Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Okuliare?

Príspevok v téme: Okuliare?
tothehell

Keď človek musí mať okuliare (len slabé dioptrie- mínus 0.5 a mínus 1), a nenosí ich stále, len občas, bude sa mu kvôli tomu zhoršovať zrak alebo to od nosenia okuliarov nezávisí? Moja oftalmologička mi povedala že sa zrak kvôli tomu zhoršovať nebude, ale chcem poznať aj iný názor. Ďakujem

zuzi74

Mam podobne dioptrie uz od 19 rokov a nosim ich len pri TV a soferovani. Zrak sa mi nezhorsil uz 22 rokov.
Myslim, ze dost zalezi aj od casu straveneho pred TV a PC.

meri.m

Mne sa po prvom predpísaní okuliarov (mala som 12 rokov), ktoré som asi dva roky nenosila, zrak zhoršil, a zhoršoval sa ešte asi ďalšie dva roky, keď som už okuliare nosila stále. Potom sa to zastavilo a cca 15 rokov mám rovnaké hodnoty. Myslím, že u mňa to bolo spôsobené skôr vývinom ako okuliarmi. Vo svojom okolí poznám veľa ľudí, ktorí majú slabé dioptrie a okuliare nosia len k počítaču/na čítanie/na šoférovanie. Oko bez okuliarov sa nekazí, len sa môže zbytočne namáhať.
A ešte pikoška: kamarátka z výšky, ktorá nosila okuliare, kedysi začala cvičiť čínsku zostavičku (8 kusov brokátu) kvôli chrbtu, a po pár mesiacoch zistila, že s okuliarmi vidí rozmazanejšie - zrak sa jej zlepšil asi o dioptriu. Ja som chvíľami skúšala očné cviky, ale nikdy som sa tomu nevenovala dlhšie, takže efekt boli len menej unavené oči. Niekedy by som sa chcela pustiť aj do očnej jogy, ale to je asi dlhší proces. (Nie je tu niekto, komu pomohla?)

Slobodna

Mne sa ich nosenim zrak prave napravil. Kedysi som mala tiez slabe dioptrie na citanie a dnes uz nepotrebujem ziadne. Myslim, ze pri slabych dioptriach to ide odstranit.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Okuliare? - Fórum - ZDRAVIE.sk