Ako dat vztahu znovu iskru?

dalsi

Ano, ak prestanem pozadovat a chciet, tak budem v pohode. Ale to uz by som snad nechcel od zivota nic... Som totiz minimalista a je iba velmi malo, kedy nieco chcem. Na to co chcem ja, kasle. Chapem, nema chut na sex, tak nema. Aj naznacovala, ze ak jej nevyhovujem, nech si hladam inu. Potom mala davnejsie silne reci o swingers party, co som kukal, ze si robi srandu, no tvarila sa, ze nie. Ked som sa jej neskor na to pytal, uz si nebola taka ista. No a raz mi aj naznacila, ze keby som mal milenku, nebola by to taka tragedia /len, keby bola milenka iba na sex/.

Tak neviem, ci ma skusa, ale zda sa mi to pritiahnute za vlasy. Sice chut na sex mam, ale nie aby som to skusal len tak s cudzou zenou, ked je to nieco intimne, co ma ludi spajat. Naco by mi potom bola ona, keby som mal milenecky vztah s inou ? Vsak to by som mohol byt s tou druhou a nie s nou.

Myslim, ze ma silne reci a skor ma skusa, aby ma mala isteho. Nerozumiem, co tym sleduje.

Sledovat cisto iba moje zaujmy a riesit iba to, by bolo sebecke a koniec vztahu. Respektive, naco by mi bol potom taky vztah. Neviem si prestavit, zeby cast nasho vztahu suplovala tym, vsak tuto mas milenku, tu si vysukaj a tu mame rodinku, nas vztah. Hlavne, ze ja ta nebudem musiet pomilovat. Ved to je na hlavu.

salon

Myslim,si ze takto funguje vela rodin s malymi obmenami,cize nemas to az take zle :-)
Takze teraz popis presne co by si si prial a co ti chyba vo vztahu...
Jak ta tak citam,tak travite spolu dost casu cely tyzden. Aj po robote aj vecer,aj cez vikendy...tebe skor chyba taka ta intmita ze? Zblizenie a citenie,ze ste pri sebe a v sebe...
Poviem ti uprimne,ze stereotyp a nuda su zabijaci.
Ja napr.som taka,ze ked citim,ze nastava stereotyp u mna doma,alebo moj partner nema zaujem o sex...tak urobim ohen na streche :-) Proste scenu ale taku zdravu,len aby nebola nuda a to sme spolu skoro 14rokov! On je zo mna na nervy. Ale chapem ta z tej strany,ze aj ja som furt niecoho iniciatorka. A to cloveka furt nebavi. Tak som si nasla nove hobby a je to cestovanie,lebo on to nemusi iba tak mozno raz za rok. Na kratke vylety chodim bez neho a som stastna a on kludny.
No rada pre teba odo mna? Nezmenis ju,iba ak seba a svoj postoj k veci.
Urob ty sam vsetko preto,aby si bol stastny ci uz s nou alebo bez nej. Udrzovat mrtvy vztah je proste zlocin. Zahuba. Nicota. A preco zaco by sme mali zit v iluzii a nie v realite??
Daj sa do kludu,neries,ona nie je strojcom tvojho stastia. Si to TY sam.
Ak prestanes riesit,energia sa zrazu uvolni a stastie si ta najde :-)
Vies kazdy mame ine potreby aj ty aj ona.
Ty si citlivy introver,ale vnutri mas velke srdce,si dokonca romantik tuziaci po laske a nehe. Dovol si byt stastny sam pre seba a zacnu sa diat zazraky :-)

dalsi

salon Dnes 13:27 - jedine, co mame spolocne, je zaujem o zdravie, zdrave varenie a o dieta. Inak sme rozdielni. Totalne. Mozno este, ze radi fantazirujeme, ale kazdy o niecom inom.

