Veríte na reinkárnáciu?

Príspevok v téme: Veríte na reinkárnáciu?
Tut575

Veríte na reinkernáciu, či minulý život? Len tak sa pýtam, zaujíma ma Váš názor. Nepíšte mi sem prosím Vás ironické komentáre, ako napr. "áno verím, mal som sen, že som dažďovka" (to bol príklad) :D ale tak len sa pýtam, či veríte, či nie aký máte na to názor. Prosím, naozaj len seriózne komentáre.

diviak2015

Lola je prijemne precitat si racionalne uvazujucu osobu. som rad. pre poznanie chtivych a vedy chtivych odporucam tento dokument ktory ma tri diely
Ryba v nas
www.youtube.com

Lola033

Nie neverím na reinkarnáciu a neverím ani v Boha. Ľudstvo tu na tejto planéte vôbec nie je dlho, ak vezmete do úvahy celú históriu Zeme a tiež rôznych zvierat, ktoré tu kedysi žili. A nielen dinosaury, aj pred nimi tu žili kdejaké potvory, stačí si to vygoogliť, čo tu žilo napr. v Perme. Ľudstvo existuje takých 20 000 rokov, to dinosaury ovládali túto planétu oveľa dlhšie. Ak by sa duše naozaj reinkarnovali, potom sme mohli byť ľuďmi posledných 20 000 rokov, pred tým sme boli čosi podobné opiciam, ešte pred tým buď dinosaury alebo malé hlodavce, ktoré žili za éry dinosaurov, schovávali sa pred nimi v zemi a z brloha sa odvážili len v noci. A ešte pred tým sme boli niektoré z podivných zvieratiek, ktoré tu žili v Perme a pred ním, napr. čosi takéto www.mateno.sk alebo th06.deviantart.net . Vtedy ešte nežili cicavce, boli len cicavcové plazy, ktoré mali nejaké spoločné znaky s dnešnými cicavcami, ale kládli vajcia. Takže sme kládli vajcia aj my. Vajcia sme prestali klásť až za éry dinosaurov, kedy bolo pre cicavcové plazy a ich vajcia príliš nebezpečne, hocijaký dinosaurus ich mohol zožrať a začali svoje mláďatá ochraňovať v tele. No a ešte pred touto érou sme boli trilobiti alebo primitívne formy morských živočíchov a ešte pred nimi baktérie.

diviak2015

nie neverim. som clovek zastavajuci a podporujuci racionalne uvazovanie. cize vsetky tie viery v boha, reinkarnaciu a cojaviem co este su pre mna nepodstatne. ak sa na to pozriem ako na teoriu tak je to teoria nevedecka, inymi slovami nesplna kriteria vedeckej teorie.
sk.wikipedia.org
wiki.knihovna.cz
vsetky tieto viery v nieco su tak vlastne len vysledkom predstavivosti ludi. predstavivost sa zapaja aj pri vedeckych teoriach ale podriaduje sa urcitym pravidlam.
chapem preco asi vznikaju taketo viery. viera v boha hrala dolezitu ulohu v komunitach ako tmel ktory ludi v komunite spajal, vytvarala urcitu identitu komunity. urcitym sposobom sluzia taketo viery, trebars aj v reinkarnaciu ako utecha. predovsetkym je vsak ludsky mozog stroj na kauzalitu (pricina-nasledok), a mozog ju spriada vsade kde moze. priciny javov okolo neho hlada tak vehementne, ze ich nachadza aj tam kde nema dost udajov. ludstvo oddavna premostuje medzeri vo svojom poznani vselijakimi nepotvrditelnymi a nevyvratitelnymi predstavami, bachorkami a tym si vytvara uceleny obraz sveta ktoremu by inak nemohlo v jeho zlozitosti, nejasnosti, zaludnosti nikdy porozumiet. a hovori sa ze zmenit nazor da zhruba 10 vacsiu namahu ako si ho vytvorit. vyvratit poveru, alebo vieru je teda omnoho tazsie ako jej podlahnut.
niektori tvrdia ze to pocas evolucie zohralo svoju ulohu. ze to mozno bolo dolezite pre prezitie. ja si skromne myslim ze dolezitu ulohu v evolucii zohrala nasa predstavivost ktora je vynimocna v zivocisnej risi, pomocou nej dokazeme zlozito planovat do buducnosti, co iste bolo a je dolezite a poskytuje vyhodu pri preziti. ovsem vedlajsim efektom predstavivosti je ze ludia podliehaju vselijakym takymto vieram, poveram a bachorkam a zial bohu nie len tym nadprirodzenym ale aj takym ktore suvisia s nasim kazdodennym realnym svetom (vid napr. konspiracne teorie).

Filip TT

Mna by zaujimalo, ze ked volakedy bola na svete 1 miliarda ludi a teraz je vyse 7 miliard ludi, ze ci sa tie reinkarnujuce duse delia, alebo ci stale pribudaju nove.

Potom by ma zaujimalo, ze co sa vlastne prenasa z jedneho zivota do druheho, ked sa musime vsetko komplet ucit nanovo a geneticku informaciu dedime po rodicoch.

pistek

Citala som uz pred rokmi tolko zaujimavych clankov a svedectiev ohladne reinkarnacii. Niektore boli aj potvrdene odbornikmi. Najviac ma zaujali pribehy malych deti. Vraveli inymi jazykmi vo veku ked este ani do skoly nechodili, ich rodicia boli jednoduchi, neovladali cudzie jazyky, tie deti presne opisali miesta obydlia z cudzich statov, krajin, kontinentov. Poznali skutocnosti o ktorych mohli vediet len zainteresovani jedinci. Velmi zaujimave..

