Da sa bojovat s OCD?

Príspevok v téme: Da sa bojovat s OCD?
xxxxxxxxxxxx

Dobry den. Hladam niekoho kto ma skusenosti, mam OCD (obsedantno kompulzivnu poruchu) v podstate nepretrzite uz 11 rokov s mensimi prestavkami, kedy nie je tak viditelna, ze som obcaj aj psychicky v pohode, ale niekedy ma prepadnu neznesitelne uzkosti ktore uz naozaj nechcem zazivat, preto by som bola rada keby som s niekym mohla pisat, clovekom ktory sa tiez snazi OCD prekonat, alebo s niekym co o tom nieco vie, kto ma skusenosti. Mam pocit ze to je zacarovany kruh, obrovske uzkosti striedaju tie mensie, ale vzdy tam nejake su. Mam 19 rokov a nepoznam obdobie, kedy som bola v psychicky v pohode . Tak som si povedala, ze by uz asi aj stacilo a bolo s tym nieco robit, ale neviem zacat, neviem zastavit tie uzkosti, ked sa mi podari zabranit jednej, pride druha a este vacsia :(

luciano

Samozrejme, že OCD sa dá liečiť. Treba navštíviť psychiatra, ktorý ti predpíše na to lieky...OCD som trpel aj ja, vtedy mi pomohol liek Quetiapín.

Kontrol0r

Hlavným spúšťačom je u mňa napríklad alkohol. Často mám úzkosti ak bezcieľne sedím za pc. Môžme o tom viac pokecať :)
.

Kontrol0r

Asi máš aj panickú poruchu, ja to mám rovnako, strašná úzkosť pri dlhom čakaní na vlak, proste stále ak nie som niečím zamestnaný a podobne. Mám OCD, kontrolór a opakovač, ale najviac mi vadia úzkosti. pomáha Horčík :) Drž sa hlavne sa stále zamestnávaj.