Vsetky rady a skusenosti sem schudnutim

žaklína

Skúšala si sa (okrem iného, samozrejme) chodiť do infrasauny? To tiež pekne spaľuje kalórie, túším aj okolo 800 kalórii, ak sa budeš saunovať pravidelne :)

martina.kovac

Ak budeš chudnúť tak pozor na jojo efekt. nesnaž sa za každú cenu schudnúť schudnúť a držať nejak diéty. Veľmi pekný článok o tom nájdeš sem: -odkaz odstránený-

jednoducho povedané - začni žiť zdravo, uprav si jedálniček a hýb sa. Je to naozaj hračka, len treba začať a chcieť. Zbaviť sa zlých stravovacích návykov a vybudovať nové.

liliem

Cherrry. poznám jeden skvelý tedoxikačný program, ktorý ti pomôže pekne schudnúť a nastaví tvoje telo na správne fungovanie. ak máš záujem viac vedieť napíš mi mail. liliem@azet.sk

Fleur-de-lis

hmm, presne to neviem, lebo som nemala vo zvyku sa vážiť, ale niečo medzi 5-10 kilami za nejaké 3 mesiace asi, s tým, že z toho len niečo vyše mesiaca (6-7 týždňov) bolo čisté paleo, potom som stále obmedzovala "nepaleovské" :) potraviny, ale nevyhýbala sa im už. Do toho boli Vianoce a tak :D Odvtedy sa váha veľmi nemenila, ale nie som teraz na ideálnej strave

škorica78

Cherrry ja som schudol a skoro som ani necvičil je to o strave.. samozrejme cvičenie pomôže no zo stravov banan banan banan moc nenarobíš.. treba sa stravovat 5-7x do dna menšie porcie čo namjenej cukrov a už ked maju byt tak z ovocia a nie čokolady.. občas sa vynimka da spraviť.. nejest mastne jedla napriklad čipsy slaninu klobasy a tieto jedla.. jogurty su fajn musli sa tiež daju ak tam niesu kusky čokolady.. sladke vody vobec nepi.. radšej čistu vodu pripade čaj ja som schudol stravovanim 5-6x do dna za 3 mesiace 12 kil problém je ale že ked schudneš musiš sa tak stravovať inak sa to dá lahko nabrať nazad aj ked ja som musel pribrat kvôli doktorke ale nechcelo sa mi moc menit jedalniček už bol prijemný nezatažoval ma a ešte som aj chudol takže tak.. skus navštiviť stránku

chudnutie-ako . sk ja som si tam založil tému a pomáhali mi skús to aj takto :)

Fleur-de-lis

neviem ako je to s tými prijatými kalóriami. Mne by sa to v živote počítať nechcelo... Každopádne ja som kvôli pleti prešla na paleo stravu (bez obilnín, mliečnych výrobkov, cukru, zničených rastlinných olejov) a množstvo som nijak neobmedzovala keďže mi nešlo o chudnutie, a predsa som schudla. Možno to bolo menej kalórii, keďže som nejedla chlieb a cestoviny, ale hladná som každopádne nebola a na orechoch a ovocí som nešetrila, čo nie je málo kalórií. Tak neviem.
Podľa mňa je dôležité čo človek je, lebo trávenie ovplyvňuje celkový stav organizmu, jeho zdravie... Zdravý organizmus nebude mať veľmi nadváhu...

Kvalita jedla a druh jedla je podľa mňa teda dôležitý. S tým, že nájsť mieru aj s tým čo si dáme skôr pre chuť, ale telu tým nedáme žiadne živiny (múčne veci, sladené jedlá,...)
Čo sa týka mäsa, nekupovať to najlacnejšie a hydina zo supermarketu je asi najhorší výber.
S mliečnymi výrobkami to tiež nepreháňať.

Dopriať si zeleninu, veľa listovej, rybky, vajcia, mäso, oriešky (surové, nie pražené a arašidy sem nepatria), ovocie... A to ostatné s veľkou mierou.

Ako prílohu nemať stále ryžu, zemiaky či cestoviny, ale napr. sladké zemiaky, šalát, koreňovú zeleninu...

Schudnúť sa samozrejme dá tým, že len obmedzíme kalórie, ale malo by ísť o viac ako chudnutie :)

Tu je jeden článok v slovenčine k tomu ako došli na to, že paleo stravovanie je vhodnejšie kulturistika.ronnie.cz

Netvrdím, že máš prejsť na paleo, len si prečítaj články, informuj sa o tom, ako pôsobí jedlo na tvoje telo, a potom sa proste snaž stravovať tak, aby to bolo výživné a nezaťažovalo tvoj organizmus a hľadaj, čo tvojmu telu najviac prospieva...
PS: Paleo nemusí znamenať, že denne jeme kopu mäsa, niektoré články totiž také sú...