Krčové žily

Príspevok v téme: Krčové žily
Ria_94

Ahojte... Mám 21 rokov, a už pred dvoma rokmi sa mi začali prejavovať krčové žily... Najprv to boli malé metličky sem-tam na nohe, neskôr vystúpené žilky dole na chodidlách okolo členku, na predkolení a podobne, celkovo mám na nohách už dosť výrazné žily. Keď sa k tomu pridal pred rokom opuch a strašné bolesti, objednala som sa ku lekárke. Po troch mesiacoch (čakacia doba) som si myslela, že mi dá aspoň nejaké tabletky, aby to tak neopúchalo a nebolelo... Bohužiaľ ma veľmi sklamalo, keď ma lekárka vyšetrila, a poslala domov so slovami "je to len estetický problém, ku mne sa vráťte, až to bude zdravotný problém"... Pritom som jej prízvukovala, že to máme v rodine, tatko bol operovaný, že keď mi noha na obed opúcha, až sa mi zarezávajú inak voľné ponožky, asi to nie je celkom v poriadku... v zime to bolo relatívne ok, aj keď mi žilky pribúdali, no teraz je to zase dookola samý opuch a samá bolesť... Neviem, či tam mám ísť zase, alebo mám čakať "kým to bude choroba"... Rada by som privítala nejaké rady, ako s tým bojovať... keďže voľne dostupné veci z lekárne neliečia, len zmierňujú príznaky... Vopred ďakujem.

vierka.kral

na opuchnuté a ťažké nohy a na kŕčové žily je najlepší priessnitz gél na žily a cievy, mne pomáha už nejeden mesiac

MIHala

Mne pomahaju na opuchy a problemy s nohami Wobenzym. Bolia a opuchaju mi nohy najma v lete, pri tychto horucavach a ked dlho sedim. V minulosti som sa kvoli tomu desila dlheho sedenia, najma ked som letela lietadlom na dlhe trasy, bola to hroza, ale teraz je to ovela lepsie vdaka Wobenzymu.

lombardo1981

Ria_94, v USA je to s doplnkami podobné ako u nás. RNG v tomto veľmi rád zavádza. FDA ich pred uvedením neschvaľuje. Výrobcovia iba poskytnú všetky potrebné informácie, ako je zloženie, mikrobiologická nezávadnosť a podobne. Viac si prečítaš tu: www.fda.gov
Although dietary supplement manufacturers must register their facilities with FDA,* they are not required to get FDA approval before producing or selling dietary supplements. Manufacturers and distributors must make sure that all claims and information on the product label and in other labeling are truthful and not misleading.
A ani to trestanie nie je také ako opisuje. Často ingrediencie zamieňajú či vynechávajú. Alebo dokonca používajú farmaceutické látky v čisto prírodných doplnkoch: www.accessdata.fda.gov
www.ag.ny.gov

Ria_94

Myslela som podkolienky, nie ponožky, sorry :-). A že Mobivenal má identické zloženie: ako píše RNG, u nás výživové doplnky nie sú kontrolované, čiže výrobca si tam môže napísať, čo chce. Možno je to len moja paranoja, neviem... Určite ale pôjdem do zdrav. potrieb a nechám si poradiť niečo na kompresiu...

RNG

Ponozky a podkolienky zvierajuce nie su dobre, lebo krcove zily sa tvoria v nohach aj nad nimi a to pri zovreti pod kolenami podkolienkami o to viac. Na to treba cele zvierajuce pancuchace .
V USA obsahy potravinovycy doplnkov prisne kontroluje FDA a ked najdu vyrobok s obsahom znacne rozdielnym, nez je na nom ucedene(+-5%)m tak vyrobcu najprv len pokutuju a ked to okamzite nenapravi, tak ho znicia, zavru vyrobne a dokonca niekedy uvaznia
Takze vyrobcovia maju k dispozicii vynikajuce laboratoria na kontroly obsahov a ked nechcu byt zlikvidovani FDA, tak obsahy dodrzuju. To samozrejme plati len na USA,vyrobky Z inych krajin toto dodrziavat nemusia.

N-ika

Kup si aspon kompresne nadkolienky, ponozky su zbytocne, neviem ci vobec kompresne ponozky existuju, kedze by nemali ziadnu funkciu :-) tie podkolienky, nadkolienky a pancuchy totiz funguju tak, ze stahuju a spevnuju nohu, cievy, podporuju cirkulaciu, predchadzaju tromboze...
a Mobivenalu sa neboj, nie je to doplnok, je to lacnejsia verzia detralexu...:-) Ja tiez uzivam mobivenal a pomaha mi tak isto ako detralex :-)

N-ika

Ria- mobivenal je to iste ako detralex, maju identicke zlozenie. Detralex je sice na predpis ale platis ho v plnej vyske, takze mne doktorka odporucila sama Mobivenal, kedze je lacnejsi...