtym hovorila ze ja by som to nikdy nedopustila, predsa si ma ulovil taky ktory bol somnou ked ma potreboval a teraz ma uz nepotrebuje tak ma lahko vymenil. A ja blba som len skakala ako piskal a robila som co som mu na ociach videla. Som ja ale blba. A myslim ze to suvisi s tym sebavedomim, uvedomila som si to ako si napisala o tom dlhodobom neuspechu. Ja som mala volakedy kopec snov po skole. Avsak zamestnala som sa v jednej firme na dedine a aj ked som nadavala na pracu a nebolo to bohvieco bola som tam 7 rokov. Ako ten cas bezal, stracala som motivaciu na vsetko co som chcela robit, uplne som si prestala verit ze nieco dokazem este. A on mozno to tiez videl ze som nesebavedoma, ze si nejdem za svojim, radsej cucim v praci ktora ma nebavi nez by som s tym nieco robila. Potom som sa rozhybala, dala som konecne na jeho slova a podala som vypoved, no ale v tej dobe sa to pokazilo aj medzi nami, vykaslal sa na mna a ja som teraz sama, bez prace, kazdy den s depkou na krku. Ked rozmyslam nad konickami, tak ani tie uz veru nemam, nemam nic co by ma naplnalo stastim. A priatelia? Ziadni skoro niesu, lebo koli NEMU som sa s nikym nestretavala. Kamosky su povydavane, maju deti a mam par kamaratov s ktorymi sa ale stretavam len raz za cas. Cele zle.
Preto si aj hovorim ze kto by chcel taku babu, nesebavedomu, co nevie co chce aj v jej veku (28). A ja viem ze sa hovori ze najskor musis milovat seba aby ta mohol milovat niekto iny. A ja som vzdy bola malo sebavedoma a velmi sebakriticka a mozno jedno s druhym suvisi a preto kazdeho od seba odplasim. Nemala som idealnych partnerov, ale zacinam si mysliet uz ze len vo mne je chyba, ze som neschopna, ze kto by chcel somnou byt ked som takato. Tym ze sa tak citim, tym padom som bola aj majetnicka a ziarliva bala som sa ze ostanem sama a ked tolko na take veci myslite, vlastne si to aj privolate, takze som tak dopadla a teraz som sama a smutna a neviem co so sebou dalej. Nema ma pomaly ani kto podporit. Rozmyslam ako sa nakopnut a fakt netusim.

Fleur-de-lis

no moja, nie ty si hlúpa, ale on. Je jedno aký dôvod na rozchod, takto sa to proste nerobí. Aspoň vieš, že čestnosť nebola jeho silnou stránkou, tak sa netráp...

Chápem bolesť, možno aj poníženie, keď ich výdavaš teraz, ale na druhej strane, ozaj buď rada, že už nie si s človekom, čo nemá problém podviesť...

Väčší problém je pravdepodobne tvoje sebavedomie. To má veľa ľudí a ešte keď sa to spojí s nejakým dlhodobým neúspechom, je to o to ťažšie si veriť.

Máš inak plnohodnotný život? Máš dobrých priateľov? Záľuby, ktoré máš naozaj rada? Keď budeš vo svojom živote spokojná, ľahšie k sebe pritiahneš zdravého muža. Nečakaj na chlapa, že ťa spraví šťastnou... Jasné, že túžba po vzťahu je dobrá a prirodzená, buď za ňu vďačná, ale snaž sa hľadať šťastie aj mimo vzťahu. Ten vzťah si ťa raz nájde.

Keby si si chcela popísať, tak mi napíš na emaema@hotmail.sk
Niekedy človek proste potrebuje, aby mu druhí pripomínali, čo je dôležité, aby ho povzbudili, keď mu je ťažko...

Zajacc

Niektore firmy su fakt ciste ku*varne sa to tam susce kazdy s kazdym jak biele mysi :D Normalny clovek si od kolegov udrzuje odstup a nic si s nimi nezacina, rozhodne ziadne vztahy, ani kamaratske a uz vobec nie partnerske. Pouc sa a nerev.

Zajacc

Pockat. Ty si na tu sluzobku isla so sefom ?! Tak potom nie si obet a on ti to len vratil. Bo rovny rovneho si hlada a ak si si nasla suknickara, tak asi ani ty nebudes ziadne neviniatko.

