Hľadám spriaznenú dušu a pomoc

Príspevok v téme: Hľadám spriaznenú dušu a pomoc
anxietymind

Ahojte. Viem, že si to asi nikto neprečíta do konca, a možno ani nik neodpovie, ale skúsim trošku opísať, čo ma vlastne trápi. Už dosť dlhú dobu som smutná, mám divné nálady, som dosť často smutná i bez nejakého vážnejšieho dôvodu, a keď sa aj teším, tak len dočasne. Nemám žiadne kamarátky, len pár ľudí s ktorými sa rozprávam v škole, a to tiež len o bežných veciach. Som introvertné 16 ročné dievča, mojím životom je hudba, ktorej sa venujem takmer vždy keď mám čo i len trošku voľného času. Mojím veľkým problémom je SF, teda sociálna fóbia. Nedokážem s ľuďmi komunikovať uvoľnene, vždy sa cítim strápnene, divne...preto asi nemám žiadne kamarátky, resp.človeka, ktorý by mi bol bližší. Nikdy mi nejak samota neprekážala, doslova som ju vyhľadávala, lebo som vlastne ani nemala s kým tráviť čas, ale v poslednej dobe sa mi cnie za niekým, s kým by som sa mohla porozprávať, alebo popísať o hudbe, o bežných i nie bežných veciach, trochu sa odpútať od starostí, proste nájsť nejakú spriaznenú dušu...Neviem vlastne, z akého dôvodu vôbec túžim po spriaznenej duši, ale fakt som už zo svojich nálad uťahaná, unavená...moje myšlienky sú hlúpe, prázdne...potrebujem s niekým zdieľať ako sa cítim, preto som založila aj túto tému...tá sociálna fóbia ma obrala o akúkoľvek radosť...Viem, že asi celý život budem single, pretože behám aj po koncertoch, ale vždy sama a tiež tam niesom príliš uvoľnená, keď som tam sama, chodím aj do mesta, ale vždy hlava sklonená, rýchlo prebehnem okolo ľudí, hanbím sa, nedokážem sa nikomu prihovoriť, takže v mojom prípade je asi prehnaná túžba nájsť si nejakú spriaznenú dušu.
Prosím teda, ak mi viete niečo poradiť čo mám s tou SF robiť, ako trochu byť šťastná aj keď nemám kamarátky, ani priateľa, ako trošku nájsť nejaký zmysel života...nejakú motiváciu? Nechcem to riešiť so psychológom, také strašné to hádam nie je...ale je to taká naozaj dosť blbá vec v mojom živote, taká prázdnota a zároveň taká naplnenosť tou prázdnotou. Jediné čo ma drží je teda tá hudba, hlavne rock a podobné také tvrdšie veci na utlmenie tých nálad, ale to už tiež nestačí.
Ak teda má niekto podobné pocity, život, alebo mi vie pomôcť, nejak ma motivovať, budem rada...
ďakujem :/

ondo

anxietymind: oeondoondo583@gmail.com sem mi môžeš napísať budem sa snažiť odpisovať. a nezabúdaj tí čo sa usmievajú vyhrávaju a tí čo sa mračia prehrávajú .-D

ondo

anxietymind: a zase vychádzam s tvojich slov: chlapci sa mi páčili ako vieš že boli zadaní? MajÚ na krajšie ty nie si pekná? a prečo by ťa mali vysmiať? tak tí ktorí by to urobili nie sú dobrí ludia.. a ja mám 20 rokov a tiež ma nikto neobjal a nestará sa o moje city a s tým spoločné veci ale snažím sa s tým bojovať a...jedinú pravdu ktorú si napísala je že sama laska nepríde to je fakta najdeš svojho chlapca uvidíš, len to skús. A veľmi ma to mrzí a zaujal ma tento tvoj príbeh si 16 ročné dievča musíš to zmeniť. a môžeš mi aj napísať.

anxietymind

Dlhu dobu som tento smutok riesila tak, ze som si viedla platonicke lasky. Napr.nejaky spevak/gitarista z kapely. A to mi trochu pomahalo. Ale uz ani to nestaci. Je to nerealne, nenaplnene. Akurat ma to viac nici. Vzdy ked zaspavam, tak moje myslienky su rozlietane, hladam nejaku utechu, nieco pozitivne.
"Ach, keby sa tak objavil nejaky chalan, ktory by mal pekne oci, dobre srdce a pomohol by mi" a potom mi je az do smiechu. Nik taky sa neobjavi. Nikto ku mne sam nepride. A zazraky sa nedeju.

anxietymind

A akemu chlapcovi sa mam vyrozpravat? Ja totizto okrem svojich nudnych spoluziakov nikoho nepoznam. Oni riesia drizdy ako pc hry, kedy pojdu do krcmy a hladaju na fb dievcata zo stranok typu: "Najkrajsie brunetky". Takymto sa mam zdoverit? Pocuvaju inu hudbu, maju ine zaujmy, iny vkus, ine nazory..
A cudziemu cloveku sa sotva prihovorim. Nemam na to odvahu, a neviem aky ten clovek je. A to je proste nemozne, to vylucujem.
Je ale zaujimave, ze uz takmer vsetky dievcata si niekoho nasli. A to aj tie tichucke, utiahnute. Ale oni sa nejak zoznamili cez fb, a cez ine socialne siete, ktore ja nevediem. A tym nechcem nejak tlacit na pilu, ale zaboli to, ked uz aj take tichucke dievcatka si niekoho najdu, a ja sa potacam sama. Len oni su pekne. Ja nie.
Pamatam si ako som dufala ze na strednej bude aspon daky chalan, ktory je tak rockovo zalozeny a ma dobre srdce. Ale nikto. Sami nudni ludia. Ine nazory, styl..vsetko rozdielne.