Koniec mileneckemu vztahu

Príspevok v téme: Koniec mileneckemu vztahu
luciy

Ahojte. Po dvoch rokoch som sa prd 3 dnami prestala ozyvat mojmu zenatemu milencovi, ktoreho milujem. Lenze jto nikam nevedie, lebo on stale nevie kedy co a ako..a nie je to tak lahke ako si ja predstavujem. Musim si zamykat tel.do skrine, aby som mu nenapisala, lebo nutkanie hroza. Ako prezit tieto dni? :-((

sewie

Filip, laskavo ma nezatahuj do tejto absurdnej hadky.! U mna slo o nieco uplne ine ako v tejto teme! Ja osobne s nazormi anjelika suhlasim. a nech sa jeduje na mna kto chce, ale pohlad ktory prezentuje anjelik zial nie je pre kazdeho lebo nie kazdy nanho "dospel"...nechcela som to napisat, ale musela som, lebo zbytocne anjelika osocujete ako neempaticku , arogantnu osobu, pri com si to ABSOLUTNE nezasluzi, iba tie prispevky nechapete! ma u mna obdiv ze nepriek vsetkym odsudzovaniam aj tak stale ide s kozou na trh a snazi sa pomoct...

skvele napisane-netreba sa v tom stale rypat...a je to tak! samozrejme ze treba pouvazovat co a ako ale raz je uz cas tomu utnut tipec a ist dalej! neustale rypanie v probleme ho len prehlbuje! ked sa porezes predsa tiez nezacnes do tej rany este viac rypat aby to krvacalo co najviac...nastriekas dezinfekciu , pretrpis bolest a ides dalej...ostane skrabanec, ci jazva, ale ta nebrani dalsiemu stastnemu zivotu...

tato tema je este dost cerstva...a vztah bol dlhy, takze to potrva asi este chvilu, ale lepsie ako rypanie sa v tom starom by bolo radit ako ist dalej a budovat si stastny zivot bez...

anjelik *

Filip, skús si ešte raz prečítať každý jeden môj príspevok v tejto téme. Tam je odpoveď na všetky tvoje otázky a vyjadrenia. :o)

Filip TT

Pozri anjelik,
tu je jeden studijny priklad, v tejto teme si vsimni samu prvu reakciu od sewie zo 4.8. o 12.17:

www.zdravie.sk

Sewie pise, ze do spolubyvajuceho na private nebola vobec zamilovana, len spolu boli. Ked si ten spolubyvajuci nasiel babu strasne psychicky trpela, dva tyzdne poriadne nejedla, lebo ju bolel zaludok. Aj tu myslis, ze bola chyba v tom, ze spolubyvajuci bol pre nu pan Uzasny?

Pozri na tuto temu, tu dotycna toho muza ktoreho miluje, priamo oznacuje ako manipulativneho sociopata:
www.zdravie.sk
Kde sa deje chyba tu? Tu rozhodne ten muz nie je pan Uzasny.

Ale dobre, nemusim Ti robit oponenturu, ked svojej teorii veris, mozes ju skusit publikovat v recenzovanom psychologickom casopise. Mozes tu potom pripadne nechat link, precitame si.

Tvoje prispevky neposobia empaticky, lebo nevyjadrujes svoje emocie, nejdes s kozou na trh a neprispejes skusenostou zo svojho zivota ale prednasas ako profesor auditoriu resp. ako doktor pacientom. Vsak aj svoj prvy prispevok tu si zacala tym, ze si Lucyi identifikovala ako "pacienta".

Filip TT

Dakujem za gratulaciu sestricka. Srdce som si domyslel. Nick ma vztah k realite, takze gratulacia ma svoj plny vyznam. :)

anjelik *

Filip, ok, ospravedlnenie akceptujem. :o)

Ale stále si myslím, že je absolútne na mne a nie na tebe, akým spôsobom koncipujem svoje myšlienky a pretavujem ich do viet, ktoré poskytujú ostatným viac, či menej hodnotnú výpoveď. Tým, že som sa zaregistrovala, dávam ostatným možnosť a slobodnú, preskakovať moje príspevky, za predpokladu, že v nich vyvolávajú negatívne pocity a sú toho názoru, že sú to len prázdne reči a ničím nepodložené žvásty. Nielen pre mňa, ale aj pre každého iného, je toto fórum aj priestorom pre učenie sa tolerancii a prejav vlastnej kultivovanosti. :o)

Filip TT

Ok Anjelik dik za gratulaciu. Prepac, mohol som to riesit aj pokkojnesie. V podstate nemam nic aj ak budes propagovat svoje teorie za predpokladu, ze ich oznacis za svoje teorie a budes pouzivat slova ako: Myslim si ze, Domnievam sa ze, Podla mna je, Moj nazor je atd. Inak klames telom, ze sa jedna o vsobecne uznavanu vedecku teoriu.

anjelik *

Všetko najlepšie k tvojim nickmeninám, Filip. :o)
Ak niekoho, človeka myslím, nie nejaký pozorovateľný fyzický predmet..ČLOVEKA, skúsme modelovať v mojom prípade, muža, žena stretne prvýkrát, vidí ho skutočného. Lenže, keďže my sme myseľ a dokážeme svet vnímať iba cez predstavy a myšlienky, aby ho spoznala aj o ďalšiu sekundu, myseľ pracuje tak, že oko vidí a v momente..sa objaví aj spomienka na daného človeka a ona si vydýchne, žena, áno, je to on. Riziko je v tom, že veľakrát už je v tej spomienke aj JEJ predstava o ňom..že isto je láskavý, milý, nápomocný..atď, pretože tá žena CHCE, aby taký bol. A potom sa stáva po rokoch, niekedy aj mesiacoch to, že ten muž nemusí byť vôbec taký, aký skutočne je, ale je skôr výplodom jej predstáv a želaní. A nutne to začína škrípať, keď žena začína pociťovať frustráciu a muž prekvapenie, že o čo vlastne ide?? Čo to od neho očakáva? O tomto som vo svojom necitlivom, neempatickom a arogantnom príspevku písala. :o)
Že spomienky sú reálne existujúce a ako také sú aj reálne z niečoho tvorené a to niečo sme my..naša vlastná, živá hmota, môžme to nazvať aj naša duša, časť nás samých. A tá je logicky aj v spomienke o tom, pre nás tak úžasnom, pánovi Dokonalom, ale my samy sme ju tam dali...on nerobil nič, iba bol...čiže búchať si hlavu môžme len my..že sme samy seba použili na vytvorenie niekoho, kto taký ani nie je. Ale bola to naša *krv*, naše *telo*, ktoré sme obetovali a dobrovoľne...preto to bolí, keď náš výtvor sa zrazu chce osamostatniť a opustiť nás.
Urobíme to vždy znovu a znovu, pokiaľ sa nenaučíme nazerať na svet očami nedotknutými emóciami..lebo to je ten závoj, ktorý nám zakrýva pravdu...Tie povestné *ružové okuliare*. Neviem, či aj tento príspevok je z kategórie neempatických, ale tak nejak je aj vo mne túžba, že niekoho osloví a niekomu pomôže pochopiť, kde robí chybu. A prečo sa ženy zamilovávajú do nesprávnych mužov. :o)