Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rodina nemá rada priateľa

Príspevok v téme: Rodina nemá rada priateľa
uzneviem

Môj problém je rodina, s kt. bývam a priateľ, s kt. chodím 5 mesiacov. Odmalička som bola vychovaná v disciplíne, prísnosti, v detstve mi zomrel otec, žijem v dome s mamkou, babkou a sestrami. Mamku si veľmi vážim, urobila pre nás a stále robí maximum čo jej v silách, keď je na výchovu úplne sama.

Mám priateľa, ktorého už poznajú, chodí k nám 2-3 krát do týždňa ( ako kedy) a keď príde, tak ležíme na gauči, bozkávame sa (v medziach normy) samy v izbe. Lenze zdieľam izbu so sestrou a jej náramne prekáža, že si dáme pusu. Starej mame prekáža, že len nečinne sedíme a ona by bola rada, keby môj priateľ sám od seba napr. porúbal drevo, pomohol jej nosiť vodu na polievanie záhrady a ďalšie typicky mužské práce.

Nechcem ho nijako obhajovať, ale on nie je práve ten typ chlapa na takúto robotu. Myslím si však, že ak by som ho o to poprosila, tak by to urobil, lenže nechcem ho to pýtať (príde mi to aj také zneuživanie), keďže ani u jeho doma ma nepýtajú variť, upratovať atď.

Rodine taktiež prekáža, že je taký tichý, veľmi s imi nekomunikuje. On je proste taký, má takú povahu. Aj v spoločnosti jeho kamarátov je taký tichší. Prednedávnom pri odchode od nás nepovedal dovidenia či dobrú noc a starej mame to strašne vadilo a začala mi vytýkať, že ona by s takým chlapom čo nepozná ani slušnosť nebola. Spal u nás dvakrát a to sme ležali v posteli do obeda, taktiež babka mala s tým problém, očakávala, že sa ospravedlní za to a pomôže jej s prácou.

Prosím vás, poraďte mi, čo mám robiť? Konečne som spoznala chlapca, kt. sa ku mne správa s úctou, váži si ma, je ku mne úprimne, milý, pozorný, neuráža ma, má ma rád. Viem, že on nie je ten typický ,,muž" aký by mal byť, viem, že by sa mohol správať lepšie, nebyť taký pohodlný a tak, uvedomujem si to, že by mohol vaic komunikovať, ale zároveň akceptujem jeho povahu, každý sme nejaký.

Boi ste v podobnej situácii? Mám mu to povedať ako ho berú u nás doma? Mám sa s ním rozísť?

van Alden

ale tu sa vobec nejedna o to. A ja samozrejme viem ako si to myslel (s tymi peniazmi), len preto som sa opytal, ze si to napisal stylom, ze by si nemal problem zato prijat peniaze. ja som napriklad nikdy nepisal, ze musi tam ist makat a pracovat a co ja viem co. Ale napriklad ja ak by som ku niekomu isiel prespat, jedol by som tam a bol par dni.. urcite by som sa opytal, ci nepotrebuju s niecim pomoct. Hlavne ak sa o vacsinu veci stara babka a zeny (sestry). A nemal by som problem aj kalat drevo napriklad. Ved uz len to, ze rodina priatelky vidi, ze som ochotny pracovity clovek, je dobra vizitka. Ak by som len do obeda lezal v posteli a ani sa na rozlucku nepozdravil, to je zla vizitka.

uzneviem

van Alden

Obrázok má z určitej časti pravdu. To musím priznať, že od starej mamy to nie je pekné, že pred ním sa chová milo a keď odíde tak ho ohávara. Keby ho poprosila ci by nieco urobil a on nie, vtedy by to bolo od neho sprosté. Ale zase ak by mal v povahe sám od seba sa popýtať čo treba, tak problém by nebol.

JA ho praveže neberiem ako pracovnú silu, ani nič také..to len doma je tak naučené a ja som kvôli tomu nie raz bola ponížená, že nerobím tak dobre ako si to niekto predstavuje.

obrazok1

Tak som si precital diskusiu a uz je jasnejsie v com je problem.. no dobre a ty mas auto a byt? A chodis ku nim aspon povysavat? Nie? Tak by sa mal s tebou rozist lebo asi za nic nestojis.

van Alden

obrazok1 takze ak ta svokra (alebo mama priatelky) poprosi, aby si jej pomohol s nakupom (alebo niecim podobnym), tak si das zato zaplatit?

obrazok1

Absolutne nechapem preco by vam tam mal len tak chodit pracovat?? Ak od neho niekto nieco chce nech mu za to zaplati, alebo nech za nim aspon osobne pride a poprosi ho, a nie za chbtom len ohovarat. A pokial tomu dobre rozumiem tak tam chodi za tebou a nie za tvojou babkou, ak sa nema s kym vykecavat tak jej daj cislo na susedu alebo linku dovery.

Popravde velmi by som si zvazil ci zostanem s priatelkou ktora ma takuto rodinu co sa do kazdeho stara lebo to cloveku len pokazi zivot kym sme s nimi v kontakte, aj mne aj jej

uzneviem

Delete 2

chápem, hádam nie som až taká kritická na materiálne veci. Ja chcem hlavne dobrého a verného chlapa. Mne nevadilo, že býva s mamou a otcom, nejako som to neriešila. Ale keď sa ma to začali pýtať iní ľudia, tak som spozornela a žačala uvažovať. A rodina mi len dáva chorobákov do hlavy: čo by robil keby...keď nič nemá, nič nerobí, nevie sa slušne správať.

Delete 2

Úprimne? Nikdy ho nebudú mať radi. lebo v dnešnom svete sa nepozerá na to kto aký je ale na to čo má. Tak to bolo vždy a tak to aj bude.

Viem o čom píšeš, zažil som presne podobnú situáciu. Ty máš rovnaké návody ako tvoja rodina, či sa ti to páči alebo nie. Skôr či neskôr to začne vadiť aj tebe ak už nezačalo. Rozíď sa s ním a hľadaj si niekoho s vlastným bytom, autom, dobrou prácou a takého, aby vedel narúbať drevo. veľa šťastia.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rodina nemá rada priateľa - Fórum - ZDRAVIE.sk