Ako ste si zarobili na bývanie?

nextone

nemam-meno Dnes 10:08

- mila slecna. Su rodiny, ktore musia z 500E gazdovat pre domacnost /aj 3, 4 osoby spolu/ a este aj usetrit pre deti.

Ak platis rodicom 150E, ostava ti 350E. Ak sa uskromnis, tak pre seba minies mesacne 50E a 300E mozes odlozit. V tom pripade splatis 12000E za 3,3 roka.

Ak budes rozsafna a minies 150E aj na seba, ostane ti na setrenie 200E. Na 12000E nasetris za 5 rokov.
--------
Co sa mna tyka, na byt som si nasetril z SK platu a byvanim u rodicov. Setril som co sa dalo a potom som kupil byt/. Nepocital som kolko to trvalo, lebo som nemal cas, kedy to musim stihnut, ale do 10 rokov sa to zvladnut da /dvom by to slo rychlejsie/.

nemam-meno

Nie kazdy moze ist robit do zahranicia...niekto ma chorych rodicov, niekto uz len jedneho o ktoreho sa stara...nie kazdy ma ruzovy zivot a miliony na ucte :-)

0vecka

nemam-meno mas tam rozdelenie... nepoznam nikoho kto maka za 500 z vynimkou nejakch pravnikov a tak... proste si treba najst nieco lepsie alebo mozes ist robit von... dostanes 10 EUR na hodinu na ruku rok to vydrzis a je to...

nemam-meno

ovecka- ten priemerny hruby plat je PRIEMERNY...to znamena ze je spriemerovany s manazermi, riaditelmi atd...pod tymi udajmi o platoch riaditelov mas najhorsie zarabajuce pozicie, kam sa radia vsetky ostatne...(nerobila som v kancli, nemam VS ani tlacenku)

nemam-meno

Ovecka, byvame blizko BA, zila som s rodicmi, zarabala som SK standard, co je asi 500 eur, z toho 150 nasim na byvanie, nieco precestujes a prejes, nieco si kupis, poistka, telefon a z coho setrit este aby som za dva roky usetrila 12000ecok???

nemam-meno

ovecka-vidis na tuto moznost som zabudla :-) asi preto ze mi pride ako nerealizovatelna, lebo nasetrit aspon 20tis. z beznych SK platov je pre mna nepredstavitelne :-) Obzvlast ak chce clovek do 25ky stihnut zalozit rodinu :-)))
ale teoreticky mas pravdu,mozne to je...pre par vyvolenych :-)

0vecka

a to ze sa neda usetrit 25k mi nehovor ... ked su dvaja tak je to 12k na osobu ak sa byva u rodicov tak sa da za 2 roky nasetrit a aj keby to bolo 5 rokov tak je to este imho ok...

tych 130k som pocital pre ba ak je niekto napr z presova tak je tam aj vsetko lacnejsie a ma aj zmysel ist na 2 roky do lepsie zarobkovych krajin...