Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Manžel alkoholik, ako ďalej?

Príspevok v téme: Manžel alkoholik, ako ďalej?
atra

Ahojte, prosila by som o psychickú podporu, možno aj o radu, som veľmi psychicky unavená, vyčerpaná a nešťastná. Manžel je večerný alkoholik a stupňuje sa to a ja sa ho bojím a bojím sa aj niečo riešiť, lebo viem, čo by nasledovalo, urážky, vykrikovanie, branie vecí, vyhadzovanie a pod. Neviem, kam by som šla bývať, ako by som ďalej fungovala, viem, že by mi robil zle, tak len trpím, som nešťastná a nespokojná a z toho aj ústia moje psychické problémy a problémy so spánkom. On chodí domov v noci z pohostinstiev, búcha všetkým, v lepšom prípade si ma nevšíma, ale v horšom robí so mnou aj cirkusy, vulgárne urážky, všetko mi chce vziať, rozbiť a pod. No proste celé zle a ja to aj viem, len sa bojím, bojím niečo podniknúť a začať to riešiť. Mám prácu, a dokonca dobre platenú, ja každý deň chodím do práce a on vyspáva do kedy chce, on je podnikateľ , on si robí kedy chce, a jemu sa darí v jeho podnikaní, takže o peniaze núdzu nemá. Začala som sa už aj zaujímať o prenájom bytu, že keby som odišla od neho, ale neviem si ani len predstaviť aký cirkus by urobil, bol by schopný zničiť mi všetky veci a neviem, či by som si vôbec mohla niečo vziať, keďže „všetko je jeho. Deti už máme veľké, bývajú už samostatne, lenže aj tie by si asi dokázal uplatiť „na svoju stranu ,lebo by ich tlačil peniazmi a zo mňa by urobil tú zlú. Neviem ako ďalej. Celé toto ma dohnalo už na psychiatriu, lenže lieky nič neriešia. Kým bude pretrvávať tento stav, bude to len horšie a horšie. Žijem život v strachu a veľmi nešťastná.

Marco.294

Jednoznačne rozviesť a odísť od neho, hoci aj do prenájmu. Jeho už nezmeníš, jedine jak sa to trochu utlmí. Každopádne nie je cesta to trpieť donekonečna aj keď si veriaca. Farár by to chápal.

jarco

Ahoj atra

Chcem Ti trochu doplniť informácie.
Modlitba nie je o tom,aby si len pokorne prijímala tento stav.To že manžel pije a je agresívny má niekde svoju príčinu... zrejme pred svadbou taký nebol...A v tomto spoločenstve sa snažíme riešť veci Božím spôsobom.
/Ľudský spôsob je napr.ísť za právnikom,odsťahovať sa,volať políciu atd-aj to niekedy treba.../ No z praxe vieme že takéto niečo má aj duchovné príčiny a keď sa nájde ten koreň,prečo sa muž takto správa
/to môže byť aj mimo neho.../ a vojde sa do svetla a cez Ducha Božieho je zjavená pravda o veci,tak potom sa robia na základe pokánia niektoré kroky,ktoré vedú k uzdraveniu Tvojej duše a aj k vyslobodeniu manžela.
Nie si sama v takomto položení a mnoho vížazstiev sme už zažili.
Nechápem ale trochu tvoje vyjadrenie
že nemôžeš ani odísť z domu-na 3-4dni? Napr. na návštevu dospelých detí,alebo na nejaký liečebný pobyt apod.? Tam je inak o ľudí dobre postarané-strava výborná a pekná príroda...keď už nič iné, aspoň oddych a relax.Ale tam sa vždy niečo vyrieši.Možno na viackrát-ale isto.
Tak Ti prajem múdrosť a odvahu aspoň niečo podniknúť pre seba...
Jarco

dvojpes

odstahuj sa, porad sa s pravnickou a podaj ziadost o rozvod.
a zajdi sa odborníkom na zavislosti, nie kvôli muzovi, ale kvôli sebe. aj ty by si mala podstupit terapiu.

kafe

myslíš, že keby si sa zdôverila deťom a bývala chvíľu u nich (dva týždne), že príde k nim a bude robiť cirkus? Aby potvrdil tvoje slová, že máš pravdu? Tvoj muž veľmi dobre vie, kde sú hranice a čo si môže dovoliť a čo nie. Strach má veľké oči, nedaj sa zaslepiť strachom. Možno by si bola prekvapená, ako by sa zbadal, keby deti vedeli o jeho problémoch s pitím. Ja by som si to rozhodne nenechávala pre seba. A hľadala by som si podnájom. Ak by obťažoval - volám políciu.

kafe

atra, ako unavená, vyčerpaná a nešťastná toho moc neurobíš. V takomto stave radšej nerob NIČ. A keď príde čas konať (niečo sa stane, čo ťa vyburcuje, padne posledná kvapka a v sebe nájdeš tu guráž pobiť sa hoc aj s celým svetom) vtedy proste od manžela odídeš, alebo ho vyhodíš z domu... a niečo sa konečne začne diať, možno meniť. Boh vie či k lepšiemu. Prajem ti to, aby sa to menilo k lepšiemu.
Na tvojom mieste by som sa snažila zlepšiť svoj ps. stav - odsťahovať sa k deťom, priateľke - a vypnúť. Sústrediť sa na spánok, dobrú stravu, nabrať trochu síl a neriešiť čo s mužom. Potrebuješ spevnieť, zosilnieť a vtedy i to riešenie pôjde ľahšie.. ono sa to ukáže pomaly a postupne, čo robiť, možno sa chlap spamätá, keď nebudeš doma dva týždne.. nedaj sa priklincovať vlastným strachom a únavou k zemi. Máš prácu, veľké deti, bože, čo by iné za to dali!! Ver si trochu. Tvoja situácia JE RIEŠITEĽNÁ. Skús zavolať na linku pomoci pre týrané ženy a vyklop im tam svoj problém, len tak si vypočuj, čo ti na to povedia. Možno načrtnú niečo, čo by teba či mňa v živote nenapadlo.. A prosím ťa, neboj sa. Nauč sa veriť sebe, Bohu, životu, nauč sa pochybovať o svojom strachu - čo keby som to náhodou zvládla? Strach ťa zväzuje a bráni ti nájsť riešenie. Nájdi niečo v sebe, čomu veríš, čo je pre teba istota... proste pozbieraj sa trochu. Si skvelá ženská, prestaň sa umárať a mysli teraz v prvom rade na seba.

