Ako a kde nájsť ľudskú bytosť, ktorá by ma mala úprimne rada?

kafe

www.youtube.com
tvuol.uol.com.br
smrť neni koniec ani tragédia. Bože, ja čítam toľko príbehov, kde má človek i k cudziemu človeku tak blízko a pomáhajú si, v práci som mala i mám tak príjemných ľudí... ale viem, že tvoja skúsenosť je totálne odlišná od mojej. Každopádne, mňa by to poriadne sralo, prečo druhí môžu zažívať radosť, lásku, naplnenie a ja nie.. ja som sa namiesto na smrť, zamerala na to, že TO CHCEM ZAŽIŤ a aj keby som si mala ruky zodrať po lakte, chcem zistiť čo robím zle a zažiť to, po čom túžim. Ľudská dobrota je obrovská a denne sa dejú tisíce ak nie milióny drobných i veľkých krásnych vecí.
www.facebook.com
www.hefty.co

Delete 2

Saru 123 mám prečítanú. Niekomu som ju kúpil, lebo som chcel pomôcť...ten niekto mi ublížil...neprišiel :( nie preto, lebo nemohol ale preto, že som mu zato nestál...

Moireal - neviem žiť iný život, neviem myslieť inak :(

Nemám okrem virtuálneho sveta iný a nemám ani kde spoznať niekoho nového :(
Osamelý som celý svoj život tak to už viac nepotrebujem...prepáč ale volím smrť.

No ďakujem za ochotu

Moireal

Delete, ako ti napisala kafe, musis zmenit nastavenie mysle. Ja som velmi podobna tebe a tiez ma ludia velmi sklamali a ublizili mi, az som nakoniec vsetkych poslala prec. Teraz sa opat ucim tym ludom doverovat. Nejde o to, ci si oni zasluzia doveru ale ci ty chces byt stastny. O tom to je. Ked sa budes stale motat v tom aky je svet zly, tak taky aj naozaj bude. Musis sa naucit byt vo vztahoch slobodny. Nikoho si neidealizuj, lebo kazdy ma chyby a kazdy je na nejakej ceste. Tak ta naozaj iba kazdy sklame.
Zbav sa vsetkeho, co ta taha dole. Mozno aj tohto fora, lebo tu su same problemy a smutky, co tiez nepridava cloveku na nalade a ty to vtahujes do seba. Snazis sa ludom pomoct, ale nepomozes im, lebo nevies pomoct ani sam sebe. Takisto z teba srsi akasi obetavost. Obetavost je pasca, z ktorej akurat ty budes nestastny. Kazdy clovek je sam strojcom svojho stastia. Ty niesi zodpovedny za stastie niekoho ineho. Aj ked sa vravi, ze vsetci sme spoluzodpovedni, plati to do istej miery ale ked sa chce clovek odrazit od dna, tym vyrokokom si nepomoze. Lebo druhych ludi nezmenis. Zmenit mozes len seba a sposob ako na nich nazeras. Daj si teraz pokoj od ludi, chod do prirody a vycisti si mysel, kludne si aj zakric alebo do niecoho kopni. Najlepsi je na to vankus. Dovol sam sebe precitit to naplno a potom zacni odznova. Kazdy den mas moznost zacat odznova. Zozen si tiez tu knihu Sara 1, 2, 3 od Hicksovcov.

delete5

Delete hladas lasku, svoju spriaznenu dusicku, svoju polovicku a nedari sa ti ju najst? Podla tvojich prispevkov vidiet ze si clovek s dobrym srdcom a citlivou dusickou myslim ze si az prilis dobry pre tento svet. A takym dobrym ludom je medzi svinami tazko zit. Prajem ti aby si svoje stastie nasiel co najskor. A neboj, niesi v tom sam. Je tu kopa ludi na fore ktori maju ten isty problem ako ty.
Nieco pre teba :-)
www.youtube.com

klima17

Delete len ty si to sice neuvedomujes, ale ludia sa k sebe kedysi spravali este bezohladnejsie, zistnejsie, krutejsie a agresivnejsie nez teraz, v europe predovsetkym pred dobou humanizmu a renesancie. Laska a kooperacia je len evolucny nastroj ktory je v urcitych situaciach vyhodny pre nase existencne potreby ako zivocisneho druhu ktoreho sila v preziti tkvie v spojenectvach, ale nie je, ani nikdy nebola hlavnym cielom nasho zivota, pretoze o tom ziadny zivot nikde vo vesmire ani nikdy nebol. Mozes byt dokonca zivota rojko ktory odmieta akceptovat pravidla tohto sveta, ale to ti neprinesie ani tolko tej vysnivanej lasky ktoru by si mozno aspon trochu zazil keby si konecne dospel.
Tak ako my, ani ta laska nezije zo vzduchoprazdna, ale zo vzajomnych prinosov a obohacovania jedneho druhym. Inymi slovami - nemozes cakat lasku ak okrem lasky nemas co ine ponuknut.

kafe

zlá otázka. Ako a kde je úplne nepodstatné.
Ty často píšeš o tom aká zlá doba je, prehnitá spoločnosť, že ľudia hľadajú len materiálne veci.. pokiaľ TOMUTO VERÍŠ, jediné osoby a situácie, ktoré stretávaš, zažívaš a ešte zažiješ, budú len potvrdením tvojho presvedčenia. Keď si začneš všímať, že v tej prehnitej spoločnosti je mrte veci dobrých, materiálne založení ľudia dokážu v určitých veciach tiež inšpirovať (aspoň mňa teda určite) a táto zlá doba je v porovnaní s minulosťou asi to najlepšie, čo tu kedy bolo, vtedy sa ti možno podarí stretnúť ľudskú bytosť o akej snívaš.