Príbeh 30nicky, ako ďalej...

Príspevok v téme: Príbeh 30nicky, ako ďalej...
Loni

PPP mam 15 rokov, teraz mam 30. Začalo to túžbou schudnúť, potom obmedzovanie sa, skončilo to pri bulímii, vracanie aj 5 x denne (doma v pivnici vo vani v nákupných centrách na dovolenkách...) pridala sa k tomu úzkosť depresia psychické problémy. Momentálne som skor v štádiu purgativnej anorexie - začala som menej jest a v podstate menej vraciam takze som akože na tom lepsie. Mam uz aj dieta, dcéra tomu este nerozumie ale trápi ma to, hádame sa s mužom, nikto iný o tom nevie... Nemam strašnú podváhu takze to nie je nejaké okaté... Problem je ze sa bojím aby som nezomrela alebo nedostala nejaku ústavu srdca obcas mi byva zle mávam buse ke srdca a obcas zvraciam krv. Mam 180 cm a váhu cca 58-60 kg. Myslite ze musim pribrať? Alebo je to ok? Moj muž by bol rad keby som mala sono 65. Ja sa bojím jest nechcem uz nikdy vracať ale jedlo mam rada. Skúšala som vsetko možné chodím na terapiu , na pobyt som stará a mam namáhavú prácu, neviem ci je pre mna este nádej...

elka80

Bulimia je ciste sebectvo, bezohladnost voci nasim najblizsim a prameni z toho ako si nevazime vlastny zivot a zdravie, vznika z lenivosti pohnut zadkom a docielit pekne telo spravnou zivotospravou ako su sport a zdrava vyziva, prave preto, ze som si tym peklom presla, viem o com pisem...

elka80

zacni preboha chodit s malym von, ved sa s nim nahanaj, vela plavajte spolu a urcite nepriberies... Myslis ze ovisnute chude telo je pekne? Treba sportovat a nie len chudnut.. A ries viac dieta a jeho potreby ako vlastnu vahu ;-)

elka80

neviem to popchopit, lebo ked mas dieta, sa ti automaticky menia priority a ked sa o neho staras, nemas cas grcat, kupovat haldy jedla a zase grcat a grcat... Grcala som hlavne vtedy, ked som mala vela volnečho casu, ved som dokazala hodiny stravit v kupelke... Ked dieta nie je silna motivacia, tak potom uz fakt neviem co..

Loni

dakujem za odpovede. Otázka naozaj nie je fake. Mrzi ma ze ma väčšina nechápete ale nezazlievam to nikomu. Naozaj sa cítim ako najvačšia svina na svete ktora zlyhala ako zena matka a manželka. Snažím sa zo všetkým síl len teraz vsade kazdY cvičí zdravo je bežne maju ženy modelky v mojej výške taku váhu aj menej a ja si vravím ze preco nemozem aj ja. Lebo na strednej ked to začalo som mávala 67-68 kg a strašne som sa hanbila, neviem ci je to moja normálna váha ale nemam ju uz 15 rokov. Myslite ze ked začnem normalne jest priberiem na tu váhu alebo kde sa to zastaví? Strašne sa bojím jedla a fakt jem asi malo ale ja uz vobec necítim hlad napríklad včera ranajky melon, obed hrnček uvarenych cestovín so zeleninou bez oleja, popoludni 1 pralinka a Kava a večera to iste co obed s jablko. Ja viem pribrať aj z takejto stravy... Dakujem všetkým ktorí mi píšete, posúvate ma ďalej...

tothehell

do prdele, prečo na ňu všetci tak útočíte? Ja sama mám 20 rokov PPP ale to ešte vôbec neznamená že nemámrada rodičov, súrodencov, priateľa...!!! Čo tu radíte, tzv."odborníci", tak podľa toho viem že to vôbec nechápete, aká je to silná závislosť, a najmä elka80, keďže si si tým sama prešla, ako je možné že ju vôbec nevieš pochopiť? Dobre, možno tebe pomohol k vyliečeniu synček, no každý má iné pozadie choroby a nie každý má taktiež silnú vôľu...niekedy nestačí na zdolanie tejto pliagy ani tá najsilnejšia motivácia (z mojej skúsenosti)...Loni, želám Ti, aby sa Ti podarilo vyhrať nad anorexiou, držím palce:-) P.S: si vysoká a máš naozaj dosť podváhu...

marisol95

tomu asi nikto nedokáže porozumieť,ako je možné,že matka-a manželka sa hentak znechá na pána boha a radše 10 kra do dna grcia namiesto toho,aby sa starala o decko.si ho berieš so sebou na wcko ked grcáš?to bude mať teda pekné zážitky.ozaj.si len myslíš,že tomu nerozumie...
si troska,ktorá by sa mala liečiť,chceš opustiť rodinu o rok o dva,ked umrieš ?asi hej :) všetko je to len v tvojej hlave.a myslím,že táto téma je aj tak fake

elka80

ako mozes mat cas pri dietati aj na grcanie, ja som vyliecena buimicka, cca 10 rokov som kazdodenne zvracala, no odkedy mam maleho, nebolo na to cas, bola som rada, ked som mala cas sa najest, organizmus sa prisposobil na normalne stravovanie, upravila sa mi hmotnost, kazdy den teraz cvicim pol hodku a je to super. Prestala som hlavne kvoli synovi, ved potrebuje matku a nie trosku... zamysli sa nad sebou, lebo bulimia je v hlave, dokazes to ovladnut ked chces, a nie je to take tazke ochorenie ako schizofrenia napr...

marisol95

no krásne sa teda ničíš aaj celé svoje vnútornosti,najmä žalúdok tým vyprovokovanym zvracaním,kedže zvraciaš krv nevidím dobré vyhliadky do budúcna,ja obdivujem takýchto ľudí,zdravých,ako si dokážu ničiť život obyčajým sprostym grcaním,ktoré za to nestojí,žiadna LINIA stihla za to nestojí !!si myslíš,že dokedy budeš žiť ?ked si takto 155 rokov ničíš zdravie a život ?chodíš na terapie?super,ale akože to chodíš na terapie a aj tak potajme vracaš ?načo su ti potom terapie ?chod do ustavu,tam ta možno vyliečia.ak teda samozrejme TY sama budeš ochotná,ale ako vidím,tebe ani sto lekárov nepomôže,kedže máš dieťa a manžela a prednejšie ti je ničenie si zdravia a grcanie potajme na záchode,ako oni.a máš extrémnu podváhu,čiže absolútne nemáš dobrú postavu ako si ty nahovárš,musíš vyzerať naozaj hrozne pri svojej výške.samé kosti...
takýto človek,ako ty,ktorému nezáleží ani na dieťati a mužovi,na svojom vlastnom zdraví u mňa nemá pochopenie a ani cenu.v prvom rade nie,že musíš pribrať,ale musíš sa vyliečiť,lebo si chorá na hlavu,a to liečia na psychiatrii.nikde inde.držím palce.tam si mala byť už dávno