Ako a kde nájsť ľudskú bytosť, ktorá by ma mala úprimne rada?

klima17

A presne ako pise Milima - najprv sa musis naucit mat rad a byt spokojny sam so sebou, lebo inak si nedostatok sebalasky snazis vykompenzovat laskou druhych k sebe co ale prehanas a az prilis sa na takuto lasku upinas pretoze si po nej uplne vyhladovany. Samozrejme pekny, uspesny, sikovny, oblubeny clovek sa nauci sebalaske ovela jednoduchsie nez niekto menej dokonaly alebo menej uvedomujuci si svoje nedostatky, no tak ci tak stale plati, ze na to aby si cokolvek dosiahol, ci uz mal priatelov, pracu, alebo partnerku ktora ta bude milovat, musis sa mat najprv sam rad a verit si. Nehovorim ze sa mas stat namyslenym chujom a narcisom, ale mat k sebe rovnako mily, pekny a zdvorily vztah ako ku hocikomu inemu, kto ti je sympaticky a koho mas rad napriek jeho chybam. Skus sa pozriet do zrkadla, potlapkat sa po pleci a povedat si napriklad "Ferko, mam ta rad":) To by bolo tak na zaciatok, samozrejme treba doplnit vlastne meno:D

klima17

Delete, ak ti naozaj tak zalezi na kontakte s ludmi, dobrosrdecnosti, napomocnosti a podobne, tak by si mohol skusit tieto idealy aj nejak realne presadit do zivota a nepestovat ich len v rovine slov. Mozes ist vyskusat robit napriklad dobrocinnu pracu, nehovorim na vzdy, ale aspon to vyskusat, obcas. Ak mate v okli nejake obcianske zdruzenie, alebo cirkev, chod im povedat ze mas zaujem niekomu pomoct a spravit nieco dobre pre druhych, urcite ti budu vediet povedat nieco viac. Dostanes sa tak aj do komunity ludi, napr. ktori organizuju dobrocinne akcie, s ktorymi budes zdielat podobne hodnoty, budes si s nimi rozumiet a budes sa citit prijemne, stastne, uzitocne a uz nebudes sam. A mozno tam najdes aj tu lasku, kto vie.:)

milima

Delete 2, poviem ti to takto. Si príjemný, mysliaci a starostlivy človek. Vieš dávať lásku. Dokážeš to. A ide ti to...príliš dobre..až prehnane. Mysliac, že taký spôsob je dobrý. Ale je neprijateľný.
Mám ťa rada. A úprimne. Moja láska nevedne.

Zažila som kohosi podobného tebe. Veľa sa ľutuješ. Vďakatomu, že sám seba takto obviňuješ, o to viac sa dožaduješ lásky od iných ľudí. Sám sebe chýbaš. Nemáš sa rád a v tom je tá...
Zradná vec. Chceš silou mocou, nezdravo zaplniť ten chýbajúci pocit.

Som ochotná s tebou pokračovať ale nechci odo mňa, aby som bola tvojim otrokom. A plnila rozkazy, ktoré sú detinské. Si celý ja a tak ti v tomto rozumiem. Musíme si viac vážiť seba. Keď sa budeme zhadzovat čo myslíš ako budeme pôsobiť na ľudí?
Tiež nie sme jediný. Sme bytosti, dôležité ale nemáme právo hovoriť iným do života aj keď nám ubližujú a potom tvrdiť, že nás nemajú radi lebo sa nechovajú tak..ale inak..

Sme ľudia, majme pochopenie aj pre iných nie len seba.

Delete 2

ktokoľvek by sa našiel budem veľmi rád, za každú pomoc.

kafe, Moireal,klima17, lily, delete 5, anxietymind, ahojkyyy

veľmi by ste mi možno pomohli a ak tu necháte na seba nejaký kontakt, tak by som vám bol veľmi vďačný. naozaj...

(teda ak by mi niekto z vás pomôcť vedel a chcel )
A ďakujem za všetko :) ♥

Moireal

Tak sa na to pozri z druhej strany. Smrt raz pride. Ale ak si ju dobrovolne zvolis, nebude to dobre ci uz existuje peklo alebo sa sa stale inkarnujeme.
Tvoj hlavny ciel nemoze byt ten aby ta mali druhi ludia radi. To bol po mnohe roky moj ciel. A ako som dopadla? Tak ako ty. Neviem ako velmi ti ludia ublizili, ale ja si dovolim tvrdit, ze mne ozaj velmi. Tiez mi to cele prislo ako sikana od zivota.
Tvoj ciel musi byt v niecom vacsom nez v priateloch. Priatelia su super ale stava sa ze skoncia. A tak to aj musime brat, nic netrva na tomto svete vecne. Mozno si naozaj osamely ako prst ale takych ludi je viac.
A aj ked ti je teraz neznesitelne tazko, prejde to. Prejde to ani nebudes vediet ako. Urcite existuje nieco, co chces, po com tuzis. (okrem ludi okolo seba). Ludia bocia dost od takych, co sa stale stazuju, su depresivni a pre nich zdanlivo neuspesni. Tak to je. Ale to neznamena, ze taky budes uz stale.
Nikto sa tu nehra na mudreho, je jasne, ze pochopit, co presne prezivas, nemozeme lebo niesme v tvojej kozi, len ta chceme podporit, aby si sa nevzdaval. Ja som si dlho vravela, ze naposledy to skusim. Uz tych "naposledy" bolo naozaj vela ale idem dalej. A ak ti nefungovala Sara, znamena to, ze si sa naozaj celkom nepokusil o to, o co v nej ide. Dal si ju ako darcek inemu, ale mal si v prvom rade sam sa od nej ucit. Nieje to nic nemozne, funguje to od pociatku. Comu veris, to posilnujes a mas toho viac.

anxietymind

Asi ti to nepomoze, ale niesi v tom sam.
Aj ja som prazdna a bez lasky.
Ja ta mam rada, uz len preto, lebo sme na tom podobne.

Delete 2

všetci ste múdri :( No možno to platí na x ľudí ale ja som toto skúšal, riadil som sa tým a vždy som bol na svete úplne osamelý. Možno je to vyskúšané a šuhajkovia ako Tolle, Osho, Baričák a podobní to dokázali... No nie sme všetci rovnakí a....ale radšej nič....

Možno som čakal ak by sa ozval naozaj niekto, kto by ma mohol mať rád :( Ale očakávania sú sviňa. Aj tak vám ďakujem za vaše rady a váš čas.