Typicky den, ona zavesena na socialnych sietach cely den, alebo nakupuje online sebe, ci dietatu nieco. Obcas idu na prechadzku von. Ja sa vratim podvecer unaveny z prace. Niekedy ma vytiahne este von a niekedy uz nemam chut. Alebo este z prace nakup, ci doma navarim ja, ci ona. Kym ide male spat, tak je tu unava, ledva sme radi, ak stihneme pozriet nejaky film. Skusim, ci by sme sa nemilovali a ak chce, tak sa pomilujeme, ale vacsinou je unavena, ze sa jej nechde. Rano znovu do prace a podobne. Cez vikendy sa pomotame po meste, nejake prechadzky. Potom navstevy rodiny - jej rodicia, ci moji. Atd. Uznam, ze sa doma nudi, ale ani mna sa nikto nepyta, ci sa nudim ja. Stereotyp.

Kym ona ma rada cestovanie, ja mam dost prace, ze mi to cestovanie znemoznuje a naviac cestovanie nemam rad.

salon

Ok,tak sa zamysli co mate spolocne a na tom sa da stavat.
Ste introverti,cize ste radi kde a za akych okolnosti? Doma len tak spolu ci?
Ako vyzera vas vsedny pracovny den a ako vikend?
Este mate spolocne dieta,ktore lubite. Co este?

dalsi

Mam rad svoju drahu, nase dieta, rodinu, svoju pracu, masaze, varenie, milovanie /a nie len sex/.

A obaja sme introverti. Ona mozno este viac, nez ja.

salon

Dalsi to vyzvedanie ja nazyvam ZAUJEM a ten ti evidentne chyba od svojej zeny. Ja sa o ludi zaujimam a preto musim klast otazky,aby som si vedela utvorit obraz o vas a vasej situacii...

salon

Zeby bola nejaka etericka umelkyna? No mozno v nej drieme skryty talent a keby bola podporovana,tak by ozila,neviem,len dumam. A vy ste obaja introverti,ci?

O sebe sa ti nechce pisat vidim,zaluby atd...
No nic...ja mam rada masaze,spev,sport,sex,varenie,svoju pracu a milujem ludi :-)

dalsi

Ale uz by clovek ocenil nejake rady a nie vyzvedanie...

Co tesi mna ? Keby som si s nou rozumel... ale to sa nestane, vzhladom na uplne odlisne zaujmy. Som clovek minimalista. Keby si ku mne zlepsila vztah, ze ju zaujimam a zalezi je na mne, by mi stacilo. Plus, keby jej stuplo aj libido, ze ma o mna sexualne zaujem a viac sexu /kvalitnejsie/. To ostatne, rozdielnost, by som uz rozdychal.

dalsi

salon - ona ziadna putka domaca neni. Na domace prace ju clovek neuzije. Ostala uz skor iba tou matkou.

Pracovne - robila v takom kreativnom povolani, za minimalnu mzdu /upratovacky su na tom lepsie/, kde vyuzila svoje tvorive sklony. Chce robit iba to co ju bavi. A vysledky jej prace, nemaju uzitku, nie su ludom prospesne, maximalne tak mozu niekoho obcas potesit, ak neskoncia rychlo zas v kosi. Nechce sa mi to dalej specifikovat.

dalsi

Dakujem, ale nechcem sa kontaktovat osobne. To uz by mohlo spadat potom do kategorii namotavania a to jej nechcem urobit.

Co sa tyka antiky, tak jej robila zle. Doktor jej ju zakazal, ale ona radsej zmenila doktora, ktory jej ju predpise. Mala z toho zle stavy, skodilo jej to velmi. No a ako prestala s antikou, bolo po zlych stavoch, ale stratila sa jej aj chut.

Cital som o tom, neni to caste, ale su stavy tiez taketo, ze vysadenim antiky zena strati aj chut. Okrem toho, ona je taka melancholicka, flegmaticka povaha. Nehovorim, ze to musi suvisiet s antikou, moze to byt aj jej vlastna psychika.