Este pred mnohymi rokmi som sa cez 1 kolegynu stretla s jej muzom. On sa tomuto venoval. Sedeli sme oproti sebe a zhovarali sa. Kladol mi otazky. Po chvili presiel do tzv.tranzu, pohyboval len rukou v ktorej mal ceruzku a kreslil. Vysli mu 3 obrazky, ktore mali so mnou suvisiet. A ano, tie obrazky mali so mnou naozaj suvis, nechcem to vsak blizsie konkretizovat, ale nieco na tom je..

A raz davnejsie sa mi stala zaujimava prihoda. Bola uz hlboka noc a ja som este nieco robila v kuchyni. Vysla som von na balkon. Bola burka, fukal vietor, prsalo. Spravila som na balkone po co som tam sla a ako som sa uz otacala ze idem dnu, padol mi zrak na korunu orecha oproti mne. Bolo leto a bol to mohutny strom, plno listov, dazd vietor mi slahali do tvare a ako som hladela na tu obrovsku knisajucu sa korunu stromu a jeho konare, zrazu ako keby som sa "preniesla" niekde inde. Bola som to ja aj ked som sa na seba fyzicky az tak moc nepodobala. Ale vedela som, ze som to ja. Ta zena mala ako keby moje oci, rysy. Bola burka, pocasie presne totozne ako to v realite na tom balkone. Ja som v tom inom "case" cvalala na konovi, prenasledovali ma muzi na konoch a ja som cvalala cez les. Chcela som sa im skryt v hustine. Uz pomalsie som sa predierala hustinou a pred ocami som mala konare a haluze s listami, ktore ma slahali do tvare. To pocasie (burka dazd vietor noc, ta knisajuca koruna stromu atd) boli uplne rovnake-totozne. Vsimla som si na sebe iste znaky a malickosti. A v tej chvili na tom balkone som bola naozaj ako keby mimo seba, mimo realny cas. A potom v tu noc sa mi snival este "zivy sen". Pokracovanie toho zazitku z balkona. A viete co je zaujimave? Raz (uz po tej prihode a sne) mi niekto z datumu narodenia atd vypocital, kym som vraj mala byt v minulom zivote. Potom som si to uz doma vygooglila. Lebo to mesto mi nic nehovorilo, bolo to v cudzine. A to mesto som aj naozaj nasla. Existuje. A v erbe ma to mesto znak, ktory mi ten muz pred rokmi nakreslil ako aj ten, co som videla na tej zene. A este som vygooglila a vo wikipedii nasla povest o tej zene z toho sna. Vsetko do seba zapadalo ako puzzle. Ta povest a ta prihoda ako aj dosnivanie toho zazitku v sne. Az prilis vela nahod. A po dlhych rokoch som stretla aj cloveka, ktory tam (v tom sne atd) bol so mnou tiez. Uz mi viaceri povedali, ze mame medzi sebou vraj karmicky vztah.. Ktovie, ako je to naozaj.

Ahoj kycerka :) Rada ta tu opat citam

Kýčera

Tut 575, verím v Boha, verím v reinkarnáciu. Jedno nevylučuje existenciu toho druhého. Čím/kým som bola v predchádzajúcom živote však neviem, skôr tým, čím som aj dnes, nikým výnimočným. Stačí spomenúť déjá vu, lásku na prvý pohľad, knihu J.Cockell - Deti včerajška,...

Moireal

Delete, ta zlata klietka nieje klietka ak cloveku poskytuje moznost byt este viac tym , kym chce byt. Peniaze su prostriedok. Nemali by byt ciel. Ide len o to, ako velmi clovek zapracuje na svojej predstavivosti a ako sa mu podari odputat sa od veci a ludi, co ho tahaju dole. Niekomu sa to dari lepsie vo vztahoch, niekomu vo financnej sfere, niekto robi, co ho bavi. Ak sa to niekomu podari uz len v jednej sfere, je uspesny. Ved kolko ludi len tape a umara sa? (ja stale niesom vynimka) A ked sa to podari cloveku aj inde,vtedy uz mozeme hovorit o tom, ze je stastny. Kazdy clovek ma nejaku predstavu o stasti a cim blizsie k nej bude, tym lepsie. Vacsinou to nieje v tej jednej sfere,lebo cim viac sa clovek snazi niekde, tam viac zaostava inde a potom si nedostatok snazi kompenzovat viac a viac. Vyrovnanost vo vsetkom, co cloveka robi stastnym je naozajstne stastie. Ale ako sa vravi, treba niekde zacat. :)

Delete 2

Moireal - ,,naoko úspešní,, :)

Máš super názory a súhlasím s tebou, no čo je za všetkými úspechmi ,,tých,, ľudí? Naozaj sú takí úspešní? Alebo len žijú v zlatej klietke?

neviem, mám stále väčší pocit, že tí najúspešnejší sú najviac nešťastní.

ale môže to byť len moja fantázia, kto vie, ako to je.

tia574 - videl som vílu, jednorožca a dokonca som sa rozprával s Elfkou. Takže dlhá debata je zbytočná :D

A nemali by sme sa pozerať očami, najdôležitejšie je srdiečko :)

Moireal

Suhlasim s tebou tia574, to najdolezitejsie, comu treba verit je, ze si svojimi myslienkami vieme tvorit zivot,ze niesme bezmocne babky okolnosti, Stvoritela alebo inych ludi. Je to tazke zacat to praktizovat. Ale ked sa clovek pozrie na uspesnych ludi, je to o ich vieru vo svoje myslienkove nastavanie. :)