Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problem s ucenim - zla pamet

prplak

Aj ja mam velmi zlu pamat :-( a nie len na učenie, ale celkovo aj na bezne veci... Priatel mi povie aby sme sa stretli tam a tam a ja sa mu za hodinku poviem, ze by sme sa mali dohodnut kde sa stretneme... vsetko si musim pisat... Ani 1 recept by som nespravila, keby som ho nemala podrobne zapisany :-(... Strpčuje mi to kazdodenny zivot, kto viete, poraďte prosim... Som mlada baba na SŠ... Ja to pripisujem zdravotným problémom, kvoli ktorym som bola v priebehu mesiaca 4x v narkóze, ale neviem ci to moze byt skutocna pricina, lebo to bolo uz pred 2,5 rokom

LMarika

Hovori sa, ze pomoze ginkgo. Ale mne nikdy nepomohlo, prave naopak a jedine, co sa mi od neho stalo, ze po nom vzdy zaspala. Mne sa osvedcilo dodrziavat pitny rezim, sportovat a nejest vela sladkeho, najlepsie nic sladke a taktiez vylucit zo stravy vsetky potraviny, ktore mi sposobuju intoleranciu. Niekomu pomaha kava. Mne trochu tiez, ak si ju dam bez cukru a bez mlieka. A najdolezitejsi je dostatok spanku. Spi aspon 7 - 8 hodin denne, lebo ak spis menej, mozog si neoddychne tak dobre, ako by mal a je unaveny. Nepi alkohol, neber drogy a najlepsie ani ziadne lieky a nikdy v zivote ani len zo zartu neuvazuj o niecom takom, ze by si mala alebo chcela brat antidepresiva. Psychiatricke lieky su najvacsie zlo, co sa posobenia na ludsku pamat tyka, lebo zabijaju mozgove bunky a tie sa uz nedokazu obnovit. Clovek, ktory je pod vplyvom takychto liekov, vyzera, ako keby bol pod vplyvom alkoholu a nielen, ze tak vyzera, ale este sa tak aj citi. Kedysi som opatrovala rakuske babky, ktore brali take lieky (Seroquel, Risperdal, Zyprexa, Olanzapin... - neviem, ako sa volaju na Slovensku). Chodili ako nepricetne, pozerali do blba, nereagovali na podnety, mozog akoby mali nonstop vypnuty, aj vtedy, ked nespali. Volali ich "lieky na spanie". Pekne. Mala som kamosku, ktora tiez brala antidepresiva, ci co to a takmer som ju nespoznala, ked to svinstvo zacala brat. Ak nahodou nedajboze nieco take beries, VYSAD TO!!! V opacnom pripade nic ine ako zhorsovanie pamate cakat nemozes. Beries antikoncepciu? Antihistaminika? Mas alergie? Alergenom sa skus vyhybat, ak sa to da. Ak beries nejake lieky denno-denne, akekolvek, vsimni si, ci neobsahuju laktozu. 50 % svetovej populacie ma intoleranciu, mozes ju mat aj ty bez toho, aby si o tom vedela. Skus rano nalacno vypit pohar laktozoveho mlieka. Ak ta prezenie, alebo budes mat plynatost, ze budes cely den prdiet, alebo ti bude skvrkat v bruchu, alebo pocitis nejaku bolest brucha, pripadne sa ti bude tocit hlava, ci nastane bolest hlavy, zajdi za gastroenterologom, nech ta na laktozovu intoleranciu vysetri a svojmu alergologovi a gynekologovi povedz, nech ti predpisu liek bez laktozy, lebo mas intoleranciu. Toto vsetko ovplyvnuje pamat. Ak sa ti obcas stava, ze po jedle strasne prdis, ze ta po jedle prezenie, pripadne ti skvrka v bruchu a citis hoci aj slabsiu bolest brucha po jedle, pripadne nahly stav unavy, ze sa ti po jedle zatoci hlava, lahnes si do postele a do troch sekund zaspis... Je dost vysoko pravdepodobne, ze mas na nieco intoleranciu. Ak pre teba 80 € nie je vela, kup si FOOD DETECTIVE test na intoleranciu potravin. Da sa objednat cez internet. Otestujes sa lahko sama doma a budes vediet, ktore potraviny mas zo stravy vylucit. A hned sa zacnes citit lepsie, lebo budes zdravsie zit. Co sa sportu tyka, najlepsi je asi beh a skakanie na svihadle, lebo posilnuju kondiciu. Ale aj nejake tie kliky, brusaky, nieco na zadok a na chrbat, obcas fitko, plavanie... POdla financnych moznosti, no beh je uplne zadarmo a ak mas moznost vybehnut do prirody, okyslici sa ti mozog a hned bude lepsie a lahsie pracovat, uvidis. Ak byvas casto unavena a kvoli tomu sa nevies ucit, tak sa daj vysetrit na intolerancie potravin a na cukrovku. A ak ta svrbi konecnik, tak aj na hlisty, mrle a pasomnicu. To nie je hanba. Skoncit s psychozou v cvokarni, lebo sa ti premnozene parazity dostali do mozgu (co nikto skumat nebude, radsej ti nalepia na celo nalepku blazon), je vacsia hanba, najma pred ludmi. Toto vsetko ovplyvnuje pamat. Ak fajcis, tak prestan a do fajciarskeho prostredia radsej nechod vobec. Uz som z nejedneho zdroja vycitala, ze fajcenie negativne ovplyvnuje pamat, mozog... Mlady clovek nema preco byt unaveny. Ak vsak byva unaveny nonstop, je za tym urcite nejaky zdravotny problem (cukrovka, intolerancia potravin, parazity, problem so stitnou zlazou, alergia, fibroza pluc, problemy so srdcom...). Cim skor sa odhali a vyriesi, tym lepsie pre teba. Drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne a NIKDY NEPRESTAN VERIT, ZE SA TI RAZ PAMAT ZLEPSI!!! :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problem s ucenim - zla pamet - Fórum - ZDRAVIE.sk