Bandolera

Prosim ta, teraz sa ti zda, ze sa ti zrutil svet, ale kvoli jednemu bezcharakternemu debilovi sa NESMIES podcenovat! Ked si vedela zaujat jedneho, zaujmes aj ineho (lepsieho), len hlavu hore a staraj sa o seba. Tam niekde na teba caka ten pravy ;-)

adr1a

Zrejme maju v praci pravdu ze ON taky proste je. Sama vidis co spravil tebe. Ako sa hovori, bez vetra bez vanku sa ani listok nepohne. Skoda, ze si to nevedela skor. Vyhla by si sa sklamaniu, bolesti, utrpeniu. Ale tak zalubenemu cloveku ani poznat pravdu nepomoze, ked je zaslepeny laskou. Sustred sa teraz na pracu, vykon, snaz sa ex vyhybat aby si ich nemala stale na ociach aj ked v praci sa to tazko da. Ak niekoho hladas, chces, skus si podat cielene inzerat (specifikuj koho hladas, ake mas poziadavky na partnera. Plus o tebe nieco). Pripadne si podaj inzerat ze hladas niekoho s kym by si travila volny cas (kupalisko kino sport kultura turistika ai). A ako ti pisu, sportuj, navstevuj zariadenia (kultura umenie zaujmy-ake mas, k comu inklinujes), staraj sa o seba (vyzor oblecenie, aj duchovne na sebe makaj). Ja zas takymto nahodam ze vonku len tak niekoho stretnes moc neverim. Ako vies, ze ten-ktory clovek je sam, bez lasky, bez vztahu? Vsak to nikto nema na cele vycapene. A ked sa niekomu zapacis tak necakaj, ze sa prizna ze niekoho ma. Vtedy zapru aj vlastnu matku :D

A never tomu ze vsetky tvoje kamosky sa rozchadzaju s muzmi. Co povedia? Ze sa na nich priatel vykaslal? Ze si nasli inu? Tak zaklamu. Bud si tym zachranuju zvysky sebavedomia alebo nechcu vyzerat ako odkopnute chuderky. Zenam by si nemala moc verit. Celkovo ludom

PetraS

Vieš vôbec niesi nepochopna to ani nech nenapadne o sebe pochybovať. Chlapi su hrozní, viem o čom pises mne sa stalo to iste bola chodila som s chlapcom vsetko bolo v pohode, este jeden vecer sme boli spolu u mna vsetko bolo v poriadku tvrdil ze ma lubi este na dalsi den sme boli v kontakte, a na druhý den ráno pozriem a sprava ze vraj ma inú, bol to sok nechápala som ako je toto možné len tak bez vysvetlenia akoby nič neskutočne mi to ublížilo a moje sebavedomie to pekne podlomilo, dovtedy som nemala problémi s chlapmi ale po tomto zážitku som si tiež myslela ze nestojím za nič ze som neschopná, škaredá a kadečo som si namyslala a nedokázala som sa vyrovnať sama so sebou, moj pohľad na samu seba sa v sekunde zmenil a videla som v zrkadle škaredu ženu ktoru by nikto nechcel za frajerku. Takze presne viem ako sa cítiš, lenže teraz s odstupom času som sa s tym zmierila a zistila o ňom ze strieda dievcata ako ponožky, takze som nakoniec rada ze som nebola dlhšie s takým človekom, ale poviem ze ľutujem ten stratený cas po rozchode ako som sa sama so sebou trápila, nechodila medzi ludi a namýšľala ako som nepochopna, kedy som vedela vrátiť cas tak by som ho strávila určite inak ako v depresiách. tak ti poradím hlavu hore niesi neschopná len on je obyčajný bezchakterny debil pre ktorého sa neoplatí plakať a depkarit. Tak hlavu hore, nemaľuj sa pekne sa obleč, bud sebavedomá usmievavá a chod medzi ludi a hlavne si užívaj každý den naplno!!

Doktorexitus

No podla toho ako sa zachoval tak vyzera ze ta neukludnuju ale pravdu hovoria skoda ze ta neupozornili predtym

hlupasom

no kamaratky - kolegyne, co tam robili s nim uz predtym ako som ja dosla mi hovorili, ze nemam co lutovat, pretoze je suknickar a bezcharakterny.. ale podla mna ma chcu len ukludnit

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Som neschopna? - Fórum - ZDRAVIE.sk