Mám nepravidelnú menštruáciu, čo mám robiť?

Fleur-de-lis

v prvých rokoch je to normálne. Ozaj pozor na antikoncepciu, tej by som sa vyhla. Upravila by možno cyklus, ale umelo ovplyvňovať hormóny si so sebou ponesie svoju daň...
Čo sa týka školy, chápem, že je to pre teba nepríjemné, ale pokiaľ by si naozaj niekto myslel, že blafuješ, tak im jednoducho povedz, že máš zatiaľ nepravidelný cyklus.

Inak hormóny ovplyvňuje aj strava. Môžeš sa vyhýbať kupovaným sladkostiam a slaným veciam (obsahujú cukor, sóju, lacné oleje, éčka...), uprednostniť celozrnné pečivo pred bielym a dopriať si naň normálne maslo (nie rastlinné, to je umelina), vyhýbať sa sladkému mlieku, radšej si dať biely jogurt ochutený medom, kakaom, vanilkou..., acidofilné mlieko... So syrmi by som to tiež nepreháňala. Dopriať si zeleninu (najmä listovú), ovocie...
Mať dostatok pohybu, čerstvý vzduch, dostatok spánku...

To sú veci, ktoré nemajú vplyv okamžite, ale postupne pomáhajú telu, aby bolo menej zaťažené napr. nesprávnou stravou, neustálym sedením... a keď bude menej zaťažené, bude lepšie fungovať, čo sa prejaví aj na správnom fungovaní hormónov.

kvatinnka

učitelia si zapisujú tvoj cyklus? to je nejaké divné... a keby aj, určite musia brať do úvahy aj to, že u mladých dievčat býva menštruáciua dosť rozhádzaná

blacky999

hej lenže od septembra chodíme zo školy na plaváreň, učitelia si zapisujú kedy mám cyklus, keď im po 3 týždňoch poviem že mám cyklus tak si budú myslieť, že blafujem, ak by sme mali učiteľku takby to ešte pochopila

kvetinnka

podľa mňa je to v tvojom veku ešte normálne, u gynekológa by sa aj tak pochodila iba s antikoncepciou... ak nemáš žiadne iné problémy, počkala by som do 18