luciy

altra, boze, ja az teraz vidim tvoj problem.. Som z toho v soku. Vyzeras byt skvela, mila a srdecna osoba, toto si nezasluzis. Hovoris, ze slusne zarabas a deti su velke. J by som mu kaslala jeho veci, zobrala si par "svestek" a utekala kade lahsie. Mas ho este rada? Alebo co ta pri nom drzi? strach, zvyk? Zivot je prilis kratky na to prezit ho v strachu a nestasti. Velmi mi je luto, co prezivas. Uprimne!!!

atra

Ahoj jarco, ďakujem za Tvoj príspevok a radu, ale ja toto vidím už ako reálny problém, ktorý treba riešiť a tu už asi modlitby môžu pomôcť akurát mne, že to budem stále pokornejšie a pokojnejšie prijímať,ale náprava u neho myslím, že v tomto smere a týmto spôsobom nehrozí.Samozrejme nezatracujem vieru a jej pozitívne účinky na ľudí, hlavne, keď majú problémy, ale naozaj tu je reálny problém a treba ho riešiť, nie vyčkávať.A tiež samozrejme vôbec nemám možnosť a šancu ísť na nejaký ten "pobyt", ktorý mi tu odporúčaš.Ale samozrejme, cením si, že si mi vôbec venoval pár myšlienok a viet a snažil sa pomôcť týmto spôsobom.No vidím to už len tak, že to vyústi do nejakej neúnosnej situácie, ktorá ma nakopne a cez všetky prekážky, ktoré ma čakajú, sa do toho pustím, teda myslím dospejem k tomu, že od neho odídem, hoc je to nespravodlivé, že ten, kto sa správa slušne, pracuje, stará sa o domácnosť a všetko okolo, musí utekať niekam do podnájmu.

jarco

Ahoj

atra- píšem Ti až teraz,lebo inak nechodím na tieto stránky,ale "náhodou" som bol na inej časti tohto forumu a nejaká osoba nás tam obvinila že Tebe nikto neporadí...tak to chcem trochu napraviť-som 58 ročný muž,4 dospelé deti,3vnúčatá,a tiež Ti chcem napísať že jediné riešenie je Duchovné.Existuje na Slovensku dobré a osvedčené spoločenstvo ľudí,ktoré funguje cca 15 rokov a má dobré výsledky.Tak Ti napíšem link:
www.novadna.sk
Je to v Královej Lehote a tento septembrový termín už je síce obsadený ale ešte vždy sa dá prihlásiť ,ale bude termín aj v novembri,alebo sa dá dohodnúť aj individuálne...
Je to spoločenstvo veriacich z rôznych spoločenstiev,ktorí milujú Boha a majú s Ním osobný vzťah a sú vyučení práve v takýchto oblastiach-niekedy je potrebné nájsť as skryté veci-koreň problému a použiť aj Duchovné dary. Ale Ježiš povedal že nalomenej trstiny nedolomí a tlejúceho knôtu nevyhasí,a každý kto príde k Nemu-tak ho prijme.A má VŠETKU MOC na Nebi aj ns Zemi.
Videli sme už veľa úžasných Jeho vyriešení problémov,uzdravení a oslobodení ľudí.Tak Ťa chcem povzbudiť.Skús urobiť krok Viery.
Zdravím- Jarco

atra

trojkalnny ahoj,no k tým jeho dôvodom asi toľko.Pochádza z alkoholickej rodiny, mama pije, otec pije, brat je totálny alkoholik, len môj muž sa ako tak držal, hoci pil celý život ale mala som pocit, že nie až toľko ako teraz, lebo momentálne je to 30 dní z 31 denného mesiaca. On neide "do kolien" každý deň, len proste večer vždy musí mať v sebe minimálne 2-3 pivá a asi 2-3x do týždňa má riadne vypité, tak, že nedokáže na druhý deň fungovať, len prefláka, preleží celý deň a mne nepomôže absolútne s ničím. No a dôvody má asi také, že veď nemá povinnosti ráno žiadne, má kopec kamarátov, ktorí pijú s ním a stále je nejaká oslava, stále je nejaký dôvod dať si. No a teraz k tomu, či ho mám rada. Momentálne som v stave, že ho neznášam, vadí mi aj to, že pri mne dýcha. Proste my sa spolu ani nerozprávame, akoby sme jeden o druhého nemali záujem. Ja by som sa rada rozumne dohodla, aj mu nechala značnú časť majetku, pretože ho máme dosť, len keby mi kúpil jeden byt a nerobil cirkusy okolo.A ako mu viem pomôcť? On to nevníma ako problém, on tvrdí, že nepije, resp.že pije normálne, ako všetci ostatní a ešte ak mu niečo vytknem, má zas dôvod ísť von a dať si lebo som ho zas nas...la.Pomôcť sa predsa dá len tým, ktorí o to stoja a chcú to.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Manžel alkoholik, ako ďalej? - Fórum - ZDRAVIE.sk