Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Každodenný stres

Príspevok v téme: Každodenný stres
Martin.

Ahojte, mám 18 a už dlhšiu dobu ma aj viackrát za deň chytá stres. Vôbec to nemám pod kontrolou a ak mám niekam ísť, s niekým sa stretnúť alebo niečo vybaviť, hneď mi poriadne stúpa tlak (búšenie srdca a niekedy aj blikanie pred očami - vidím svoj vlastný pulz). Dokonca aj keby som hral PC hru a bál by som sa, že by som prehral, aj vtedy by som bol pod stresom a takých príkladov je viac. Neviem, či to môže súvisieť aj s krčnou chrbticou, ale nemám ju v najlepšom stave a s ňou asi súvisí to, že mi tlak poriadne stúpa aj keď dlhšie sedím a potom sa postavím (nízky tlak nemám). Som mladý a nejaké antidepresíva užívať nechcem, lebo to má určite všelijaké vedľajšie účinky, donekonečna ich užívať nemôžem a po vysadení by sa mi to predpokladám zase vrátilo. Nechcem ísť ani psychologičke, lebo akurát by mi povedala, čo viem aj ja sám, že sa musím ovládať, že si musím hovoriť, že sa nič nedeje a podobne. Tak čo mám robiť? Myslíte, že by pomohli vysoké dávky horčíka a vitamínov B? Vopred ďakujem za všetky názory a rady.

Martin.

Ďakujem za odpoveď. Vápnika by som mal mať dosť, tak skúsim dopĺňať horčík. Snáď to niečo pomôže.

linda222

Ahoj Martin,

tiež som mala také stavy búšenie srdca a stavy úzkosti, lebo som si rýchlo a nečakane musela hľadať nové zamestnanie. Ale najviac mi pomohlo pri boji voči stresu zdravý životný štýl a pitný režim, ideálne obohatený o životne dôležité minerály, kvalitny spánok, pripadne aktivny relax-šport alebo prechadzky.
Takže veľa kvalitných potravin bohatých na živiny- ja som sa dala na delenu stravu, čo bolo fajn lebo som sa citila, že mi strava nezaťažuje organizmus a mala tým viac energie. K tomu pre optimálny pomer vápnika a magnézia 3:1 som pila viacej Gemerky, ktora mi pomáha doteraz zvládať každodenný stres, únavu. Kombinácia magnézia a vápnika zmierňuje príznaky únavy, pomáha pri prevencii srdcových chorôb, znižuje krvný tlak, pomáha v prevencii cukrovky, utišuje nervový systém a podporuje činnosť čriev a močového mechúra. Magnézium pôsobí antistresovo, povzbudivo a má regeneračné účinky. Vápnik je nevyhnutný pre vývoj a spevnenie kostí a zubov a napomáha vstrebávaniu magnézia do tela.Táto kombinacia jedla a minerálov, pohybu mi pomohla nestresovat a už mam aj novú prácu a som oveľa viac v pohode ako predtým.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Každodenný stres - Fórum - ZDRAVIE.sk